מבית

מבית

גבר דרש להתגרש מאשתו – כי חשד שהיא נעזרת במכשפים [רחבי הרשת]גבר חוזר בתשובה הגיש לבית הדין הרבני תביעה לגירושין ולכפיית גט נגד אשתו, בטענה כי היא נעזרה במכשפים על מנת לפגוע בו ולהביא למותו. לדבריו, הסכסוך הקשה עם אשתו החל לאחר שסירב לחגוג, כמו בכל שנה, את חג הפסח בבית הוריה של אשתו, אליו  מוזמנים גם אחיה ובני משפחותיהם.

 הגבר סירב לחגוג את ליל הסדר בבית משפחתה של אשתו מאחר ולטענתו הוא היה סובל מהשפלה ולעג מבני משפחתה של אשתו. לכן מזה שלוש שנים החליט הגבר לשנות את המסורת המשפחתית, ולחגוג את הפסח בבית הוריו. אשתו התנגדה לכך מכל וכל, בטענה כי מדובר במסורת משפחתית, בין בני הזוג פרץ סכסוך מר שהיה מלווה בצעקות ובקללות.

כעבור חודש מהאירוע החל הגבר לחוש ברע, ושורת תאונות פקדה אותו. לדבריו שורת התאונות המוזרות החלה  במטבח, שם נחתך ביד, בנוסף הוא נפל לדבריו במדרגות ונקע את רגלו, לאחר מספר שבועות היה מעורב בתאונת דרכים –  תאונה שארעה לדבריו, בגלל “פרץ מאני של נהיגה מסוכנת” שלא מאפיינת אותו כלל.

בתביעתו הוא פירט כיצד מצבו הבריאותי התדרדר, עד להתפרצות מחלת סוכרת – וזאת למרות שהוא מקיים אורח  חיים בריא. לאחר כשנתיים של תאונות ומחלות פנה הגבר לאדם שמגדיר עצמו כמבין בכישוף וזה  גילה לו כי אשתו הטילה עליו כישוף, וכי טוב יעשה אם יחפש בבית חפץ שלא שייך אליו.

הגבר החל לעדותו לחפש בחדרי הבית, ולאחר שהפך בארונות גילה מספר פתקים עליהם רשומים שמו. הגבר מיהר להביא את הפתקים לאדם שמבין בכישוף וזה טען כי אשתו ביקשה את מותו  וייעץ לו להשליך את הפתקים לים, ולערוך טקס סבוך של התרת כישוף. לדברי הגבר, כתוצאה מהתרת הכישוף, השתפרה הרגשתו והוא גמל בליבו להתגרש מאשתו ולפתוח בחיים חדשים עם אישה אוהבת ושואפת שלום.

עוה”ד הלנה שמחי, המייצגת את האישה, טענה בפני בית הדין כי האשמותיו של הגבר הן חסרות בסיס ובראיה  שהגבר לא הביא כל הוכחה לדבריו נזקפת לחובתו. עו”ד שמחי טענה כי אם הגבר חפץ להתגרש מאשתו ולכפות עליה גט, עליו לשלם את כתובתה, משום שלא הביא  שום עילה המצדיקה גירושין.

בית הדין קיבל את עמדתה של עוה”ד שמחי, והציב בפני הגבר שתי ברירות: להיכנס להליך של שלום בית,  או להתגרש מאשתו ולשלם את מלוא כתובתה על סך 101 אלף שקל. הגבר בחר בשלום בית, וכעת מנסים בני הזוג לשקם את יחסיהם.


דילוג לתוכן