רכבת ישראל שדרגה את סביבת תחנות הנוסעים בבנימינה ופרדס חנה

מאת: מערכת מגדלור, 9.12.18, 19:30

150 מקומות חנייה נוספים לבאי תחנת בנימינה, לצד השלמת פרויקט קירוי רציפים בתחנת קיסריה פרדס חנהבמסגרת פרויקט שדרוג התחנות הארצי, בעלות של 64 מיליון ₪, בוצעו בחודשים האחרונים עבודות נרחבות מטעם אגף הלוגיסטיקה של רכבת ישראל לשיפור ושדרוג השירות בתחנות קיסריה פרדס-חנה ובנימינה.

כחלק משדרוג תחנות רכבת וותיקות ובכדי להתאימן לסטנדרטים העכשוויים, מבצע בחודשים האחרונים אגף הלוגיסטיקה של רכבת ישראל עבודות בקנה מידה נרחב בתחנת קיסריה-פרדס חנה, בעלות כוללת של 4.5 מיליון ש”ח. במסגרתו הושלם קירוי של 120 מ”ר בתחנה. מהלך זה יעניק לנוסעי התחנה, הצללה בקיץ וקירוי בחורף.

ברכבת מציינים כי תחנת קיסריה-פרדס חנה הינה מהתחנות המרכזיות בקו החוף של רכבת ישראל, מהקווים העמוסים ביותר בישראל. מידי חודש עוברים בתחנה מעל ל-100 אלף נוסעים.

 

לצד זאת, ממשיכות להתבצע בתחנה עבודות שדרוג של תשתיות המים, החשמל, ושיפורים בהנגשת התחנה, אשר צפויות להסתיים במהלך שנת 2019.

בתחנת בנימינה, אחת התחנות העמוסות בישראל, המשרתת מדי חודש כ-280 אלף נוסעים, הוכשר לאחרונה חניון נוסף של 150 מקומות בקרבת אזור התחנה.

עם חניכת החניון, עולה מספר מקומות החנייה החינמיים בחניונים המשרתים את נוסעי תחנת בנימינה אל מעל ל-1,000. החניון הוקם בשיתוף פעולה עם מועצת בנימינה-גבעת עדה והוא ממוקם ברחוב האסיף בצידו המערבי של אזור התעשייה.

 

כמו כן, מבוצעות בתחנה עבודות להוספת יציאה נוספת  לכיוון החניון הצפוני והקמת חנות נוחות חדשה לרווחת הנוסעים בתחנה.

מרכבת ישראל נמסר: “במהלך החודשים האחרונים, פועל אגף הלוגיסטיקה של רכבת ישראל בתחנות רבות ברחבי הארץ, במטרה לשדרג את השירותים הניתנים לנוסעים. במקביל, נעשה מאמץ להקים חניונים נוספים לרווחת הנוסעים, היכן שניתן, בשטחים השייכים לרכבת, בקרבת התחנות. זאת, לצד האפשרות המועדפת להגיע אל התחנות בתחבורה ציבורית”.