תאונת דרכים בין 2 כלי רכב פרטיים במחלף באקה [● מבזק מורחב]

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

תאונת דרכים בין 2 כלי רכב פרטיים במחלף באקה [● מבזק מורחב]

תאונה נחל חדרה

הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram


צעיר נפצע מפליטת כדור בביתו בחריש # תושב נתניה נעצר: חשוד שתקף את רופא הילדים שטיפל בבנו


Ι תאונת דרכים בין 2 כלי רכב פרטיים במחלף באקה

ראשון, 19.1.20 || שלושה צוותים בפיקודו של רב רשף אבישי שפיר פעלו לחילוץ 2 לכודים מתאונת דרכים במחלף באקה.
בהגיעם למקום זיהו תאונת צד בין כלי הרכב והחלו בפעולות חילוץ במקביל בעזרת כלים הידראוליים. הלכודים פונו מהמקום במצב קל ובינוני. מכבאות נמסר: “אנו קוראים לאוכלוסיית הנהגים בימים גשומים אלו לנהוג בזהירות על מנת למנוע את התאונה הבאה”.

צילום: דוברות כבאות והצלה

Ι צעיר נפצע מפליטת כדור בביתו בחריש – מצבו בינוני

שלישי, 14.1.20 || גבר כבן 30 נפצע בינוני כתוצאה מפליטת כדור בביתו בחריש. יהושע לנגה חובש באיחוד הצלה שהעניק לו סיוע ראשוני סיפר: “כשהגענו למקום הענקנו סיוע ראשוני לפצוע מירי ורסיסים לאחר שלדבריו נפלט לו כדור תוך כדי נקיון הנשק. לאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים”.Ι המשטרה פשטה על ביתו של צעיר, הוא ניסה לזרוק את הסמים לאסלה

רביעי, 8.1.20 || משטרת ישראל עצרה חשוד מאביחיל לאחר שבדירתו נמצאו סמים מסוכנים. החשוד נעצר ומעצרו הוארך בבית המשפט.

לפני מספר ימים ובמהלך פעילות מבצעית ממוקדת של המשטרה נגד עבירות הסמים, שוטרים הגיעו לחיפוש בדירה ברח’ בן צבי במושב אביחיל. במהלך החיפוש נמצאו סמים במקומות שונים בדירה ובמשקל כולל של כ-7 ק”ג. חלק מהסמים שנתפסו היו מחולקים לשקיות וחלקם נתפסו בתוך אסלת השירותים בבית ועלה החשד כי מי מהנוכחים בדירה ניסה להעלים אותם.

בסיום החיפוש נעצר חשוד, בן 27 מאביחיל והוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה. שניים נוספים עוכבו לתחנת המשטרה ושוחררו בתום חקירתם. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת והוא הובא לדיון נוסף בהארכת מעצרו בבימ”ש השלום בפ”ת.

צילום דוברות המשטרה

Ι תושב נתניה נעצר: חשוד שתקף את רופא הילדים שטיפל בבנו

חמישי, 2.1.20 || משטרת ישראל עצרה תושב נתניה בחשד שתקף את רופא הילדים שטיפל בבנו. החשוד נעצר ויובא היום לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט.

לפני יומיים התקבלה במשטרת ישראל תלונה מרופא ממנה עולה כי הותקף על ידי גבר מנתניה. מתלונתו עולה כי החשוד הוא אביו של קטין בו טיפל יומיים קודם לכן. למחרת החשוד הגיע למרפאה ברחוב גיבורי ישראל בנתניה ותקף את הרופא, חנק אותו וסטר לו בפניו, שבר לו את המשקפים ואת המחשב האישי שלו.

אתמול נעצר החשוד, בן 37 מנתניה והיום הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבימ”ש השלום בפ”ת.


Ι רכבת ישראל תתגבר את תנועת הרכבות בחנוכה; הבוקר: חולקו סופגניות בתחנת בנימינה

חלוקת סופגניות הבוקר בתחנת בנימינה || צילום: דוברות רכבת ישראל

בימי החנוכה תתוגבר תנועת הרכבות בכל רחבי הארץ וכן יתוגברו תחנות רבות ובהן תחנת ת”א האוניברסיטה הסמוכה למרכז הירידים; לאור אירועי החג הרבים צפויים עומסים משמעותיים בכלל הרכבות בדגש על תחנות ת”א האוניברסיטה ות”א השלום; לציבור הנוסעים מומלץ לפרוס את שעות הנסיעה גם אל שעות הצהריים ולהקדים את זמן ההגעה לתחנות. על מנת לענות על הביקושים הצפויים מתגברת רכבת ישראל את תנועת הרכבות, מאריכה את מסלולן של רכבות רבות מתל אביב לבאר שבע, חיפה ונהריה, ואף הקימה בשיתוף המשטרה מערך לטיפול בעומסים והכוונתם לאירועי החג, זאת לצורך שירות מיטבי לנוסעים ושמירה על בטיחותם.

כחלק מההיערכות, יתוגברו תחנות רבות ברחבי הארץ, ובהן כל תחנות תל אביב, בצוותי מנהלים, דיילים ומאבטחים. בתחנת ת”א האוניברסיטה אף הקימה רכבת ישראל אוהל בידוק ענק, אשר יסייע לזרימת הנוסעים הרבים אל אירועי החג במרכז הירידים. בימים שלישי עד חמישי (24-26.12.19) וכן בימים ראשון עד שני (29-30.12.19) תתוגבר תנועת הרכבות ברחבי הארץ, בדגש על תחנת ת”א האוניברסיטה, ואל הרכבות הסדירות יתווספו רכבות תגבור, אשר מסלולן יוארך גם אל תחנות נוספות, לצד רכבות מיוחדות.

ברכבת מדגישים כי ביום ראשון ה-29.12.19 צפויים עומסים משמעותיים ברכבות הבוקר אל תחנת ת”א האונ’, בשל ריבוי מופעים המתקיימים בשעות השיא בוקר, וממליצים לנוסעים לשקול נסיעה באמצעי תחבורה ציבורית נוספים, או שילוב של רכבת ואוטובוס. עוד מציינים ברכבת ישראל כי בימי החג לא יופעל שירות מקומות שמורים.


Ι משבר התשלומים לתחבורה הציבורית: חברת ‘קווים’ החליטה לדחות את השביתה שתוכננה לשישי

אוטובוס של קווים. צילום: מגדלור ניוז

חמישי, 16.12 || על אף התכנון לשבות החל מיום שישי 20.12 –  חברת קווים, הפועלת באור עקיבא, חדרה, המושבות והסביבה, הודיעה היום לרשויות המקומיות ולמשרד התחבורה, כי לאור בקשת שר התחבורה מהחברה, החליטה לדחות לעת עתה את ההשבתה שתוכננה החל ממחר. אתמול בלילה, שלח שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ’ מכתב אישי בו ביקש באופן נחרץ לדחות את העיצומים מאחר ועוד מספר ימים יועברו הכספים.

במקביל, החל מיום שני הקרוב ה-23.12.19 תשבית חברת אפיקים את שירותיה בכלל הקווים והערים בהם היא פועלת, ביניהן: פתח תקווה, ראש העין, אשדוד, בני ברק, גבעת שמואל, ירושלים. במכתבה למשרד האוצר הודיעה החברה כי: “לאור האמור, ככל ועד מחר, 17.12.19, בסוף היום, אפיקים לא תעודכן כי כלל התשלומים המגיעים לה יועברו אליה עד ליום ראשון, 22.12.19, הרי שאפיקים תאלץ לדומם את כל פעילותה, על כל המשתמע על כך”.

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ’ במכתבו: “ראשית, ברצוני להביע בפניכם את צערי והתנצלותי האישית בגין אי העברת התשלום שבנדון והמגיע לכם בדין, ולהודות לכם על גילוי האחריות ואורך הרוח ומניעת הפגיעה בציבור הנוסעים”. עוד הוסיף השר: “אני מבין את הקושי התזרימי שאתם נדרשים להתמודד איתו ומתחייב לעשות כל שביכולתי כדי שהתשלומים יעברו מהר ככל הניתן, כפי שהתחייבתי בפעם הקודמת ועמדתי בכך”. פורום חברות התחבורה הציבורית הפרטיות מאגד תחתיו את כל חברות התחבורה הציבורית הפרטיות (אפיקים, קווים, מטרופולין, סופרבוס, נתיב אקספרס, אגד תעבורה, דן בדרום, דן בצפון ודן ב”ש) ובראשו עומד יער אמיר.

Ι צמיגים שחוקים ובלמים לא תקינים: המשטרה ערכה ביקורת רכבי הסעות בואדי ערה

רביעי, 18.12 || המשטרה קיימה השבוע באזור ואדי ערה מבצע בטיחות בתנועה בדגש על רכב כבד ורכבי הסעות

במסגרת פעילות אכיפה מניעתית לבטיחות בתעבורה, קיימו אתמול שוטרי התנועה באזור ואדי ערה בשיתוף יחידת רכב כבד של אגף התנועה מבצע בטיחות בתעבורה. במהלך המבצע נבדקו כ 50 משאיות ואוטובוסים ונרשמו דו”חות ל 46 מהם בגין – משאיות שהובילו מטענים בעלי משקל יתר, תקלות במערכת ההיגוי, צמיגים שחוקים ובלמים לא תקינים. במשטרה מדגישים כי הליקויים בכלי הרכב סיכנו את הנהג ויושבי הרכב וכן את כלל משתמשי הדרך והורדתם מהכביש הביאה לבטחון הציבור.


Ι חשש במשרד הבריאות: אלכוהול מזויף ומסוכן לבריאות מסתובב במזנונים ופיצוציות במרכז ובשרון

אלכוהול. אילוסטרציה – לתמונה אין קשר לכתבה

שני, 16.12 || אלכוהול מזויף נתפס בכמויות במזנון במרכז הארץ ובאגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות חוששים כי פיצוציות ומקומות נוספים מחזיקים מוצרים מזוייפים דומים גם באיזור חדרה ומזהירים מפני רמת מתנול בכמות מסוכנת, החורגת מהדרישה בתקן הישראלי 1572 למשקאות אלכוהוליים במוצרים הבאים.

המוצר שנתפס מסומן בתור: AIST “נרודני סטנדרט” מיוצר ע”י ברוקי משקאות בע”מ  – תכולה: כ-200 מ”ל תכולה: כ-200 מ”ל כוהל 40% כוהל 40%

המוצר נתפס בפעילות אכיפה משותפת של האגף לאכיפה ופיקוח ומשטרת ישראל במזנון שרה לוינסקי 134 תל אביב.

המתנול הינו חומר רעיל, ושתייה שלו נקשרת לתופעות לוואי  קשות כגון עיוורון, חמצת מטבולית, פגיעה עצבית, איבוד הכרה, פרכוסים, קומה ואף מוות. צריכתם של משקאות אלכוהוליים המכילים מתנול ברמה גבוהה מסכנת את חייו של הצורך אותם ותביא בוודאות גבוהה לחבלה בו.

במשרד ציינו מספר כללים כיצד ניתן לזהות אלכוהול ממקור תעשייתי :

בקבוק אשר פורסמה אזהרה לגביו באתר האגף לאכיפה ופיקוח; מחיר זול באופן מיוחד; תווית חסרה בפרטים: כתובת היצרן, שם היצרן;  אי המצאות תאריך ייצור על גבי הבקבוק ומספר אצווה;  כאשר מסתכלים בחנות על שורה של מספר בקבוקים מאותו הסוג וגובה מילוי הנוזל אינו אחיד; כאשר ישנה טעות כתיב בתווית;  כאשר התווית מודבקת באופן לא ישר; כאשר מבחינים כי הפקק נפתח בעבר.

הפעילות היא חלק ממערך פעילות רחב של משרד הבריאות למניעת שיווק אלכוהול ממקור תעשייתי ושיווק תרופות לא מאושרות למכירה בישראל. משרד הבריאות בשיתוף גורמי האכיפה הנוספים ימשיך בפעילותו כנגד בעלי העסקים והמשווקים המוכרים אלכוהול ממקור תעשייתי ותרופות לא מאושרות המסכנים את בריאות הציבור.


Ι בן 80 אותר מחוסר הכרה במצב היפותרמיה בדירה בנתניה

בשעה 13:11 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על גבר שנמצא מחוסר הכרה ובהיפותרמיה בדירה בנתניה. חובשים ופראמדיקים של מד”א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים לניאדו גבר כבן 80 תוך ביצוע פעולות החייאה.

פראמדיקית מד״א אוריאו לוקץ׳, סיפרה: ״כשנכנסנו לדירה ראינו גבר כבן 80 שוכב על הרצפה כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, וסובל מסימני היפותרמיה. התחלנו מייד בביצוע פעולות החייאה מתקדמות, ופינינו אותו לבית החולים במצב קריטי״.


