בדיקה: הכבישים האלטרנטיביים של אור עקיבא שחייבים שדרוג

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בדיקה: הכבישים האלטרנטיביים של אור עקיבא שחייבים שדרוג

-

מגדלור-פיד ♋לאורך השנים הם היוו דרכים שכלי רכב כמעט ולא נסעו עליהן. רק מי שהיה צריך להגיע לאזור התעשייה או לביתו בדרך מקוצרת שרק הוא מכיר חלף דרכן.

אבל עם הגידול באוכלוסיה והעומסים בצירים הראשיים של אור עקיבא ורחוב הנשיא – הפכו בשנתיים האחרונות מספר כבישים בעיר לכאלה שנוסעים בהם הרבה יותר – אך אלה נותרו עם תשתיות מיושנות. בדקנו אלו כבישים מקצרים זמני נסיעה באור עקיבא אך חייבים שדרוג משמעותי.

|| רחוב אברהם שפירא – כביש אזור התעשייה שידלובסקי

רחוב אברהם שפירא באור עקיבא, מה שבעבר שימש רק את הבאים לאזור התעשייה, הפך בשנתיים האחרונות לציר מרכזי של נסיעת כלי רכב. הוא מחבר בין שכונת גני אור ואזור קניון אורות לבין אור עקיבא הוותיקה, רחוב העצמאות ורחוב חללי דקר.

משמש ככניסה ויציאה מהעיר בשעות הבוקר ואחר הצהריים בעיקר כשהצירים הראשיים עמוסים. לאחרונה, צפה מחדש הבעיה, לאור גידול נוסף של נוסעים במקום, והאיכלוס המתקרב של שכונת “או פארק” הצמודה למקום.

המצב היום: מסוכן לנסיעה, הפך עם הזמן לכביש מלא בבורות ומהמורות המקשה את הנסיעה בו.

 

|| כביש אזור התעשייה-צומת ברניצקי 

משמש ככניסה ויציאה מהעיר, בעיקר לתושבי שכונת היובל, שכונת שז”ר, בן גוריון וקנדי וכן אור עקיבא הוותיקה.

המצב היום: צומת ברניצקי מסוכן מאוד, הנהגים הפכו נתיב אחד ליציאה מהעיר לכיוון בנימינה ולכיוון חיפה – לשני נתיבים. הרכבים צמודים וצפופים מאוד. במקביל, אין הסדרי תנועה לבאים ממזרח למערב המבקשים לפנות לתחנת הדלק ונוצר עומס מסוכן.

|| רחוב העצמאות 

מחבר בין את אור עקיבא מצפון לדרום, בחלק המזרחי של העיר. מהווה אלטרנטיבה לנסיעה ברחוב הנשיא ומתחבר לקניון אורות – בלי מעבר בכיכר המע”ר המרומזרת.

המצב היום: השתפר מאוד, בשנה האחרונה התרחב בשוליו ובמפרצי חניה לאור העובדה שרבים מתושבי הרחוב היו חונים בצדיו ולשני כלי רכב היתה בעיה לנסוע במקביל.

|| רחוב ביאליק וטיילת ביאליק 

מחבר בין אורות הירוקה, השכונות הוותיקות עד רחוב עשרת הרוגי מלכות ומחלף אור עקיבא.

המצב היום: שודרג משמעותית. מאפשר חצייה של העיר בחלק המערבי שלה. מה שטעון עוד שיפור הוא פתיחת היציאה למחלף אור עקיבא דרך סוף רחוב ביאליק מדרום. עם זאת, מתאפשרת יציאה למחלף דרך החלק האחורי של רחוב עשרת הרוגי מלכות.

מעיריית אור עקיבא נמסר כי התשתיות ברחבי העיר עוברות שדרג משמעותי בשנים האחרונות וכל העת נעשות עבודות לשדרוג כבישים, פיתוח, סלילה מחדש ועוד. עוד נמסר כי כל הכבישים שנזכרו בכתבה נמצאים בתכניות העבודה של העירייה.

163260cookie-checkבדיקה: הכבישים האלטרנטיביים של אור עקיבא שחייבים שדרוג

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

אולי יעניין אותך

תביעת מיליונים: התנגשה בדלת הזכוכית של חנות בקניון, וסובלת מנזקים קשים עקב זעזוע המוח בו לקתה

על פי התביעה, מאז התאונה בה התנגשה בחלון ראווה בחנות בקניון שבעת הכוכבים, מתקשה האישה לתפקד בעבודתה ובחייה, מפני שהחלה לסבול מכאבי ראש תמידיים, מסחרחורות, המלוות בעילפון, מהפרעת שינה קשה והפרעות קוגניטיביות, ורגשיות שלא סבלה מהן טרם התאונה

לידיעה המלאה

 

דילוג לתוכן