בית מדרש לזכרו של סגן פז אליהו ז”ל נחנך בישיבת אמי”ת נתיבות דרור באור עקיבא

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בית מדרש לזכרו של סגן פז אליהו ז”ל נחנך בישיבת אמי”ת נתיבות דרור באור עקיבא

-

מגדלור-פיד ♋השבוע (יום ב) נחנך בית המדרש “עטרת פז” בישיבת אמי”ת נתיבות דרור באור עקיבא לזכרו של סגן פז אליהו ז”ל שנפל במבצע צוק איתן.

בטקס נכחו מאות תלמידים, הורים , מחנכים, תושבי העיר , בני משפחת אליהו, אנשי קיבוץ עברון בו גדל פז וחיילי מגדס”ר צנחנים בו שירת .

ישיבה נתיבות דרור חדש. צילום: אדם פנדייב, יחצ

 

הקשר הבלתי שגרתי בין משפחת אליהו  בני קיבוץ עברון מיסודו של השומר הצעיר לבין הישיבה נרקם לפני יותר משנה כאשר בתיווכו של דודו של פז, המתגורר בשכנות לישיבה, תרמה  המשפחה ספר תורה לעילוי נשמתו לבית הכנסת השוכן בישיבה.

בתהלוכה שמחה של שירים וריקודים, הוכנס השבוע ספר התורה לבית המדרש החדש שנבנה לזכרו של פז עבור תלמידי התיכון ,לארון הקודש המפואר אותו תרמה המשפחה.

 

אורי , אביו של פז דיבר בטקס: “לפני אחת עשרה חודשים נפגשנו עם  הנהלת הישיבה ונציג הקהילה ברשת אמי”ת אצלנו בקיבוץ. ישבנו בחדר של פז וחלמנו להקים ביחד את בית המדרש על שמו. והנה היום זה קורה. פז הצליח לגעת בכולם בחייו ובמותו והצליח לחבר בין קצוות בעם. יהי רצון שתחנכו את התלמידים לאור דמותו המיוחדת של פז”.

הרב רמי כדר מנהל הישיבה: אנחנו לא שוכחים את אותם גיבורים שבזכותם אנחנו חיים. למרות המכה הקשה שספגה משפחת אליהו עם נפילתו של פז הם רק מחפשים איך לעשות טוב. אנו מודים מאוד למשפחת אליהו ולרשת אמי”ת על השותפות בהקמת בית המדרש. הלימוד והתפילות שיעלו מתוך בית המדרש יהיו לזכותו של פז ז”ל ולזכות כל עם ישראל”.

216360cookie-checkבית מדרש לזכרו של סגן פז אליהו ז”ל נחנך בישיבת אמי”ת נתיבות דרור באור עקיבא

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן