"בעיטה מהאוויר": 20 שנה אחרי הטיל של מירוסלב ביצ'ניץ לרשת של מכבי ת"א - התקציר זמין לכולם

מאת: לירן טטרו, הפועל חיפה-לייב, 14.11.18, 21:10

  כבר 7 שנים לפחות אם לא יותר שאני מחפש את השער הענק שכבש מירוסלב ביצ’ניץ’ במדי הפועל חיפה במשחקו הראשון בקבוצה אי שם ב-1997. 

הצטרפו להפועל חיפה לייב בוואטסאפ לכל העדכונים ראשונים ובזמן אמת <<

זה היה במחזור ה-3 של אותה עונה. כמו שכתבו ויקי-הפועל חיפה “רובי שפירא החתים את המאמן אלי גוטמן, שהגיע להפועל חיפה לאחר שלקח גביע עם הפועל באר-שבע. טל בנין עבר לברשיה והיה השחקן הישראלי הראשון בליגה האיטלקית. גוטמן בנה את הקבוצה מחדש והביא איתו מב”ש את ג’ובאני רוסו ולירון בסיס שחזר לקבוצה.

 

“בנוסף לרוסו הצטרפו לקבוצה 3 זרים חדשים: דמיטרי אוליאנוב, מירוסלב ביצ’ניץ’ שהגיע מהבונדסליגה וסרג’ן צולקוביץ’ שהגיע מבית-שאן. גוטמן גם צרף שני שחקני רכש ישראלים “אפורים” יחסית: אורן זיתוני שאותו אימן בצפרירים חולון, ונג’ואן גרייב שהגיע ממכבי פ”ת והוסב ע”י גוטמן למגן שמאלי. ראובן עטר חזר לקבוצה, אבל לא השתלב בשיטת המשחק של גוטמן. גם מאיר בן-מרגי חזר לקבוצה אבל קרע את הרצועה הצולבת בברך ונעדר ל-7 חודשים.

“גוטמן עשה שינוי נוסף במערך הקבוצה כשהחזיר את רן בן-שמעון לתפקידו הטבעי כבלם אחורי. השוער הראשון היה אמור להיות אבי פרץ אבל לאחר שני משחקים הוא נפצע, והשוער המחליף בן ה-20, דודו אוואט, ערך את הופעת הבכורה שלו במחזור ה-3 במשחק שבו ניצחה הפועל חיפה את מכבי ת”א 1:2 עם שער ניצחון של ביצ’ניץ’ בבעיטה אדירה מ-30 מטר”.

 

ואיזה שער זה היה. הגבהה לרחבה של רוסו, הרחקה של שחקן צהוב ישר למירוסלב ביצ’ניץ’, שנחת הדואיסבורג הגרמנית, וזה ירה לרשת, בתחילתן של שנתיים היסטוריות שיסתיימו באליפות מתוקה. לפני 3 חודשים, סוף סוף עלה תקציר המשחק ליו טיוב, דווקא על ידי יוזר של מכבי ת”א, וכך גם אנחנו יכולים להינות מאותו שער נפלא בקריית אליעזר, 20 שנה אחרי. צפו בתקציר:

תגובות