במוקד הסכסוך: מחיר למשתכן באור עקיבא ופארק תעשייה קיסריה [וידאו]

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

במוקד הסכסוך: מחיר למשתכן באור עקיבא ופארק תעשייה קיסריה [וידאו]

-

מגדלור-פיד ♋המאבק לאישור מתווה מחיר למשתכן באור עקיבא: מאחורי הקלעים מתגלה כי ישנו מאבק בין משרדי, בין משרד הפנים לבין משרד האוצר – מאבק שיש הטוענים כי הוא גם בתוך סיעת ש”ס עצמה – על רקע אישור ההסכם בין קרן קיסריה לבין המדינה באשר לפטור ממס שניתן למשפחת רוטשילד על נכסיה ואדמותיה בארץ ישראל וכן – בנוגע לשטח פארק התעשייה קיסריה.

אתמול בבוקר פרסמנו כי במכתב ששיגרה השבוע אסנת אלרואי, סגנית ראש מטה הדיור הלאומי, לראש העיר אור עקיבא יעקב אדרי, כותבת אלרואי לראש העיר ולחברי מועצת העיר לאשר במליאת המועצה את תכנית “מחיר למשתכן” בעיר. זאת, על מנת שהעיר תוכל להשתתף בהגרלה הקרובה של התכנית בחודש ספטמבר הקרוב, בעוד פחות מחודש.

לאחר ששתי ישיבות מועצת העיר נדחו עד כה על מנת לאשר את המתווה התקיימה הערב (23.8) ישיבת מועצה שהייתה טעונה וסוערת במיוחד. מסתבר, כי בחודשים האחרונים התנהל משא ומתן בין האוצר לבין קרן קיסריה ומשפחת רוטשילד הנוגע לפטור ממס המוענק למשפחה על שטחיה בישראל.

בנוסף, דן ההסכם בסוגיית הארכת תוקפו של ההסכם לפיו הבעלות והכנסות הארנונה על שטחי פארק התעשייה קיסריה תישאר גלילית (אינה שייכת לרשות מקומית כלשהי), ולא תועבר לעיריית אור עקיבא או ליישובים סמוכים.

על פי הנאמר, חתימה של שר האוצר על הארכת התוקף של ההסכם הקיים עד 2032 (ולא עד 2022 אז היה שטח איזור התעשייה לעבור לאור עקיבא) – מונעת מאור עקיבא הכנסות של יותר מחצי מיליארד שקל בשנה ואף יותר מארנונה.  לאחר דין ודברים היום בישיבה, בין היתר בין יעקב אדרי לשמחה יוסיפוב ובהשתתפות ארקדי גדילוב, יוסי כדורי, ילנה זסלבסקי ואלי אנקונינה, הוחלט למשוך את ההצעה מסדר היום (אנקונינה העלה את ההצעה) – והיא לא אושרה. על כן, נושא מחיר למשתכן כרגע לא ברור ויתכן ואור עקיבא לא תכלל בהגרלה שתערך בספטמבר.

[blog_news title=”קראו גם:” style=”” count=”3″ category=”מגדלור-אור-עקיבא” category_multi=”” excerpt=”2″ link=”” link_title=””]

על פי מה שפורסם, הקרן הסכימה לתרום כ-800 מיליון שקלים במשך עשור לפיתוח ההשכלה הגבוהה בישראל וכן כי מהקרקעות שבבעלותה בשכונת “אור ים” באור עקיבא יוקצו כ-2,000 יחידות דיור לטובת מחיר למשתכן. בתמורה, הפטור ממס שמקבלת הקרן יוארך עד לשנת 2032.

ההסכם הזה גם לתרעומת במשרד הפנים. ברשויות המקומיות באזור, ובאור עקיבא בפרט מצפים מזה שנים לזכות בנתח מהעוגה – בדמות הכנסות ארנונה – משטח פארק התעשייה קיסריה. כך גם היישובים הסמוכים לפארק. אולם הסכם בין המדינה למשפחת רוטשילד יותיר את המצב על כנו והיישובים הסמוכים לפארק התעשייה לא יזכו לראות פירות מהפארק.

ועל מה מאבק חברי מועצת העיר באור עקיבא – שבעצם לא הצביעו עד כה על מתווה מחיר למשתכן בעיר? על כך שמשרד האוצר “כורך” כביכול את ההסכם בין המדינה לבין משפחת רוטשילד לבין מחיר למשתכן. כלומר, מי שעתיד להצביע בעד הפרויקט באור עקיבא, תומך בעצם בהארכת ההסכם בין המדינה לבין משפחת רוטשילד – לפיו שטח פארק התעשייה קיסריה יישאר גלילי, ולא ינותבו ממנו הכנסות ליישובי האזור.

ההצעה כאמור לא אושרה הערב ועל כן אין הסכם להארכת תוקף האישור לפארק התעשייה. כעת נותר לראות האם מחיר למשתכן באור עקיבא בסכנה.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.

[fbcomments]

  


 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”4″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

190860cookie-checkבמוקד הסכסוך: מחיר למשתכן באור עקיבא ופארק תעשייה קיסריה [וידאו]

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן