עיריית חדרה לאוצר: לא נמשיך לשתף פעולה עד שתקיימו דיון דחוף בנושאי הותמ”ל ושדה התעופה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

עיריית חדרה לאוצר: לא נמשיך לשתף פעולה עד שתקיימו דיון דחוף בנושאי הותמ”ל ושדה התעופה

-

מגדלור-פיד ♋בעיריית חדרה החליטו שלא להמשיך לקיים דיונים ולשתף פעולה עם תוכניות הותמ”ל במזרח חדרה, במקביל לרצון להקים שדה תעופה בסמוך לאותו האיזור בדיוק.

בעיריית חדרה טוענים כי שתי התוכניות במתכונתן רעות לעיר, ולמרות הבטחות שונות, נראה כי הן ממשיכות להתקדם. השבוע הוזמנה עיריית חדרה לדיון “שולחנות עגולים” בירושלים, אך ככל הנראה תיעדר מהכנס.

במכתב ששלח הבוקר ראש העירייה צביקה גנדלמן למשרד האוצר הוא מציין כי “לצערי אז כמו היום, ההתייחסויות שניתנו ע”י עיריית חדרה לתכנית ובינהן- להשפעתה החמורה על המצב הכלכלי של העיר, לאי התאמתה לתכנית המתאר ותוכניות הפיתוח של העיר, להשפעתה השלילית על תכניות הפיתוח של מערב העיר ופגיעתה הצפויה בהתחדשות העירונית הרבה המקודמת בחדרה, להיעדר הפתרונות התחבורתיים, להשפעותיה על העיר בהיבטים הפיזיים – לא קיבלו מענה הולם.

“…לא זו בלבד, בחודשים האחרונים התבשרנו כי תת”ל 74 החליטה לבחור את חלופת מזרח העיר חדרה בסמיכות לשטח התמ”ל כחלופה מועדפת לשדה התעופה האזרחית במקום זה המתפקד בעיר הרצליה ולפיכך הכריסה הועדה, מתוקף סמכותה, על איסור תכנון במרחב זה…לא צריך להיות מתכנן מדופלם, כדי להבין שלשתי התכניות השפעות הדדיות זו לצד זו ואי אפשר לקדם אחת במנותק מהשניה ועדיף לא לקדמן כלל”.

גנדלמן ביקש לקיים דיון דחוף אצל שר האוצר בכדי לדון בסוגיות הבוערות שעל הפרק.

       

לכל העדכוניםחדשות חדרה
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך


דילוג לתוכן