אולי יעניין אותך

רבי קומות מתוכננים ליד בית העלמין בזכרון יעקב; תושבים פתחו במחאה

רבי קומות מתוכננים ליד בית העלמין בזכרון יעקב; תושבים פתחו במחאה

בעקבות התכנית לפיתוח “מתחם דורות” בזכרון יעקב, שבעתיד צפויים לקום בה כ-250 יחידות דיור בין רחוב הכובשים לרחוב חזון איש, גל המחאה המתנגד לתכנית בקרב תושבים מהמושב העולה מדרגה. 

בקרב המוחים מציינים כי “בשונה מתוכנית המתאר היישובית, תוכנית זו כוללת בניה צפופה מאוד של בניינים רבי קומות, תוך חריגה משמעותית, 400%-200%,  מאחוזי הבניה המותרים.

בייעודו המקורי השטח מיועד למוסדות חינוך, אך עם שינויי הייעוד היזם מתכוון לאכלס אותו בכ- 500 משפחות, שהן תוספת של כ 3000 תושבים על שטח קטן. בנוסף, תהליך אישור התוכנית התעלם מהמועצה, מהמלצות תוכנית המתאר ומהתנגדות המועצה לתוכנית”.

עוד במגדלור ניוז >>>
• קורונה בזכרון יעקב: המועצה החליטה להחשיך בלילה מגרשי ספורט ואת הסקייטפארק
טרגדיה בזכרון יעקב: תושב המושבה משה מלכה, שנעדר שעות ארוכות נמצא ללא רוח חיים ליד מבנה מכבי האש
הכירו את אוהד בובר: הנציג של זכרון יעקב בתחרות נינג’ה ישראל שהעפיל לשלב החצי גמר
הקבוצה מתנגדת לשינוי הייעוד של הקרקע ממוסדות לחינוך לבניה רוויה למגורים בטענה כי הדבר יביא לציפוף החורג במאות אחוזים מהקיים, ללא מתן מענה של תשתיות תומכות ויצירת גודשי תנועה כתוצאה מתוספת התושבים והגדלת נפח התנועה בכבישים הצרים המקיפים את המתחם וברחוב הכובשים המשמש את כלל התנועה הן החוצה מהיישוב והן אל/מ מרכז המושבה.

“אנו דורשים מהוועדה המרחבית, אשר המליצה על העברת התוכנית ישירות לוועדה המחוזית, ומהוועדה המחוזית, לדחות את התוכנית על הסף ולהחזירה לטיפול היזם והרשות המקומית”, מציינים התושבים המתנגדים, שהחלו בהחתמה על עצומה בנושא.

הם מוסיפים כי “אסור לאפשר תקדים שיסלול את הדרך להפיכת זכרון יעקב ממושבה לעיר צפופה בהליכי בזק מקוצרים וללא דיון רציני ומעמיק עם כלל הגורמים הרלוונטיים לעניין זה – כמקובל לגבי תוכניות בינוי “כבדות” בשטחי הבינוי והגובה כדוגמת תוכנית הכובשים – דורות – חזון איש. זאת הסיבה שגובשה תוכנית המיתאר היישובית ואין להתעלם ו/או ל”דלג” מעליה עבור יזמי VIP”.

מהמועצה המקומית זכרון יעקב נמסר בתגובה: “המועצה פועלת ברמה המשפטית בנושא”.

ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋


דילוג לתוכן