אישה ראשונה בהנהגת פרדס חנה-כרכור: בואו להכיר את הגר פרי יגור (וידאו)

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אישה ראשונה בהנהגת פרדס חנה-כרכור: בואו להכיר את הגר פרי יגור (וידאו)

-

מגדלור-פיד ♋פרדס חנה-כרכור מתעוררת היום, לראשונה בתולדותיה, עם אישה שתעמוד בראשות המועצה המקומית. הגר פרי יגור גברה אמש בסיבוב השני בבחירות לרשות המקומית במושבה על ראש המועצה המכהן, עו”ד אלדד בר כוכבא, שהחליף במהלך הקדנציה את חיים געש, שפרש מתפקידו. 

פרי יגור גדלה במושבה, שירתה ביחידת 8200 של חיל המודיעין. לאחר שירותה הצבאי למדה לתואר ראשון במדעי המדינה ולימודי האיסאלם והמזרח התיכון באוניברסיטה העברית, ולתואר שני באוניברסיטה במדע המדינה ולימודים עירוניים ואזוריים. היא מתכננת ערים במקצועה.

 

היא עבדה במשך שלוש שנים בעיריית ירושלים ושימשה כעוזרת למנכ”ל העירייה. בנוסף, עבדה במועצה האזורית חוף הכרמל בתפקיד מנהלת מחלקת תכנון והיטלי השבחה, ועסקה גם בעריכת תוכניות מתאר לישובים שונים בישראל. בבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2013 התמודדה לתפקיד ראש המועצה, אך לא נבחרה. כחברת מפלגת העבודה שימשה כחברת מועצה מטעם סיעת “ביחד עם העבודה”. בבחירות שנערכו לפני שבועיים, זכתה רשימתה “בשבילנו” במספר המושבים הגבוה ביותר במועצה – 4. פרי יגור נשואה לעמית ואם לילד.

בטרם הבחירות, הקדישה פרי-יגור תשומת לב לשורה של נושאים והמרכזיים שבהם – חינוך, תחבורה וצביון המושבה. “לתפקיד ראש המועצה אני מגיעה מוכנה עם חזון ברור ועם תכניות עבודה סדורות”, הסבירה. “במאה הימים הראשונים שלי בתפקיד בכוונתי לקבוע את החזון החינוכי שילווה את מערכת החינוך, הפורמלית והבלתי פורמלית, החל מהגיל הרך ועד להשכלה הגבוהה. אני מאמינה שהכל מתחיל בחינוך, החינוך הוא יסוד האדם בכל התחומים ובמקום בו זורעים חינוך – קוצרים הישגים.

 

“אני אוביל את מערכת החינוך במושבה לצמרת היישובים המובילים בישראל בתחום החינוך. החינוך יעמוד במקום ראשון בסדר העדיפויות של פרדס חנה כרכור. בכוונתי להגדיל את תקציב החינוך בתכנית תקציב רב שנתית לעשר שנים זאת כדי להבטיח שלמערכת החינוך במושבה לא יחסרו משאבים בכדי להיות מערכת חינוך מובילה, מצטיינת, כזאת המחנכת להישגיות לצד ערכים – מורשת המושבה וכבוד האדם. אקים בית ספר תיכון חדש למדעים ואומנויות ואביא את האקדמיה לפרדס חנה כרכור.

“ניצור ביחד מערכת חינוך מודרנית, מגוונת שמגמות חדשנות פורצות דרך יצמחו בה. כשאני אומרת ‘ביחד’ אני מתכוונת לציבור ההורים המעורב שהם מנוע אדיר עבור מערכת החינוך, המנהלים, המורים, הגננות, הסייעות, תנועות הנוער, גמלאים יוצאי מערכת החינוך ובעלי מקצועות רלוונטיים – ביחד ניצור קהילת חינוך”.

 

בתחום התחבורה, ציינה ראשת המועצה הנבחרת כי “במאה הימים הראשונים שלי בתפקיד אני מתכוונת לצאת בסקר צורכי תחבורה שיגדיר מחדש כמה קווים צריך במושבה, איזה סוג של קווים, אוטובוסים, מיניבוסים, קווים ליעדים חדשים מחוץ למושבה ובתוכה לקשר בין שכונות שאינן מקבלות שירות כיום. נבצע שינויים ביחד עם משרד התחבורה להטמעת צרכי התושבים. אני אגדיל את מספר מקומות החניה סביב תחנת הרכבת ואקדם פתרונות של קווים קצרים וייעודיים מהשכונות אל התחנה וממנה כשירות לציבור ובין היתר כדי להקל על הפקקים.

“אוביל תכנית אב לתחבורה שתיתן פתרונות לבעיות הפקקים, החניה, חניית הרכב הכבד, התחבורה הציבורית, שבילי ההליכה והאופניים, כניסות ויציאות נוספות ליישוב וכן פתיחת צירי תנועה בתוך היישוב – אנו חייבים להאיץ פתרונות של פתיחת צווארי בקבוק במושבה”.

 

פרי-יגור גם הבטיחה לתת דגש על שמירת צביון המושבה. “אני מחויבת לערכים של סביבה ואהבת האדם והארץ. יש מי שמחוייב לקבלנים – אני מחוייבת לתושבים. אני אעשה את פרדס חנה כרכור מושבת גנים שתהיה מהמקומות היפים והירוקים בישראל.
המושבה שלנו נולדה ותוכננה להיות במודל של ‘עיר גנים’ אך הפכה להיות עיר ללא גנים.

“אני אשיב את פרדס חנה כרכור להיות מושבת גנים מהיפות שידעה מדינת ישראל. פארק הוואדי יהיה לפארק משפחות, תוכפל כמות הגינות והפארקים השכונתיים במושבה ויושם דגש על שמירת ערכי טבע ונוף בתוך השטח הבנוי ובמעטפת היישוב המהווה 40% מהשטח. אקדם שבילי הליכה ואופניים בשטחים הפתוחים ובכוונתי לעשות זאת בשיתוף פעולה אזורי עם יישובי הסביבה. כאשר אסיים את הקדנציה הראשונה שלי בתפקיד, אבק הבניה יתפוגג מעל המושבה והירוק יחזור לעיניים של התושבים. ירוק זו איכות חיים, זה תנאי בסיסי לקיום אורח חיים בריא וזה ייכנס גם למערכת הלימודים”.

צפו ברגע הניצחון אמש במטה של פרי-יגור >>> 

 

214700cookie-checkאישה ראשונה בהנהגת פרדס חנה-כרכור: בואו להכיר את הגר פרי יגור (וידאו)

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

דילוג לתוכן