חשב שכר של מועצת ג’סר א-זרקא ייכנס לכלא ל-6 שנים בעקבות גניבת ענק של מיליונים מהמועצה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

חשב שכר של מועצת ג’סר א-זרקא ייכנס לכלא ל-6 שנים בעקבות גניבת ענק של מיליונים מהמועצה

-

מגדלור-פיד ♋בית המשפט המחוזי בחיפה (בפני השופטת רבקה פוקס) גזר היום 6 שנות מאסר בפועל על עמאד (בן מוסטפא) אבו רחאל, מטורעאן אשר שימש כמנהל חשבונות וחשב השכר של מועצת ג’סר א זרקא, לאחר שהודה והורשע בגניבת סך של 3,300,000 ש”ח מחשבונה של המועצה.

בית המשפט חיפה. צילום: צוות חדשות מגדלור

מעבודות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה”ד יניב זוהר עולה כי ה החל מחודש מאי 2008 שימש הנאשם מנהל חשבונות וחשב השכר של מועצת ג’סר א זרקא שהיה אחראי בפועל על הניהול הכספי של המועצה, ובין היתר על תחום התשלום לספקים.

בתקופה זו ובמספר מקרים בהיותו עובד הציבור זייף וגנב הנאשם סכומי כסף מחשבונה של המועצה , שנועדו לפעולות המועצה, בהענקת שירותים חשובים לתושביה.

 

בית המשפט הרשיע את הנאשם בביצוע עבירות של גניבה בידי עובד הציבור ,ניסיון לגניבה בידי עובד הציבור, זיוף בידי עובד הציבור וקבלת דבר באמצעותו, מרמה והפרת אמונים, הדחה בחקירה ועבירות ע”פ פקודת מס הכנסה.

בית המשפט ציין בגזר הדין כי “מעשי הנאשם בוצעו על פי תכנון מוקדם שיש בו ניצול מעמדו ותפקידו, בעזות מצח ובקור רוח, כשהוא אינו בוחל בשום אמצעי, לרבות ביצוע זיופים ורישומים כוזבים, שנועדו להסתיר את העבירות ולהקשות על גילוין לאורך זמן במטרה להשיא את סכום הגניבה לממדיו הגדולים ולשלשל לכיסו כספים שנחוצים לתושבי ג’סר א-זרקא המתנהלים בגרעון תקציבי מתמשך…במעשיו פגע פגיעה חמורה בערכים מוגנים שעניינם בהגנה על קניינה של המועצה, האמונה על כספים שנועדו עבור ציבור התושבים, והגנה על קניינם של עובדי המועצה שפרשו, שכספם נגזל ע”י הנאשם. כן פגע הנאשם בקופה הציבורית ובכספים שמיועדים לכלל הציבור לרבות אלה הנמנים על השכבות המוחלשות באוכלוסיה, הנזקקים נואשות לעזרת המועצה ומוסדותיה”.

ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן