“אנחנו בונים באור עקיבא קהילה חדשה”

“אנחנו בונים באור עקיבא קהילה חדשה”

-

מגדלור-פיד ♋הבניינים כבר עומדים והאכלוס מתקרב מתמיד: שכונת “או פארק” הצמודה לשכונת גני אור באור עקיבא קרובה לסיום הבנייה.

הפרויקט, שנבנה על ידי חברת “אפי קפיטל”, התקדם יחסית בצורה מהירה – החל מהתכנון, הוצאת ההיתרים והאישורים ועד ביצוע הבניה בפועל.

“אחד הנושאים המורכבים בתחום הבנייה הישראלית הוא עניין הרישוי לפני הליך הביצוע בשטח – בפרויקט שבו מקימים שכונה חדשה ומתחילים אותה מאפס יש מעורבות של העירייה והוועדה המחוזית”, סיפר רועי אולניק, סמנכ”ל שיווק באפי קפיטל, בראיון ל-YNET השבוע. 

“הבירוקרטיה עוד יותר מורכבת בשל העובדה שזו הייתה קרקע מינהל באזור התעשייה, והיה צורך לעשות שינוי ייעודי”,

 

מתחם או פארק, היום || צילום מסך: יוטיוב, אפי קפיטל

“אור עקיבא היא לא קיסריה – אבל מי שזוכר את נתניה לפני כעשור, היא בטח שלא נתניה של היום”, סיפר אולניק את השקפתו. “אנחנו רואים את הקו של אזור המרכז הולך ומצפין למעגל נוסף. אני צופה שהתהליך הזה רק יימשך, העייריה מתחדשת בתשתיות, בשירותים לתושב, יש פה היום קניון, הנגישות של העיר הזאת מדהימה מבחינת צירים ראשיים ואנחנו בונים פה קהילה חדשה”, הוא מוסיף.

 

לכתבה התראיין אהרון יחזקאל שרכש דירה בפרויקט. “שכונה חדשה מאפס לפי דעתי זה דווקא יתרון”, אמר. “סוג של דף חדש, מקום חדש. אני ואשתי קנינו דירת ארבע חדרים ובקרוב ניכנס לגור בה”, מספר יחזקאל. את הדירה רכש הזוג יחזקאל עוד בטרם הליכי הביצוע בשטח. “לי, האמת, היה חשש לקנות דירה במקום שלא רואים בו כלום”, מספרת שיר יחזקאל. “היה רק חול וספק קל אם באמת יהיו כל האישורים, אבל בטחנו במשקיעים, בטחנו באנשים שיצא לנו לפגוש, סמכנו עליהם”, היא מתארת.

אולניק הוסיף כי “יש יתרון בלראות פרויקט שכבר בנוי בשטח – במחיר למשתכן למשל יש הגרלות, ורק לאחר שנתיים מוסרים את הקרקע ליזם והוא יכול להתחיל לבנות”.

 

 

 מ ה   ד ע ת כ ם ?   כ ת ב ו   ל נ ו   כ א ן :

[fbcomments]

227920cookie-check“אנחנו בונים באור עקיבא קהילה חדשה”

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות