הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות
צילום: רכבת ישראל

● מבזק מורחב || היסטוריה על הפסים – הרכבת החשמלית החדשה של רכבת ישראל בנסיעת מבחן ראשונה

בכותרות:  •
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
צילום: רכבת ישראלהמבזק המורחב של מגדלור ניוז מתעדכן לאורך שעות היממה באופן שוטף. לא מצאתם את הידיעה שאותה חיפשתם? פשוט תגללו למטה, הידיעה כנראה בהמשך


Ι היסטוריה על הפסים – הרכבת החשמלית החדשה של רכבת ישראל בנסיעת מבחן ראשונה

ראשון, 8.12 || רכבת ישראל ממשיכה בהאצת פרויקט החישמול במטרה לאפשר הכנסת הרכבות החשמליות החדשות לשירות באופן מיטבי. לצד ההתקדמות המשמעותית בהאצת פרויקט החישמול אל תחנות ת”א השלום וסבידור, וכן אל התוואי הצפוני מתחנות אלה, נרשמה בימים האחרונים היסטוריה נוספת בפרויקט, עם ביצועה של נסיעת מבחן ראשונה של הרכבות החשמליות החדשות של רכבת ישראל, במפעל סימנס שבקרפלד (Krefeld), גרמניה.

הקרונועים החשמליים (קרונות בהנעה עצמית ללא קטר) החדשים אשר יהוו תוספת של 37 אחוזים למצבת הקרונות של הרכבת, ויוסיפו 1,700 מקומות ישיבה. כל רכבת תורכב מ-4 עד 14 קרונות בהנעה עצמית חשמלית, ללא צורך בקטר. הקרונועים החדשים יפעלו בקו המהיר לירושלים, וכן בקווים הנוספים שיעברו הסבה לחשמל בעתיד הקרוב. הם יתווספו לצי הרכבות החשמליות שכולל גם את הקטרים החשמליים החדשים והקרונות הדו-קומתיים המוכרים אשר הוסבו לחישמול על ידי רכבת ישראל.

לקרונועים החשמליים הספק של עד 8,046 כוחות סוס (6,000 קילוואט), ומשולבות בהם מערכות טכנולוגיות מתקדמות, אשר יאפשרו שירות משודרג לנוסעים, לצד בטיחות מתקדמת. בין היתר, משולבת בהם מערכת אוטומטית המאפשרת תמונה בזמן אמת של מספר הנוסעים ברכבת; מערכת מידע חכמה לנוסע, המחוברת לפיקוד הרכבות הארצי ול-GPS, ומציגה את מסלול התקדמות הרכבת והתחנות בדרך; ומערכת דיאגנוסטיקה חכמה המנטרת את מצב התחזוקה של הרכבת ומאפשרת גילוי ותיקון תקלות בזמן אמת. הקרונועים החשמליים הראשונים צפויים להגיע לישראל בסוף שנת 2020, ולאחר מספר חודשים של בדיקות וניסויים, צפויים להיכנס לשירות במהלך שנת 2021.


Ι שני צעירים התהפכו עם רכב שטח בסמוך לתל מונד

שישי, 6.12 || נהג רכב שטח נפצע בינוני בתאונה בסמוך לתל מונד. ניב בוחבוט ראש סניף איחוד הצלה תל מונד והסביבה סיפר: “מדובר בתאונה עם מעורבות רכב שטח ורכב חונה. רכב השטח התהפך וצוותי כיבוי פעלו לחילוץ פצוע בינוני כבן 20 שסובל מחבלות ופציעות בגפיים התחתונות. כמו כן הענקנו סיוע ראשוני לצעיר נוסף שהיה ברייזר שהתהפך ונפצע באורח קל”.

 


 

מעניין באתר >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

מעניין באתר >>

עוד באתר >>