כלבת התגלתה ביקנעם; האם יש סכנה להתפשטות המחלה באזור חדרה?

2 מקרי כלבת התגלו אמש במושבה יוקנעם ובשדי תרומות ליד בית שאן. בתאריך 21/11/2017 התקבלו הודעות אודות תוצאה חיובית לכלבת בתן במושבה יוקנעם במועצה אזורית מגידו ובתן נוסף בשדי תרומות במועצה אזורית עמק המעיינות. משרד הבריאות מבקש מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, לפנות ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, על מנת לשקול הצורך למתן טיפול מונע. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים.

כמו כן, משרד הבריאות פונה היום בבקשה להפיץ את המידע למטיילים ונופשים באזור וביישובים הסמוכים. כמו כן, הורה המשרד להורים לילדים לברר עם ילדיהם, באם היו במגע עם בעלי חיים חשודים ולפנות ללשכת הבריאות. בעלי חיות מחמד מתבקשים ליצור קשר עם הווטרינר הרשותי, לצורך וידוא מצב חיסונם.

משרד הבריאות מזכיר שוב למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, לשטוף באופן מידיי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת.

ברשויות המקומיות באזור חדרה ובאיגוד ערים וטרינרי שומרון ממשיכים להזכיר לתושבים לחסן את כלבם נגד מחלת הכלבת שהינה חשוכת מרפא ומועברת על ידי נגיף. מרגע הופעת סימנים קליניים ראשונים בבני אדם או בבעלי חיים, אין אפשרות להציל את החולה, והמוות הוא ודאי ומוחלט. נגיף הכלבת פוגע בכל היונקים ומועבר ברוק, בעיקר על ידי נשיכה. ניתן למנוע את המחלה בבעלי חיים בחיסון הניתן מבעוד מועד, ובבני אדם באמצעות חיסון לאחר חשיפה לנגיף. שנת 2002 הייתה הפעם האחרונה שבה מתה בישראל אישה כתוצאה מכלבת. לפני כן, בשנת 1997, מתו בישראל שלושה בני אדם מהמחלה, בהם חייל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.