מכבי

סערת הפרס לאייל גולן: ביקורת קשה נגד ח”כ נאוה בוקר מחדרה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

סערת הפרס לאייל גולן: ביקורת קשה נגד ח”כ נאוה בוקר מחדרה

-

מגדלור-פיד ♋

מכבי


חברת הכנסת נאוה בוקר עומדת בימים האחרונים במרכזה של סערה הנוגעת לאחד הזמרים המצליחים בישראל, אייל גולן. זאת לאחר שהשדולה לזמר עברי בכנסת, בראשותה של ח”כ בוקר (הליכוד) בחרה להעניק 11 אותות הוקרה לאמנים ישראלים, בהם אייל גולן, אילנית, ארקדי דוכין ואבי סינגולדה.

בסוף השבוע פנו חמישה חברי כנסת ליו”ר הכנסת יולי אדלשטיין בדרישה למנוע את חלוקת הפרס לגולן. הח”כים שמחו על כך הם יו”ר מרצ תמר זנדברג, מיכל רוזין (מרצ), מוסי רז (מרצ), מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) ועאידה תומא-סלימאן (הרשימה המשותפת). בין השאר כתבו בפנייתם, כי “הענקת האות לאמן זה פירושה הכשרת השרץ, ואיתות לחברה הישראלית כולה כי ניצול מיני של נערות – גם אם אין בכך גוון פלילי – הוא דבר נורמטיבי. בעוד שתרומתו המוזיקלית של גולן לתרבות הישראלית מוכרת לכל ואף אהובה על רבים, מעשיו הנלוזים הפכו אותו לשנוי במחלוקת.

 

“הוקרת האמן היא הוקרת האיש, והיא מהווה יריקה בפרצופן של נפגעות אלימות מינית בכך שהיא מסמלת כי בית הנבחרים הישראלי מעדיף באופן חד-משמעי את התוקפים על-פניהן. מי שניצל את מעמדו כדי לנצל קטינות, להסיע אותן ב’פותמוביל’ ולהלעיט אותן סיגריות ואלכוהול, לא ראוי לכבוד מכנסת ישראל. אנו קוראים וקוראות לך לבטל את הענקת הפרס לאייל גולן”.

גולן (מימין) וח”כ בוקר

אתמול, פנו חברי שדולת הזמר העברי – עפר שלח, חיים ילין ועליזה לביא מ”יש עתיד” ואיציק שמולי מ”המחנה הציוני” – ליו”ר הכנסת וביקשו ממנו לדחות את האירוע, וכי בכוונתם להחרימו. “רואים בחומרה את החלטתה החד צדדית של בוקר לגבי רשימת מקבלי האות”, כתבו חברי הכנסת.

 

בנוסף, קמה מחאה ברשת וכן פורסמה עצומה ברשת נגד הענקת האות לגולן, עליה חתמו מעל 1,000 אנשים. יוזמת העצומה, מלכי דרורי ציינה אמש כי “יש לי בת שבגיל 14, בלילה הראשון שבו הרשינו לה לצאת לבד לבמות של יום העצמאות, היא נאנסה. החלטנו יחד איתה שאנחנו נעזור לאחרות שנפגעות. אני לא אקטיבסטית ולא פעילה בשום ארגון, ואני רואה את הידיעה שהולכים לתת את הפרס לאייל גולן ואני לא מאמינה. האדם הזה ניצל את הכוח שלו כדי להשתמש בנערות ובנשים האלו ככלי לבילוי”.

איש יחסי הציבור של גולן, רני רהב צייץ בחשבון הטוויטר שלו נגד יוזמת העצומה. “חרפה אמיתית של האמא!!! את הבעיות הכואבות שלך שמרי לעצמך!”.

מחברת “ליאם הפקות”, המייצגת את גולן, נמסר לאמצעי התקשורת כי “אייל גולן נבחר לזמר ה-70 של מדינת ישראל. בנוסף, נבחר בפעם השמינית ברציפות לזמר השנה במצעד השנתי של ישראל ושל תחנות הרדיו האזוריות. אנו רק מבקשים להזכיר שלפני כ-6 שנים אייל גולן יצא חף מפשע ומעולם לא הואשם, המשטרה והפרקליטות סגרו באופן נדיר את התיק בתוך 3 חודשיים בלבד והוכח שהמתלוננות העידו עדות שקר. הגיע הזמן שגם חברי הכנסת המכובדים הללו יבינו שצריך להפסיק עם הפופוליזם הזול ולהפנים שאייל גולן צח כשלג”.

 

בוקר צייצה בטוויטר אמש, בתגובה לציוץ של  ח”כ יהודה גליק נגד החלטת הוועדה בראשותה: “כמי שהואשם בעצמו בהטרדה מינית אתה צריך להיות הראשון להעריך את חזקת החפות. לדרוס ערכים אנושיים בסיסיים זה להכפיש את שמו של אדם שלקח אחריות על מעשיו למרות שמעולם לא הוגש נגדו כתב אישום ותיק החקירה נסגר. ממך ציפיתי ליותר”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן