מחלוקת על מחאת הנכים שהשביתה את הרכבת אתמול: “לא כולם צריכים לסבול”

מחלוקת על מחאת הנכים שהשביתה את הרכבת אתמול: “לא כולם צריכים לסבול”

-

מגדלור-פיד ♋אמש, בין 12-15 נכים הצליחו לעורר שיח ובעיקר מחלוקת על הדרך שבה יש לנהוג במחאתם ובדרישתם להעלות את קצבת הנכות לגובה שכר המינימום במשק. בשעות אחר הצהריים חסמו מספר נכים את מסילת הרכבת באזור יקום והביאו להשבתת הרכבת בין נתניה להרצליה ולאלפי נוסעים שחיפשו דרך להגיע לביתם. הדבר יצר עומס רב בתחנות, צעקות, כעסים, מרמור – והרבה מכך הופנה כלפי קבוצת הנכים. 

 

גם ברשתות החברתיות הועלו טענות בעד ונגד המחאה שגרמה אתמול לאי נוחות אצל רבים. “כמו עוד מאות אלפי ישראלים, גם אני תקוע באחת מתחנות תל אביב לאחר שמסילת הרכבת לכיוון צפון נחסמה ע״י הנכים”, כתב יצחק ניסימי מאור עקיבא, מראשי המאבק למען דיור בר השגה לזוגות צעירים ומי שהתמודד בסיעת מחל לחברות במועצת העיר . “למעשה, אם יש משהו שיכול לגרום נחת לרציונאליים שבינינו אשר חושבים רוב הזמן במונחים של עלות מול תועלת, זה אם יותר ישראלים ישתכנעו בצורך הקיומי הבא: חברות ממשלתיות כדוגמת רכבת ישראל חייבות להיות מופרטות”.

הנכים, אתמול, על מסילות הרכבת || צילום: מוקד בטיחות ארצי, רכבת ישראל

ניסימי כתב עוד כי “הרי במצב עולם שבו תנועת הרכבות תחדול מלהיות מונופול ותופעל ע״י מספר מפעילים פרטיים, ברור לכולנו שכחלק מהמלחמה על כיסו של הצרכן, כל מפעיל ישאף להעניק גם את השירות הטוב ביותר. זאת בניגוד למצב הקיים שמייצר לרכבת תמריץ שלילי להתייעל, להשתפר ולהיבחן במדדי שירות בסיסיים כמו במגזר הפרטי. ואיך כל זה קשור לחסימה התורנית של הנכים? כי בסקטור הפרטי, בניגוד לחברות ממשלתיות, מטרת העל היא מקסום רווחים.  כחלק מיישום מטרה זו, ניתן לומר שבסבירות גבוהה מאוד אותם פורעי חוק היו עפים מהמסילה בתוך שניות”.

 

שאולי אבידן, המתנייד בכסא גלגלים, שהתמודד אף הוא בסיעת מחל חלק על חברו וכתב לו: “עצוב שזו היא גישתך בנושא הנכים, פוסט מיותר מאכזב ומתנשא, השתמשת בשפה גבוהה וירדת הכי נמוך שאפשר לרדת, מזל שאתה לא במקום של להשפיע, סתם שתדע, כנראה שאתה לא מעורה במצב, הנכים חיים מקצבה שאינה נותנת להם לחיות בכבוד ולו המינימאלי”.

 

הוא הוסיף: “ניסינו לדבר, ניסינו לגשר על הפערים, בתור נכה אני אומר לך, לפעמים מנצלים את המצב שאתה חלש וחסר יכולת (ברוך השם אני לא כזה אבל הרבה כן) ולא ראו אף אחד ממטר ולא התייחסו, אז הגיע הזמן לעצור את המדינה שמשהו פה יבין שיש אנשים שזקוקים לעזרה בזכות ולא בחסד! מכיוון שאנשים פה משלמים ביטוח לאומי/מס הכנסה/ מע”מ בכדי שאם חס ושלום יקרה מצב ואדם יהיה נכה מסיבה כזו או אחרת , המדינה תגבה אותו!  מתבקש ממך לחזור בך ולהתנצל”.

יש לציין כי בהמשך, הוסיף נסימי הבהרה בעקבות ביקורת שהוטחה בו לאחר הפוסט המקורי. “מטרת הפוסט היא אחת: להדגיש את הצורך בהפרטת חברות ממשלתיות, מונופוליסטיות ולא יעילות כמו רכבת ישראל. נקודה”, כתב נסימי והוסיף: “אין בכלל ספק שמוטלת על כולנו האחריות לעשות כל מה שנדרש כדי לסייע לאוכלוסיית הנכים עם הקושי שהם חווים יום יום שעה שעה..וכל ניסיון להדביק לי תווית אחרת הוא בדיחה עצובה. אבל, מה לעשות, אני עומד על זה שהדרך בה הם בחרו אמש היא שגויה, מנוגדת לחוק ופוגעת במאות אלפי ישראלים חפים מפשע”.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן