סולידריות: תלמידי אמי”ת אור עקיבא תמכו ביהודי פיטסבורג בעקבות אירוע הירי בבית הכנסת

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

סולידריות: תלמידי אמי”ת אור עקיבא תמכו ביהודי פיטסבורג בעקבות אירוע הירי בבית הכנסת

-

מגדלור-פיד ♋תלמידי אמי”ת באור עקיבא  הצטרפו ליוזמה מרגשת של המנהיגות הצעירה של רשת אמי”ת בכל רחבי הארץ- במחווה של תמיכה בקהילת עץ החיים בפיטסבורג , ארה”ב, בעקבות אירוע הירי הקשה ביותר נגד יהודים בהיסטוריה של ארה”ב.

 

בעקבות הטבח בבית הכנסת בסוף אוקטובר, אז נכנס מפגע לבית כנסת בפיטסבורג וצעק “היהודים צריכים למות” – וירה (8 נרצחו), החליטו תלמידי המנהיגות הצעירה של רשת אמי”ת מכל הארץ להביע תמיכה בקהילה היהודית בפיטסבורג בארה”ב. תלמידים מכל בתי הספר של הרשת הכינו כרזות שעליהם נכתב את שם בית הספר עם הכיתוב “אנחנו איתכם!”  ושלחו אותם לנציגי הקהילה היהודית שם.

צילום: רשת אמי”ת

תלמידי ישיבת אמי”ת נתיבות דרור באור עקיבא שמעו אודות הפיגוע כשהם בעיצומו של מסע הזיכרון וההנצחה בפולין. התלמידים בחרו להצטלם עם מסר של תמיכה ואהבה לקהילת יהודי פיטסבורג ממחנה ההשמדה אושוויץ בו ביקרו באותו יום, ושלחו ליהודי הקהילה בארה”ב גלויה עם תמונתם בליווי הכיתוב “עם ישראל חי- אנחנו איתכם פיטסבורג” .

 

הרב אהרלה פוגל, מוביל המסע לפולין:” במוצאי שבת בקרקוב שמענו על הבשורה הנוראה על רצח אחים בקהילתכם באמצע תפילות השבת, בשורה שמתחברת למציאות מתמשכת של מסירות נפש במשך אלפי שנים. בביקורינו באושוויץ בירקנאו, מהמקום הזה בו רבים מבני עמנו עלו בסערה השמימה שלחנו חיזוק לקהילתכם בפיטסבורג – עם ישראל חי.”

 

גם תלמידי תיכון אמי”ת האופק באור עקיבא יזמו עצרת הזדהות לתמיכה עם יהודי פיטסבורג.  “דבריו של הרוצח:”כל היהודים צריכים למות”, מחדדים מוחזקים את הקשר שביננו ליהודים החיים בתפוצות”, כך ציינו  נציגי מועצת התלמידים שהגו את היוזמה.

מנהלת בית הספר, הגברת מרים שבתאי אמרה: “אני מברכת את תלמידינו על היוזמה היפה, שמביעה את הסולידריות של עם ישראל עם אחינו היהודים בתפוצות. אני מקווה שהמחווה של תלמידינו תגיע לידיעתם של אחינו בפיטסבורג. חשוב ביותר שידעו שליבנו איתם ברגעים קשים אלה”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן