אור עקיבא: אחותי, יעל, מהשיר של יגאל בשן ז”ל (וידאו)

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אור עקיבא: אחותי, יעל, מהשיר של יגאל בשן ז”ל (וידאו)

-

מגדלור-פיד ♋“אני לא מאמין, כואב לי ועצוב לי המון על אדם שהיה אחד הצלילים הראשונים ששמעתי. כל כך משמעותיים היו אותם הצלילים שהם יישארו איתי תמיד”‘, כך מתאר היוצר והמפיק המוסיקלי גור מורד, שגדל באור עקיבא, את לכתו של הזמר והיוצר יגאל בשן אמש בגיל 68.

“נולדתי בחנוכה 89′, לקולות ותרועות מופעי חנוכה ואיך לא – הפסטיגל הידוע”, מתאר מורד. “כשהייתי בן שנתיים ההורים החליטו לקחת אותי לחזות בפלא, הייתי צעיר מדי מכדי לזכור את המופע. בעולם ההוא של שנות התשעים המאוד מוקדמות – אין ערוץ 2, אין כבלים, אין לווין, אין VOD, אין מחשבים ובטח שאין אינטרנט על כל נגזרותיו: פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב, או סתם סלולרי – אין.

 

“מה שכן – יש לנו זו טלוויזיה צבעונית ומכשיר וידאו חדיש, כמה חדיש? הוא אפילו מקליט. על קלטות, חתיכת פלסטיק עם סרט מגנטי בתוכה. שנה לאחר אותו פסטיגל, בשנת 93′ הוא שודר בערוץ הראשון, אז הקלטנו אותו על אותה קלטת, מיד אחרי מסיבת יום ההולדת בגן שסבא צילם במצלמת הוידאו שלו (אז עוד קראו לה “מסרטת וידאו” – שזה בכלל…).

“ואז הסאגה התחילה, בעולם בו אין לילד מה לראות מלבד 4-5 קלטות וידאו – הוא יצפה בהן שוב ושוב ושוב בלופ אינסופי שיכול קצת לשגע. השיר הראשון בפסטיגל 92′, מיד אחרי שאבי דור וחני נחמיאס סיימו את קטע הפתיחה (שגם אותו אני עדיין יודע לדקלם) – היה “יעל” של יגאל בשן. שיר הלל לנערה יפה ומוצלחת במיוחד. אותו הוא כתב והלחין.

 

“יעל בבוקר, יעל בצהריים, יעל בערב, יעל כל היום מההתחלה לסוף ומהסוף להתחלה. כשהייתי בן 4 אמא ואבא סיפרו לי שלאמא יש תינוקת בבטן ושהיא עוד מעט תיוולד, הם עדיין לא יודעים איך לקרוא לה. שאלו אותי אם יש לי רעיון לשם. ברור שהיה לי. יעל. ההורים זרמו עם ההחלטה (שנת 94 כן? עדיין לא “זורמים” בסלנג).

“יעל גדלה והפכה להיות מוצלחת לפחות כמו בשיר של יגאל בשן מאותה תחרות זמר לפני 26 שנים. היום יגאל בשן נפטר, הוא השאיר לי את יעל לתמיד. תודה יגאל. אהבתי אותך ואת שיריך מאוד”.

צפו ביגאל בשן בפסטיגל 1992 עם השיר “יעל” >>

     

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן