עונת הרחצה הקרובה בקיסריה והאיזור עלולה לא להיפתח

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

עונת הרחצה הקרובה בקיסריה והאיזור עלולה לא להיפתח

-

מגדלור-פיד ♋החופים היפים והפופולריים במדינה בסכנת סגירה, כבר ממרץ הקרוב: חוף הכרמל, עמק חפר ומטה אשר לא יפתחו את עונת הרחצה באם משרד הפנים לא יתקצב את חופי הרחצה כך ציינו ראשי הרשויות וי”ר מרכז המועצות האזוריות בפנייתם למנכ”ל משרד הפנים, מרדכי כהן.

ראשי המועצות האזוריות חוף הכרמל – אסיף איזק, עמק חפר- ד”ר גלית שאול, מטה אשר- משה דוידוביץ ויו”ר מרכז המועצות האזוריות שי חג’ג פנו למנכ”ל משרד הפנים בדרישה שמהשרד יתקצב את עלות אחזקת החופים.

שלוש הרשויות מחזיקות בכ- 60 ק”מ חוף, ועם ממוצע של 3.5 מיליון מבקרים בעונה (חוף הכרמל- 42 ק”מ, מטה אשר 11.1 ק”מ, עמק חפר 7.1 ק”מ) עלות אחזקת חוף מוכרז עומדת על כ-1.2 מיליון ₪ , כך לדוגמא: בחוף הכרמל חמישה חופים מוכרזים, עלות הפעלתם כ- 6 מיליון ש”ח הנופלת על כתפיהם של 7000 בתי אב.

בעמק חפר ארבעה חופים מוכרזים שעלות הפעלתם כ- 4.8 מיליון ש”ח ובמטה אשר שלושה חופים מוכרזים שעלותם כ- 3.6 מיליון ש”ח. המועצות אינן מסוגלת להמשיך ולממן ממקורותיהם את תחנות ההצלה ואחזקת החופים ובשל כך יחדלו להפעילם ולספק שירותי הצלה באם לא יועבר התקציב ממשרד הפנים.


כזכור, בשנת 2016 בוטלה ע” שר הפנים, אריה דרעי ההרשאה לגבות דמי כניסה לחופים, ומאז קיצץ משרד הפנים את תקציב תמיכתו בעלות אחזקת החופים.

ראשי הרשויות בפנייתם למנכ”ל משרד הפנים, מרדכי כהן: ” בשנים האחרונות התעצמו ההוצאות הכרוכות בטיפול בחופי הים. המועצות האזוריות נושאות בעלות אחזקת החופים שבתחומנו, עלויות הכוללת את תפעול החופים ותחזוקתם, שכר עובדים ומצילים, ניקיון, פיקוח וביטוח.עלויות אלה מגיעות במועצות האזוריות למיליוני שקלים, נטל הנופל על כתפי התושבים וגורע מרמת השירות שהמועצה נדרשת לספק לתושביה. זאת ועוד, בעקבות פסיקות בתי המשפט, גבר הנטל על קופת המועצות, הן בתשלום פיצויים לנפגעים והן בהגדלת הפרמיות הביטוחיות.

חופי הים הם משאב לאומי, המשמש את כלל אזרחי ישראל. החופים עצמם בבעלות מדינת ישראל, ומנוהלים על ידי רשות מקרקעי ישראל. מכאן, שהמענה לחופים צריך להינתן על ידי המדינה, בראייה לאומית כוללת. אשר על כן, בלב כבד אנו נאלצים להודיע לך כי המועצות האזוריות אותן אנו מייצגים לא תפתחנה את החופים המוכרזים ללא מימון הולם אשר יכסה את ההוצאות”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן