מרכז מבקרים חדש ואינטראקטיבי נחנך בתחנת הכוח אורות-רבין בחדרה

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 5.12.18, 11:17


חברת החשמל השיקה מרכז מבקרים חדש, ע”ש האלוף (במיל׳) יצחק (חקה) חופי ז”ל, באתר תחנות הכוח אורות רבין שליד חדרה. המרכז החדשני פותח באמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר, ומעניק חוויה חינוכית ייחודית לכל המשפחה.

צילומים: יוסי וייס, חברת החשמל

 

המרכז כולל מתחם וירטואלי בו עוברים המבקרים חוויה לימודית ורגשית ייחודית מסוגה, באווירה בינלאומית העוסקת בהמצאת החשמל, התפתחות רשת החשמל, בצרכי ההולכה וההובלה של החשמל ובאתגרים והמורכבויות העומדים בפני חברת החשמל.

את הפרויקט הוביל אורן הלמן, סמנכ”ל שיווק ורגולציה בחברת החשמל: “אני גאה לחשוף את המרכז החוויתי הראשון מסוגו בישראל, המעביר את המבקרים חוויה ייחודית ומרתקת. המרכז מתוכנן עד לפרט הקטן ביותר, במטרה להנגיש את עולם החשמל לכלל האוכלוסיות בישראל ולחבר בין הקהלים השונים”.

 

במהלך הסיור, המבקרים עוברים חוויה בסגנוןIMAX ; סרטון המדמה תרחיש סייבר שחברת החשמל נאלצת להתמודד אתו עם הפעלה של המבקרים, ביקור אינטראקטיבי משולב בטכנולוגיה מתקדמת מסוגAugmented Reality (AR) של עולם מדומה על העולם הפיזי באתר תחנות הכוח “אורות רבין”, כך שהמבקרים לוקחים חלק פעיל בחשיפת מבנים באמצעות מכונת רנטגן אישית.

במרכז החדש הושקעה מחשבה רבה, כך שהחוויה העוצמתית של המרכז החדש הופכת את המבקרים לחלק מסיפור החשמל. הסיפור עוטף אותם מכל הכיוונים ומרגש את כל החושים. כל ביקור במרכז מותאם לקהל היעד הרלוונטי, בהתאם לגיל ודגשים של הקבוצה, כך שהמתחם נראה ומרגיש אחרת וזה חלק מהקסם של המקום. מדריכי המרכז ישמחו לקבל את פני המבקרים, ולהעביר אותם את החוויה הלימודית המחשמלת של עולם החשמל.

 

המתחם החדשני כולל אפקטים וטכנולוגיה מהמתקדמות בעולם; מסכי LED ענקיים במתחם אשר מציגים אפקטים הקשורים לעולם החשמל בכל צורותיו- בגופנו, בטבע ובבית. במתחם כדור מגע ענק, חיישני חשמל סטטי שפועלים בתיאום לתכני ההדרכה. לאחר הסיור המשתתפים מוזמנים לבקר בגן מדעי חוויתי שנמצא במתחם המרכז העשוי מתוצרי חשמל ממוחזרים, ההופכים למתקנים המלמדים על דרכי ייצור חשמל אלטרנטיביות- אנרגיה מתחדשת.