אור עקיבא: היה חוגג 41 שנה. אילו רק היה חי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אור עקיבא: היה חוגג 41 שנה. אילו רק היה חי

-

מגדלור-פיד ♋אושרי שוורץ ז”ל, חלל צה”ל מאור עקיבא שנהרג בלבנון לפני 21 שנה, אמור היה לחגוג אתמול (10.12.18) את יום הולדתו ה-41.

אחותו, שני שוורץ-ימיני, כתבה אתמול בפוסט מרגש כי “היית צריך לחגוג 41, הפיד שלך היה אמור להתפוצץ ממזל טובים, בטח כבר היית נשוי עם שלושה ילדים. ואם נחזור לחגיגה, אני בטוחה שהיו חוגגים לך כמו שרק לך הגיע כי כולם העריצו אותך.

 

“אמצע החיים. אז חשבנו שזה אמצע החיים, היום אני מבינה שלא טעמת ולו קמצוץ מהם. בום. נהרגת. לבנון. הלוויה. נשארת במאה העשרים ואנחנו כבר עשרים שנה במאה הבאה. אז… 41 “שמח” לך אחי…אי שם… אזכור תמיד. מבטיחה”.

מדי שנה מציינים באור עקיבא את נפילתו של שוורץ בטורניר לזכרו שיוזם ומארגן אגף הספורט בעיר והמתנ”ס המקומי, בהשתתפות המשפחה, חיילים ומפקדים בסיירת גולני בה שירת, תושבים וקבוצות מרחבי הארץ.

באתר “יזכור” – אתר ההנצחה של חללי צה”ל השייך למשרד הביטחון, מתואר סיפור חייו של אושרי שוורץ, בן דולי ויצחק, שנולד ביום ל’ בכסלו תשל”ח (10.12.1977) באור עקיבא, אח צעיר לקרול, שנולדה מנישואיה הראשונים של דולי לאליאס ברגר, אשר נפל במלחמת יום הכיפורים. דולי נישאה ליצחק שוורץ, חברו הטוב של בעלה, והשניים הביאו לעולם את אושרי, שני וחני.

צילומים: מתוך עמוד הפייסבוק של שני שוורץ ימיני ואתר “יזכור”

“דולי ויצחק קראו לאושרי בשמו, כביטוי למשאלה שיסב אושר בחייו ואכן, אושרי, הילד והנער הרבה לגרום לסובבים אותו לחייך ולצחוק. לראשונה הגיע אושרי לגן בגיל שלוש, כי עד אז ביכרה אמו, שדאגה לו, לטפל בו בכוחות עצמה בבית. את לימודיו החל אושרי בבית-הספר היסודי רוטשילד באור עקיבא והמשיכם בחטיבת-הביניים שרת בעיר. בכיתה ח’ נחגגה לאושרי חגיגת בר-מצווה רבת משתתפים, קרובי משפחה וחברים, שחגגו עם אושרי ברוב שמחה. בעת לימודיו בתיכון הצטרף אושרי לבית-הספר תחכמוני בחדרה, שם סיים את לימודיו במגמת שרטוט. בתיכון יצא שמו של אושרי כ”מסמר הכיתה” וחברים רבים התקבצו סביבו בשל שמחת החיים שהקרין והיותו חבר נאמן האוהב לעזור לזולת. עם חברים אלה אהב אושרי לצאת ולבלות.

 

“מחנכו של אושרי משנות התיכון כותב: “האופי החייכני שלך שבה כל לב וחוש ההומור שלך גרם לרבים להתגלגל מצחוק. התנועות המיוחדות לך לא השאירו צופים אדישים למראה משחקך על הבמה. בשיעורים היו לך הברקות וגילית בקיאות והתעניינות בשטחים שאהבת. כשנזרקה שאלה בנושאים כללים שאינם נלמדים ישירות בכיתה, הקשורים בידע אישי, אתה היית פוטנציאל למתן התשובה. בטיולים גילית התעניינות בסביבה: חי, צומח, נוף. וכמובן לא חסרו הערותיך שלפעמים היו כמשב רוח רענן. תמיד נראית במרכז החבורה, פעיל וערני, לא התחמקת מעזרה לחבר שביקש סיוע, במסלול ההליכה, בנשיאת תרמיל וכו’.”

“אושרי נהנה מאוד מהעיסוק בתחומי הספורט השונים. הוא הרבה לשחק כדורגל וכדורסל ובמיוחד אהב ספורט שרמת הריגוש הכרוכה בו היתה גבוהה יותר, כגון: גלישה, צלילה, צניחה. בזמנו הפנוי מיהר אושרי לבלות בים, לשחות ולגלוש.

“אושרי היה אח נערץ על-ידי שתי אחיותיו הקטנות ממנו שני וחני, הוא אהב לשחק איתן ולעזור להן בשיעורי הבית. בתום לימודיו התיכוניים, סייע אושרי לדודיו בעבודתם במגרשי הגולף בקיסריה. טרם גיוסו נסע אושרי עם חבריו לנופש של כיף באילת ועם אביו טס לטיול שורשים ברומניה.

 

“בנובמבר 1995 התגייס אושרי לצה”ל והוא מלא מוטיבציה, והוצב בחטיבת גולני. למרות מבנה גופו הצנום, היה נחוש בדעתו לסיים את המסלול הקרבי ואכן עמד באתגר והשתלב במהירות במסגרת הצבאית. עבר את הקורסים השונים ובמהלך שירותו אף סיים קורס סמלים בהצטיינות. אושרי היה חייל מצטיין, מקובל ואהוב על מפקדיו וחבריו למחלקה. במהלך שירותו הרבה להתקשר הביתה בקביעות כדי להסיר דאגה מלב בני משפחתו. את עתידו ראה אושרי כקצין בצה”ל או כמאבטח אישים באזרחות.

“אושרי נפל בקרב בלבנון ביום כ”ה באב תשנ”ז (28.8.1997) כתוצאה משריפה שפרצה במהלך פעילות מבצעית בגזרה המזרחית של אזור הביטחון בדרום לבנון. בן תשע-עשרה וחצי היה בנופלו. עימו נפלו: סמ”ר זריף אורן, סמ”ר שוקרון רועי, סמל שמעון ידג וסמל קסהון שמטו. אושרי הובא למנוחת עולמים בבית-העלמין באור עקיבא. לאחר נפילתו הועלה לדרגת סמ”ר. הותיר אחריו הורים, שלוש אחיות וקרובי משפחה רבים, המומים וכואבים”.

     

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן