האלימות המשטרתית נגד הצעיר האתיופי מחדרה: “האירוע יתוחקר והציבור ימתין לתוצאות”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

האלימות המשטרתית נגד הצעיר האתיופי מחדרה: “האירוע יתוחקר והציבור ימתין לתוצאות”

-

מגדלור-פיד ♋במהדורת “החדשות” ששודרה אמש, נחשף סיפור מטריד וקשה שארע בימים האחרונים בחדרה והפך אמש והיום לשיחה המרכזית בקרב גורמי האכיפה והרחוב בעיר. 

 

הצעיר האתיופי סיפר כי התקשר לפני מספר ימים למשטרה ואמר כי אחיו נמצא השתכר והחל להשתולל ברחבי הבית. השוטרים שהוזעקו למקום והגיעו בניידת ביקשו ממסלה שיגיש תלונה במשטרה אך הצעיר ביקש שלא לעשות כן, ועקב כך עוכב לחקירה והובא לתחנת המשטרה בעיר.

שם, טענתו, החל ויכוח בינו לבין השוטרים כאשר אחד מהם נגד בפניו של הצעיר. כתוצאה מאותה תקרית נפצע הצעיר באפו לו נגרם שבר, הוא החל לדמם והופנה לבית החולים הלל יפה בעיר.

כתמי הדם על מכנסיו של החשוד שהותקף לטענתו || צילום מסך: “החדשות”

מתמונות ששודרו בכתבה, ניתן היה לראות את כמות הדם הרב שאיבד הצעיר לאחר אותה תקרית. המשטרה הגישה בקשה בבית משפט השלום בעיר, להאריך את מעצרו של החשוד, בהעדרו, שכן הוא אושפז להמשך טיפול רפואי. עו”ד דינה ילוז מהסניגוריה הציבורית, שמייצגת את הצעיר, עתרה לשחרורו לאור האלימות הקשה שחווה.

ואכן, בית משפט השלום בעיר נעתר לבקשת הסניגורית, ושחרר את החשוד, תוך שנמתחת ביקורת קשה על התנהלות המשטרה במקרה. השופט ציין כי מדובר באירוע חריג בחומרתו ובמהותו, והחשוד לא רק עוכב אלא נעצר בהיותו מתלונן. עוד ציין בית המשפט כי החשוד הותקף באופן קשה ובלתי מידתי.

 

במשטרה התייחסו למקרה הבוקר, בין היתר, לאחר מפגש שהתקיים בין נציגי העדה האתיופית והמשטרה. מדוברות מחוז חוף של המשטרה נמסר כי “המשטרה סיימה לפני מספר רגעים מפגש תקופתי של מפקד תחנת משטרת חדרה והמש”ק הסקטוריאלי בתחנה עם נכבדי ומנהיגי העדה האתיופית בעיר. מפגש זה מתקיים באופן תדיר על מנת לבחון ולקדם כל העת את שיתוף הפעולה והפרויקטים הרבים המשותפים למשטרה וליוצאי העדה האתיופית, לטפל בנושאים שוטפים שעל הפרק ועוד, על מנת לטייב את השירות המשטרתי בעיר.

“כמו כן, הובהר כי האירוע הנקודתי מאתמול יתוחקר ברמה חיצונית והציבור ימתין לתוצאות החקירה. בנוסף, הועלתה על נס פעילותו המבורכת של השוטר הקהילתי הסקטוריאלי אשר פועל ומשרת נאמנה במשך כל השנה את הציבור”.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן