המועצה ה-18 בפרדס חנה-כרכור יוצאת לדרך: אייל כגן ואפרים מעודה יהיו סגני ראש המועצה

מאת: מערכת מגדלור, 13.12.18, 8:24


ישיבת מועצה חגיגית לפתיחת הקדנציה ה-18 התקיימה (12.12) בבית הראשונים בפרדס חנה-כרכור עם תושבים רבים שהגיעו לחזות במעמד המרגש ובו הגר פרי-יגור, ראש מועצה אישה חדשה – לאחר ארבע קדנציות בראשותו של חיים געש. פרי-יגור נבחרה בבחירות האחרונות ומחליפה את ראש המועצה המוערך חיים געש (כשבתווך שימש גם אלדד בר כוכבא כראש מועצה במשך שנה אחת).

הישיבה התאפיינה כאמור בחגיגיות, דברי פתיחה של פרי-יגור, דברי פרידה מטעם חברי המועצה היוצאים, השבעת חברי המועצה החדשים וכן הצבעות על ועדות שונות, תוכנית ארוכת טווח מדיניות המועצה ואישור סגני וממלאי מקום ראש המועצה.

 

כאמור, פרי-יגור נשאה דברי פתיחה. “אני רוצה להודות לתושבי פרדס חנה-כרכור על האמון הרחב שנתנו בי”. ראש המועצה החדשה נפרדה גם מחיים געש: “אנו אומרים תודה אישית לחברי מועצה וראש המועצה מהקדנציות הקודמות שסיימו את תפקידם. זוהי מלאכה ושליחות מאתגרת. חיים געש מילא את תפקיד ראש המועצה 4 קדנציות. שני עשורים אותם הקדיש לעשיית ציבורית וטיפוח המושבה האהובה שלנו. שליחותך הציבורית חיים- עומדת לזכותך.  ואנו מודים לו על הכל”.

“התמונה מלפני 15 שנה ועד היום – השתנתה פלאים”

מטעם חברי המועצה העוזבים דיבר אלי אטיאס, על משמעות החברות במועצה וכן סיכם תקופה אישית של 15 שנה. “בתחילת הדרך היה לנו 70 מיליון גרעון…וככה התחלנו. כיום אנחנו רואים תמונה אחרת. ממושבה שאין בה כלום למושבה צומחת ומשגשגת.

 

“המושבה הפכה מקור לנהירה של תושבים חדשים והמועצה השתנתה לגמרי. כך אני עוזב את המועצה, בתחושת עשייה וקבלת החלטות משמעותיות להן הייתי שותף”.

בקרב חברי המועצה העוזבים ניתן לציין את אלי אטיאס, רינה רונן, איציק לב, אבי כאכון, שרון בן צור, רון לירם ומיכה מגידיש.

חברי המועצה בקדנציה החדשה נשבעו בהמשך אמונים כמתחייב בחוק העיריות. רשימת כלל חברי המועצה כוללים את פרי-יגור, יואב קעטבי, אפרים מעודה, יעקב צדקה, חיה בן צבי, נחמיה מנצור, אלדד בר-כוכבא והחדשים: אביעד סיני, יוני חכימי, אייל כגן, טל דנטס, דוד כמוס, מור כהן-עמר, אמיתי אברהם ואורי פרץ.

 

אייל כגן ואפרים מעודה יהיו סגני ראש המועצה

פרי-יגור הציגה בחלקה השני של הישיבה את תוכנית מדיניות המועצה ל-5 השנים הקרובות. בין יתר הדברים המופיעים בתוכנית העקרונית – שמירה על צביון המושבה, שמירת הסטטוס-קוו בנושא שבת הנהוג במושבה, חיזוק האחדות וחיבור קהילות, צמצום פערים וחיזוק השכונות, שיתוף הציבור בהליכי התכנון, פרסום החלטות המועצה, הכנת תוכניות אב לחינוך, תרבות, תחבורה, תעסוקה, תיירות וגמלאים, הקמת מחלקת אומנות-תרבות-ספורט, הקמת צוות לקידום עסקים, מסחר ותעסוקה ועוד.

אל תפקיד סגן ראש המועצה הומלץ אייל כגן – במשרה מלאה. חבר המועצה אפריים מעודה יכהן גם הוא כסגן בחצי משרה (ואחראי תפעול ופיקוח). שכרם יקבע בכפוף לאישור תקציב 2019 שיובא בקרוב. מ”מ ראש המועצה יהיה יואב קעטבי – בהתנדבות.