משה ביטון: שכונת “אור ים” חייבת לכלול פירי אשפה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

משה ביטון: שכונת “אור ים” חייבת לכלול פירי אשפה

-

מגדלור-פיד ♋שכונת “אור ים” עדיין נמצאת בחיתוליה, ובשטח מבוצעים פעולות תשתית לביסוס השכונה לקראת תחילת הבנייה. חבר מועצת העיר אור עקיבא וסמנכ”ל עיריית חדרה, משה ביטון אומר השבוע כי יש לתכנן את השכונה על פי מודלים טכנולוגיים חדשים ומתקדמים – ובהם הקמת פיר אשפה בבנייני המגורים בשכונה.

 

את היוזמה העלה ביטון בישיבת מועצת העיר שנערכה השבוע. בעבר הלא רחוק, כל בעל דירה בישראל היה מוריד את הזבל לחדר האשפה באופן ידני. אבל בבנייני מגורים 10-30 קומות, המתפשטים פה בשנים האחרונות, החלו לצוץ עוד ועוד פירי אשפה ענקיים (בשמם המקצועי נקראים שוט אשפה), המבטיחים לייעל את עניין השלכת האשפה ומאפשרים לבעלי הדירות להשליך את הפסולת הביתית מקומת המגורים. הקבלנים והיזמים משווקים זאת כעוד שידרוג בבניין וחלק ממפרט יוקרתי יותר.

“חשוב מאוד לשים דגש על פינוי האשפה”, אמר ביטון השבוע, “זה מרים את היישוב ואת השכונה. אין פחים שנראים בשטח והנוף משתדרג מאוד. זו שיטה חדשה, פינוי אשפה דרך פיר והכל מגיע למכולה, באמצעות צינורות מיוחדים”.

 

ראש העיר יעקב אדרי התייחס להצעה ואמר כי “אזמן בקרוב ישיבה של חברי המועצה עם הגורמים המקצועיים הנוגעים לשכונה, כולל מהנדס העירייה, על מנת שנשמע מקרוב אחר התכנונים הצפויים. נושא פינוי האשפה הוא נושא חשוב, ומשה יודע מקרוב על הבעיות בנושא”.

     

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן