האזינו: השוטרות במוקד 100 סייעו לקשיש שנקלע למצוקה במנהרה בחיפה: “המים נכנסים לי לפה, אני טובע” [רחבי הרשת]

האזינו: השוטרות במוקד 100 סייעו לקשיש שנקלע למצוקה במנהרה בחיפה: “המים נכנסים לי לפה, אני טובע” [רחבי הרשת]

-

מגדלור-פיד ♋במוקד 100 של משטרת ישראל התקבלה הבוקר סמוך לשעה 05:00 שיחה מאזרח בן 70 אשר נתקע עם רכבו במנהרת חלוצי התעשייה באזור הקריות, כאשר אינו יכול לצאת מהרכב ולדבריו המים חודרים לרכב ומצטברים כל העת.

 

שוטרות המוקד – שקד סיבוני ויובל וסרמן, ליוו טלפונית את האזרח שהיה שרוי במצוקה קשה לאורך כל זמן ההמתנה לחילוץ, ברגעים מותחים של חדירת מים אל רכבו עד גובה הראש ופיו של הנהג – בהיותו בסכנה ממשית של טביעה, תוך שהן פועלות בקור רוח, מנחות אותו ומעבירות אליו מסרי הרגעה על מנת שלא יאבד עשתונות וכדי “להרוויח זמן” עד הגעת כוחות של כב”ה שהצליחו לחלץ אותו ממש “ברגע האחרון”.

במשטרה מדגישים, כי האתגר הגדול שניצב בפני שוטרות המוקד היה, להרגיע את האזרח כל הזמן על מנת שלא ייכנס לפאניקה, לא יקבל אירוע לבבי בעקבות המתח בו היה שרוי ולא יאבד עשתונות, ישתולל ברכב וייבלע מים. משימה מקצועית של הצלת חיים שהסתימה בהצלחה.

 

כאמור, האירוע הסתיים בשלום הודות לפעילות השוטרות והחילוץ המקצועי של כוחות כב”ה, לאזרח שלום.

מ-5:00 בבוקר: מספר הצפות משמעותיות באיזור מפרץ חיפה

הכל החל למן השעה 05:00 בבוקר (25.11), אז פעלו צוותי כיבוי רבים מתחנה אזורית חיפה בארועי חילוץ והצפות רבים באזור מפרץ חיפה.

מפקד המשמרת רשף אהוד בן עזרא ציין כי רובם התרחשו באזור רחוב השיש, רחוב חלוצי התעשיה ורחוב יוליוס סימון.

צילום: דוברות כבאות מחוז חוף

הדרמטי שבהם היה ארוע ההצפה במעבר התת קרקעי ברחוב חלוצי התעשיה עליו דיווחנו מוקדם יותר ובו הצילה תושייתם של לוחמי האש פשוטו כמשמעו את חייו של נהג רכב הסעות אשר נלכד ברכבו כאשר מפלס המים הגיע עד לגג הרכב.

הצוותים המשיכו לסרוק את תוואי המנהרה עוד זמן ממושך בכדי לשלול המצאות לכודים נוספים- שאכן לא נמצאו. במהלך הניקוז ועם ירידת מפלס המים נסרק הרכב שוב והתמונה נשארה בעינה.

ברשות הכבאות שבים וקוראים לציבור לנקוט משנה זהירות, להמנע מכניסה למקומות מוצפים, שלוליות, מעברי מים בהם מתקיימת זרימה וכיוצא באלה.

בכל מקרה בו נקלעתם למצוקה לא להסס ולהזעיק את לוחמי האש במספר הטלפון 102.

217520cookie-checkהאזינו: השוטרות במוקד 100 סייעו לקשיש שנקלע למצוקה במנהרה בחיפה: “המים נכנסים לי לפה, אני טובע” [רחבי הרשת]

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות