מתכננת הותמ”ל מתנגדת לתוכנית הבנייה במזרח חדרה כפי שהיא כיום: “יהיה קשה לתמוך בתוכנית”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מתכננת הותמ”ל מתנגדת לתוכנית הבנייה במזרח חדרה כפי שהיא כיום: “יהיה קשה לתמוך בתוכנית”

-

מגדלור-פיד ♋דקלה פרסיקו, מתכננת הוותמ”ל, אמרה השבוע (12.12) בדיון שהתקיים בירושלים בנוגע לתוכנית כי “אם כבר אנחנו הולכים על פיתוח של קרקע מדינה במקום הזה, אנחנו צריכים להיות הרבה יותר רגישים לעובדה שיש פה אזורים עם איכותיות נופיות”.

למעשה, פריסקו טוענת כי התוכנית כפי שהיא מוצעת – בעייתית. “רמ”י יכולה להגיש את התכנית as is, אבל אני בספק אם אני אוכל לתמוך בה, כמו שהיא, לאור ההתנגדות החריפה ששמענו כאן”, הוסיפה בדיון.

 

“לכן, אני מציעה לעלות את הצפיפות למינימום של 22 יחידות דיור לדונם, לצמצם את הקו הכחול בהתאם, לקיבולת של 6000 יחידות דיור, כפי שהכריז קבינט הדיור, ולא יותר, ואני מציעה לעשות את זה תוך התרחקות מביצת זיתא, שהיא כנראה האזור הרגיש ביותר שם. שרמ”י יעשו את החישובים שלהם בבית ויחליטו האם הם רוצים לעשות את השינויים הללו, או שלא”.

 

מדובר על תכנית ל-8,200 יחידות דיור, על שטח של למעלה מ-2,800 דונם, רובו שטח חקלאי. לקראת השולחן העגול, פנה ראש עיריית חדרה, צבי גנדלמן, לראש מטה הדיור, זאב ביילסקי, בהתנגדות חריפה ביותר לתכנית. לטענתו של ראש העירייה, לתכנית תהיה השפעה חמורה על מצבה הכלכלי של העיר, היא אינה מתאימה לתכנית המתאר ולתכניות הפיתוח של העיר, יהיו לה השפעות שליליות על תכניות הפיתוח של מערב העיר והיא תפגע בהתחדשות העירונית הרבה המקודמת בחדרה ולכן אין בכוונת העירייה לקחת חלק בהליך קידום התכנית. 

 

גם החברה להגנת הטבע מתנגדת לתכנית. מהחברה להגנת הטבע נמסר: “פיתוח המתחם המוצע מותח את השטח הבנוי בעיר על פני מרחקים עצומים ועל כן סותר במידה רבה את ההיגיון התכנוני ואת כיוון ההתפתחות הטבעי של העיר חדרה, דבר שיביא להחלשת חוסנו הכלכלי – חברתי של מרכז העיר, לפגיעה בעירוניות ובאיכות החיים, ולשימוש לא יעיל בכספי ציבור (על ידי הקמת תשתיות חדשות, מערך כבישים, קושי באספקת שירותים עירוניים, ועוד).

“התכנית בגרסתה הנוכחית, מחמירה עוד יותר את הפגיעה בתכנון העיר חדרה, באיכות חיי תושביה ובערכי הטבע העוטפים אותה. יש להניח כי במקרה של קידומה, בהינתן משאבים מוגבלים לעיר, השקעה במתחם מרוחק תבוא על חשבון השקעה ראויה ונדרשת במרקם הבנוי של העיר ותפגע בסיכויי המימוש של תכניות למגורים בשטחים הגדולים המיועדים לבינוי ושאינם במחלוקת. בנוסף, התכנית תחריף את מגמת הפרוור ממנה סובלת חדרה כבר היום, תופעה הכרוכה בשימוש בזבזני במשאב הקרקע”.

222960cookie-checkמתכננת הותמ”ל מתנגדת לתוכנית הבנייה במזרח חדרה כפי שהיא כיום: “יהיה קשה לתמוך בתוכנית”

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן