הקורונה והחזרה ללימודים: בחדרה ויישובי הסביבה מתכוננים, היכן ישובו ללימודים ביום ראשון והיכן בשלישי?

ועדת השרים לענייני קורונה החליטה על חזרה הדרגתית ללימודים של תלמידי כיתות א'-ג' וי"א-י"ב החל מיום ראשון, אולם רשויות רבות ברחבי הארץ מסרו כי לא יחזרו ביום ראשון אלא בהמשך השבוע
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הקורונה והחזרה ללימודים: בחדרה ויישובי הסביבה מתכוננים, היכן ישובו ללימודים ביום ראשון והיכן בשלישי?

ועדת השרים לענייני קורונה החליטה על חזרה הדרגתית ללימודים של תלמידי כיתות א'-ג' וי"א-י"ב החל מיום ראשון, אולם רשויות רבות ברחבי הארץ מסרו כי לא יחזרו ביום ראשון אלא בהמשך השבוע

מגדלור-פיד ♋

במשרד החינוך נערכים לחזרה הדרגתית ללימודים החל מיום ראשון הקרוב, זאת לאחר החלטת הממשלה שהתקבלה בצהריים. מהמשרד נמסר כי החל מיום ראשון חוזרים באופן הדרגתי ללימודים כיתות א-ג, כיתות יא-יב, תלמידי החינוך המיוחד באופן מלא והחינוך החרדי ז-יא. 

על פי המתווה, בימים הקרובים תערכנה הרשויות ובתי הספר בשורה של היבטים, שכוללים בין היתר: היערכות מנהלתית, ניקיונות, חלוקת הכיתות, הכנת צוותי החינוך, קביעת קבוצות, שיבוץ תלמידים, חלוקת כיתות, חלוקת הקבוצות, הכנת חדרי המורים, הכנת חומרי לימוד ועדכון התלמידים והוריהם. תהליך ההכנה של הרשויות וצוותי החינוך ובכלל זה קליטת התלמידים יסתיים לכל המאוחר עד לתאריך ה- 5.5.2020.

המשרד עובד בשיתוף פעולה מלא עם מרכז השלטון המקומי ועם משרד הבריאות כדי להבטיח את פתיחתם התקינה של מוסדות החינוך. רשויות ובתי ספר שערוכים, יוכלו להתחיל את הלימודים ביום ראשון. רשויות שנדרשות להן ימי היערכות נוספים, ישלימו אותם בימים הקרובים.

כאמור, במסגרת החלטת וועדת השרים לענייני קורונה מהיום (שישי) יחזרו ללמוד 5 שכבות גיל בחינוך הכללי ו-5 שכבות גיל בחינוך החרדי, כמפורט פה:
▪️ כיתות א-ג בחינוך הממלכתי והממלכתי דתי: ילמדו 5 ימים בשבוע, בימים: א-ה, 5 שעות לימוד מדי יום. הלמידה תתקיים בקבוצות קטנות של עד 17 תלמידים.
▪️ כיתות יא-יב בחינוך הממלכתי והממלכתי דתי: יגיעו לתגבורים ומרתונים לימודיים לקראת הכנה לבגרות, בקבוצות קטנות של עד 17 תלמידים.

▪️ בחינוך החרדי: יחזרו ללמוד שכבות הגיל המקבילות לכיתות ז’-י״א. המשרד יפרסם עדכון בהמשך.

▪️ חינוך מיוחד- כל תלמידי החינוך המיוחד מגיל 21-3 יחזרו ללמוד, בימים א-ה, בין השעות: 08:00-14:00. תלמידי החינוך המיוחד בחברה הערבית ילמדו עד לשעה 13:00 בשל צום הרמדאן. כיתות חינוך מיוחד בבתי ספר רגילים ילמדו עד לשעה 13:00 בימים א-ה. תלמידים משולבים (גנים, כיתות ד-י) ימשיכו לקבל מענה לימודי וטיפולי במוקדים שייקבעו על ידי הרשות המקומית, כפי שהיה עד היום. תלמידי כיתות יא-יב שניגשים לבחינות הבגרות ילמדו יחד עם חבריהם לכיתה.

▪️ נוער בסיכון (הלומדים במרכזי חינוך טכנולוגיים, מפתנים ותוכנית הילה). המשרד יפרסם הודעה בהמשך.

▪️ גני ילדים 3-6 ישובו לפעילות בתאריך 10.5.20. החזרה לפעילות תתקיים בכפוף להערכת מצב שתעשה בנושא.

▪️ כיתות ד’-י’ – יגובש מתווה לחזרה ללימודים במהלך חודש מאי ולא יאוחר מהתאריך 1.6.20.

במשרד שבים ומציינים כי מערכת החינוך תחל את לימודיה באופן הדרגתי, במתכונת של קבוצות קטנות שיכילו עד 17 תלמידים, תוך שמירה על פי כללי המניעה וההיגיינה שייקבעו בתיאום עם משרד הבריאות.  כאמור, החזרה תעשה על פי ההיערכות של כל רשות ובית ספר, כדי לאפשר להם להיערך באופן ראוי. בשלב זה, הלימודים לא יוגדרו כחובה (זולת מבחני הבגרות). בתי הספר יעדכנו את התלמידים וההורים אודות מועד החזרה ללימודים.

המשרד יפרסם את המתווים המעודכנים כבר במוצאי שבת הקרוב. “על רקע המציאות המורכבת והמשתנה, ימשיך המשרד לנטר ולעדכן באופן שוטף בדבר כל התפתחות חדשה”.

שר החינוך רפי פרץ אמר היום כי “מערכת החינוך הייתה ערוכה לפתיחה ביום ראשון בהתאם למתווה שאושר בוועדת השרים, וכך גם הצגתי זאת בישיבה היום. אני שמח שוועדת השרים אישרה היום את פתיחתן של כיתות א’-ג’, הרחבת החינוך המיוחד, וכן את חזרתם של תלמידי י”א-י”ב – יש בכך בשורה משמעותית מאוד לתלמידים, למורים ולמדינה כולה”.

מנכ”ל המשרד שמואל אבואב מציין כי “אנחנו מברכים על ההחלטה של ועדת השרים לפתוח את מערכת החינוך כבר ביום ראשון. אנחנו פועלים לילות כימים כדי להכין את בתי הספר לקראת החזרה ההדרגתית לשגרה. גיבשנו מתווים מפורטים תוך התאמתם לצרכים הנדרשים. נמשיך לנטר ולהשלים את הפערים שעוד נותרו, ובמקביל לפעול להחזרתה של כלל מערכת החינוך ללימודים”.

אור עקיבא: הלימודים יחודשו ביום ראשון

מנהלת מחלקת החינוך בעיריית אור עקיבא, סיגל אלבז, מסרה אחר הצהריים (שישי) לאחר החלטת הממשלה כי מערכת החינוך בעיר תפעל החל מיום ראשון בהתאם למתווה. “אנחנו ערוכים כנדרש וניתן מענה גם כן בהתאם לצרכים שיתפתחו בשטח”.

חדרה: הלימודים ייפתחו ביום שלישי

מהעירייה נמסר כי “בהמשך להחלטת הממשלה מיום שישי ה-1.5.20 בצהריים ולהחלטת ראש העיר, צביקה גנדלמן, מערכת החינוך בחדרה תמשיך בחזרה מדורגת לפעילות. ביום שלישי ה-5.5.20 יחזרו ללימודים תלמידי כיתות א’-ג’ ותלמידי כיתות י”א, י”ב בבתי הספר הממלכתיים והממלכתיים דתיים. על-מנת להערך לקליטתם, יחזרו צוותי החינוך לעבודה כבר ביום ראשון ה-3.5.20.

“כיתות ד’ – י’ יחזרו ללימודים במהלך חודש מאי ולא יאוחר מה-1.6.20. מוסדות החינוך המיוחד (גני ילדים ובתי-ספר) – יפעלו בימים ראשון ושני על-פי המודל של השבוע שעבר, ובשלישי יחזרו לפעילות מלאה. הפעוטונים וגני הילדים (לידה – 6) לא יפתחו בשלב זה, וההנחיה היא להיערך לפתיחתם ב-10.5.20.

“ביה”ס של החינוך החרדי: כיתות ז’-ח’ וישיבות קטנות יחזרו ללמוד ביום שלישי. הערכות הצוותים תחל ביום ראשון. בשלב זה הלימודים לא יוגדרו כחובה, למעט מבחני הבגרות. על-מנת להבטיח ככל הניתן את בריאותם של הילדים ושל אנשי הצוות שלנו, אנו מבקשים מכל אחת ואחד להקפיד על ההנחיות הבאות:

1. על ההורה למלא “הצהרת בריאות לתלמיד” עבור ילדיו בכל בוקר.
2. על אנשי הצוות למלא “הצהרת בריאות לעובד” בכל בוקר.
3. על כל תלמיד ואיש צוות הנכנסים בשערי הגן/ביה”ס לעבור מדידת חום.
4. הורים לא יורשו להיכנס לשטח מוסדות החינוך.
5. על כל תלמיד ואיש צוות להגיע לגן/ביה”ס עם מסיכה אישית.
6. מומלץ (לא חובה) להצטייד בבקבוק אלכוג’ל אישי.

אנו מודעים לחששות שלכם ושותפים לדאגתכם לבריאות הילדים ואנשי הצוות. כמוכם, גם אנחנו שואפים לחזור לשיגרת פעילות ככל הניתן. ככל שנקפיד על התנהלות אחראית ובהתאם להוראות, נצליח לעשות זאת וננצח יחד את הקורונה!”

בנימינה-גבעת עדה: מוכנים לקליטת התלמידים ביום ראשון

במועצה המקומית מסרו כי “וועדת השרים לענייני קורונה קיבלה שורה של החלטות שיש בהן כדי להרחיב את הלימודים. יחזרו ללימודים ביום ראשון 3.5.2020:
בחינוך הכללי: כיתות א’-ג’; תלמידי החינוך המיוחד; נוער בסיכון: יסוכם בנפרד.

“קבוצות היבחנות לבגרות ( כיתות יא’ – יב’) החזרה בקבוצות קטנות תחל במהלך השבוע הקרוב באופן הדרגתי. ביום ראשון תחל ההתארגנות, זאת לאחר פרסום מתווה חזרה של החינוך העל יסודי. החזרה תתאפשר רק לאחר אישור הפיקוח את מנהלי מוסדות החינוך.

“גנים (גיל 3-6) – יחודשו רק ב-10 במאי. השבוע הקרוב נמשיך את היערכותנו לכך; תלמידי כיתות ד’-י’ – היעד לחזרתם הוא במהלך חודש מאי ולא יאוחר מה-1 ביוני. בזמן זה נתחיל ההיערכות ונשלים את כל ההכנות לכך.

“אנו בעיצומו של אירוע חירום מתגלגל, שמחייב אותנו גמישות ויצירתיות ניהולית, ויכולת להפעיל מערכות מורכבות בתנאים שלא הכרנו מעולם. ובהזדמנות זו, אני מבקש להוקיר ולהודות לכם מנהלי אגפי ומנהלי מחלקות חינוך, ולצוותי החינוך בכל שכבות הגיל ובכל המסגרות, שעשו עבודה יוצאת מן הכלל מאז פרוץ משבר הקורונה, ורבים מהם נרגשים כעת לקראת פגישה מחודשת, פנים מול פנים, עם תלמידיהם, לצד המשך מתן שירותי הלמידה מרחוק”.

פרדס חנה-כרכור: א’-ג’ יחזרו ביום ראשון 

המועצה סיימה היערכות לקראת חידוש הלימודים במערכת החינוך לכיתות א-ג ביום ראשון הקרוב ולקראת חזרתם של גני הילדים ב-10.5. בכלל מוסדות החינוך בוצעו ניקיונות וצוותי החינוך ערוכים בהתרגשות לקראת חזרתם של התלמידים. בשלב זה לא יחזרו תלמידי כיתות יא- יב ללימודים בשל הצורך להיערך כראוי לקבלתם בהיבט הפיזי ובהיבט הלימודי. ביום ראשון תעדכן המועצה בנושא.

זכרון יעקב: ילדי א’ עד ג’ יחזרו ללמוד ביום ראשון

מהמועצה נמסר:
“ביום ראשון הקרוב ה-3.5, כיתות א׳-ג׳ יחזרו לבתי הספר, ולשגרת לימודים. יתר הכיתות ימשיכו בלמידה מרחוק עד לחזרתן למסגרות הלימוד. כיתות יא׳-יב׳ יחזרו ללימודים בקבוצות קטנות ובאופן הדרגתי, במהלך השבוע הקרוב. הגנים העירוניים (גילאי 3-6) יחזרו לפעילות ב-10.5.
“תלמידי כיתות ד’-י’ צפויים לחזור לבתי הספר במהלך חודש מאי, ולא יאוחר מה-1 ביוני. לעת עתה הלימודים המקוונים ממשיכים כסדרם בהתאם למערכות השעות שברשותכם.
החינוך המיוחד (משכ״ל פועל בשלב זה על פי המתווה הקיים, במהלך השבוע תיבחן חזרה למערכת מלאה של כיתות החינוך המיוחד.
“אנו בעיצומה של היערכות לחזרה ללימודים, ועושים הכל על מנת לשמור על בריאותם של ילדיכם ושל הצוותים החינוכים. מחלקת החינוך במועצה המקומית נערכת לניקוי והבטחת ההיגיינה במוסדות החינוך, בהתאם להנחיות משרד הבריאות”.

חוף הכרמל: הלימודים יחודשו ביום ראשון

להלן סיכום הדברים בנוגע לשבוע הקרוב (3-7 במאי) במערכת החינוך במועצה חוף הכרמל, לאחר שהוסכם בין ראשי המועצות האזוריות ומשרדי הממשלה: מעונות וגני ילדים לא יפתחו, ביום א’ 3.5 יפתחו בתי הספר היסודיים לכתות א’-ג’, בקבוצות של עד 15 תלמידים, שעות האיסוף מתחנות ההסעה יישארו כרגיל. מנהלי בתי הספר יפרסמו את שעות פיזור הילדים חזרה ליישובים.

“כיתות יא’-יב’ יחזרו ללמוד ביום ב׳ 4.5 במתווה לימודים ובמערך היסעים שיפורסם בהמשך ע״י המנהלים. החינוך המיוחד ממשיך לפעול, כפי שהתקיים בשבועיים האחרונים”.

233530cookie-checkהקורונה והחזרה ללימודים: בחדרה ויישובי הסביבה מתכוננים, היכן ישובו ללימודים ביום ראשון והיכן בשלישי?

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן