מצב חירום באלימות הנשים: הרשויות המקומיות בחדרה-המושבות מתגייסות

מצב חירום באלימות הנשים: הרשויות המקומיות בחדרה-המושבות מתגייסות

-

מגדלור-פיד ♋המאבק באלימות נגד נשים מגיע היום לשיאו עם מספר אירועים מרכזיים ברחבי הארץ, עצרות ושביתות. גם באיזור חדרה, אור עקיבא והמושבות, הצטרפו למאבק – גם ברשויות המקומיות. 

כך בחדרה הבוקר (4.12), עשרות עובדי ועובדות עיריית חדרה יחד עם נציגות מאירגוני נשים בעיר, השתתפו בטקס שנמשך 24 דקות במסגרת המאבק נגד אלימות נגד נשים. ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן נשא דברים בטקס.

המחאה בחדרה. צילום: דוברות העירייה

 

מועצת פרדס חנה כרכור הצטרפה גם היא למחאה הארצית נגד אלימות כלפי נשים. הבוקר החלו עובדי הרשות את היום בשעה 9:00 בשיח פתוח ובהרצאה בנושא בחדר הישיבות בבניין המועצה.

ההרצאה המקצועית הועברה על ידי רכזת תחום אלימות במשפחה באגף לשירותי רווחה וקהילה, עו”ס מיכל נחמיאס ועסקה בפעולות השונות בהן נוקטים ברשות לטיפול ולמניעה באלימות.

עוד נמסר כי המועצה תעמיד לטובת השתתפותן של עובדות ועובדי הרשות באירוע המחאה המרכזי ב-19:30 בתל אביב אוטובוס אשר יצא מרחבת המועצה , זאת בהתאם לרמת ההיענות ולמספר המשתתפים.


 

ראש המועצה הנכנסת, הגר פרי יגור, מסרה: “על כולנו ביחד, גברים ונשים, להוקיע את אלימות הקשה המופנית כנגד נשים ונערות צעירות, וכנגד אלימות בכלל. זו אלימות שחוצה גלאים, שכבות ומגזרים. מבחינתי, כאשה ובעיקר כאדם, לצד האכיפה והשקעת המשאבים לטיפול החירום במצב הנוכחי צריך שיינתן דגש מניעתי”.

המחאה בחוף הכרמל צילום: דוברות המועצה

המועצה בנימינה – גבעת עדה הצטרפה לתמיכה בשביתת הנשים. משרדי המועצה יושבתו למשך שעה ויתקיים שיח פתוח בכלל ממחלקות המועצה, כחלק מהרצון לחזק את המודעות לנושא.

בזכרון יעקב הצטרפו אף הם למאבק. “אנו קוראים לכולם ולכולן להצטרף לקריאה לתקצוב תכנית לטיפול באלימות המופנית נגד ילדות, אימהות ונשים”, נמסר. “הצטרפו ביום שלישי 4 בדצמבר 2018 בשעה 10:00 – 11:00 ברחבה מול בניין המועצה לתהלוכת מחאה”.

 

מהמועצה האזורית חוף הכרמל נמסר הבוקר כי היא “תומכת ומצטרפת לשביתת הנשים, זאת בשל התגברות מקרי האלימות והרצח בקרב נשים בישראל. לאור זאת המועצה השביתה את פעילותה לשעה אחת והתקיים שיח פתוח עם עובדי המועצה כחלק מהרצון לחזק את המודעות לנושא. במקביל מועצת הנשים של המועצה הובילה את המייצג “ידיים אדומות” בקריאה להפסקת אלימות בקרב נשים”.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן