טיפת חלב לאחר הלידה: בהלל יפה מציינים שנה למסגרת הטיפולית החדשנית

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

טיפת חלב לאחר הלידה: בהלל יפה מציינים שנה למסגרת הטיפולית החדשנית

-

מגדלור-פיד ♋המרכז הרפואי הלל יפה ערך בשבוע החולף יום עיון בנושא “הרצף הטיפולי” בסימן שנה לפתיחת שירות טיפת חלב ראשונית. זוהי הפעם הראשונה בה מתקיים יום עיון משותף של המרכז הרפואי הלל יפה יחד עם לשכת הבריאות הנפתית חדרה. יום זה, שאורגן על ידי הגב’ אורלי בסיס, מפקחת קלינית במרכז הרפואי הלל יפה, עסק בחשיבותו של הרצף הטיפולי עבור היולדת והיילוד. עשרות משתתפים, ביניהם רופאים, מפקחות, אחיות שירותי בריאות הציבור, הנהלת בית החולים וצוות אגף האימהות, כיבדו בנוכחותם.

 

בתחילת המפגש נשאה דברים הגב’ דינה פיינבלט, מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי הלל יפה: “אגף האימהות שם בראש מעיניו את היולדת והיילוד ופועל לילות כימים במטרה להעניק להם את התנאים, השירותים והטיפולים הטובים והמקצועיים ביותר. פרויקט טיפת חלב ראשונית קם מתוך מחשבה לייעל את השירותים עבור היולדת.

“לא פעם היולדת משתחררת מבית החולים לאחר יומיים שלושה, בעודה כאובה, נרגשת ומבולבלת, חסרת ניסיון בפרט בלידה ראשונה, ואינה יודעת מה עליה לעשות. הפגישה הראשונה בטיפת חלב במחלקת יולדות נותנת לה את הכלים הדרושים לצאת הביתה בביטחון ובידיעה לאן עליה לפנות בהמשך הדרך”.

מארגני הכנס מהמרכז הרפואי הלל יפה ומנפת לשכת הבריאות בחדרה || צילום: דוברות הלל יפה

אחריה הודה ד”ר אוהד הוכמן, סגן מנהל המרכז הרפואי, לכל מי שלקח חלק בהובלת הפרויקט והסביר על המורכבות והקושי בשמירה על הרצף הטיפולי במערכת הבריאות הציבורית. “למעשה פתיחתה של תחנת טיפת חלב במחלקת יולדות מאפשרת את הרצף הטיפולי בתחום זה. היולדת מטופלת בבית החולים משלב ההיריון, הלידה ולאחריה, ועצם המפגש הראשוני עם טיפת חלב בתוך המחלקה, ממשיך באופן טבעי ומתבקש את רצף הטיפול ביולדת ומצייד אותה בידע ובכלים הדרושים לה גם כאשר משתחררת לביתה”.

 

בהמשך היום התקיימו מגוון הרצאות, ביניהן תהליך הקמתה של טיפת חלב ראשונית ב”הלל יפה”, פרויקט “אפס הפרדה” אשר מאפשר ליולדת לשהות עם תינוקה מרגע הלידה ועד שחרורה הביתה, בדיקות גנטיות בהיריון, מניעת זיהומים ביילוד, דגשים בשחרור הפג ועוד.

     

לכל העדכוניםחדשות חדרה
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן