הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

ביום ראשון 5.5: זיכרון בסלון מגיע לאור עקיבא

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

זיכרון בסלון מגיע לאור עקיבא: ביום ראשון 5.5.19 תארח התושבת שירן גולדמן לוין את יהודית ישראל שתספר את סיפור הצלתם של יהודי דנמרק, דרך סיפורה האישי, במסגרת זכרון בסלון. יש לציין כי אירוע נוסף של זיכרון בסלון התקיים בשבוע החולף במרכז הנוער בעיר. 

האירוע ביום א’ התקיים בשעה 19:30, והוא בא מספר ימים לאחר יום הזיכרון לשואה ולפני יום הזיכרון לחללי צה”ל שייערך השבוע.

על פי המארחת, בערב יהיה גם חלק שיתופי שבו יתפתח שיח ודיון סביב נושא השואה. “ניתן להביא קטעי שירה, אמנות, גיטרה או כל דבר אחר שיחבר אותך באופן אישי לערב”, נכתב.

לאישור הגעה יש ליצור קשר עם שירה – 050-7532044

זיכרון בסלון הוא מיזם הפועל לקיום ערבי זיכרון אלטרנטיבים בערב יום השואה. המיזם הוקם על ידי עדי אלטשולר ומספר צעירים בשנת 2011.

מאז זיכרון בסלון אירגנו אלפי ערבי זיכרון שהתקיימו בבתים פרטיים. בערב יום השואה 2015 התקיימו יותר מ-1,500 אירועים בהם נכחו יותר עשרות אלפי אנשים בעיקר בישראל וגם במדינות רבות אחרות ברחבי העולם. זיכרון בסלון מסייע לאנשים פרטיים לארגן אירועי זיכרון עצמאיים בקהילתם.

מבנה ערב של זיכרון בסלון מורכב משלושה חלקים: שיחה עם איש עדות; קטע מעבר; ודיון על השואה והרלוונטיות שלה להווה. חברי מיזם זיכרון בסלון מסייעים למארגן האירוע לצקת תוכן באמצעות מערך המצוי באתר, מקשרים אותו לאיש עדות שיבוא לדבר באירוע ומסייעים בארגון הערב.

מעניין באתר >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

מעניין באתר >>

עוד באתר >>