Ι המשטרה תגיש כתב אישום נגד 3 תושבי ואדי ערה בגין ירי תוך כדי נסיעה ליד כביש 6

בתום חקירת משטרה, הוגשה באמצי השבוע הצהרת תובע נגד 3 תושבי כפר קרע, בחשד לירי לא חוקי ליד כביש 6.

משטרת ישראל פתחה בחקירה בתאריך 2.12.19 עם מעצרם של 3 תושבי כפר קרע בגילי 18-20 לאחר שעל פי החשד ביצעו ירי לא חוקי סמוך לכביש 6. בתאריך 2.12.19 לוחם מג”ב שהיה בדרכו הביתה על כביש 6, זיהה 3 אנשים המבצעים ירי בסמוך לכפר קרע, הלוחם החל במעקב אחריהם וזיהה כי הם ממשיכים בביצוע הירי גם תוך כדי נסיעה בתוך הכפר. שוטרים ובלשים שהוזעקו למקום החלו בסריקות ולאחר זמן קצר אותרו 3 החשודים ונעצרו לחקירה בתחנת המשטרה בעירון.

מעצרם הוארך מעת לעת עד להגשת הצהרת תובע הבוקר בבית משפט השלום בחדרה. לצד הגשת הצהרת התובע ובקשה להארכה נוספת של מעצרו, בכוונת פרקליטות מחוז חיפה להגיש נגדם בימים הקרובים כתב אישום ובקשה למעצר עד תום הליכים.


Ι היסטוריה על הפסים – הרכבת החשמלית החדשה של רכבת ישראל בנסיעת מבחן ראשונה

ראשון, 8.12 || רכבת ישראל ממשיכה בהאצת פרויקט החישמול במטרה לאפשר הכנסת הרכבות החשמליות החדשות לשירות באופן מיטבי. לצד ההתקדמות המשמעותית בהאצת פרויקט החישמול אל תחנות ת”א השלום וסבידור, וכן אל התוואי הצפוני מתחנות אלה, נרשמה בימים האחרונים היסטוריה נוספת בפרויקט, עם ביצועה של נסיעת מבחן ראשונה של הרכבות החשמליות החדשות של רכבת ישראל, במפעל סימנס שבקרפלד (Krefeld), גרמניה.

הקרונועים החשמליים (קרונות בהנעה עצמית ללא קטר) החדשים אשר יהוו תוספת של 37 אחוזים למצבת הקרונות של הרכבת, ויוסיפו 1,700 מקומות ישיבה. כל רכבת תורכב מ-4 עד 14 קרונות בהנעה עצמית חשמלית, ללא צורך בקטר. הקרונועים החדשים יפעלו בקו המהיר לירושלים, וכן בקווים הנוספים שיעברו הסבה לחשמל בעתיד הקרוב. הם יתווספו לצי הרכבות החשמליות שכולל גם את הקטרים החשמליים החדשים והקרונות הדו-קומתיים המוכרים אשר הוסבו לחישמול על ידי רכבת ישראל.

לקרונועים החשמליים הספק של עד 8,046 כוחות סוס (6,000 קילוואט), ומשולבות בהם מערכות טכנולוגיות מתקדמות, אשר יאפשרו שירות משודרג לנוסעים, לצד בטיחות מתקדמת. בין היתר, משולבת בהם מערכת אוטומטית המאפשרת תמונה בזמן אמת של מספר הנוסעים ברכבת; מערכת מידע חכמה לנוסע, המחוברת לפיקוד הרכבות הארצי ול-GPS, ומציגה את מסלול התקדמות הרכבת והתחנות בדרך; ומערכת דיאגנוסטיקה חכמה המנטרת את מצב התחזוקה של הרכבת ומאפשרת גילוי ותיקון תקלות בזמן אמת. הקרונועים החשמליים הראשונים צפויים להגיע לישראל בסוף שנת 2020, ולאחר מספר חודשים של בדיקות וניסויים, צפויים להיכנס לשירות במהלך שנת 2021.


Ι שני צעירים התהפכו עם רכב שטח בסמוך לתל מונד

שישי, 6.12 || נהג רכב שטח נפצע בינוני בתאונה בסמוך לתל מונד. ניב בוחבוט ראש סניף איחוד הצלה תל מונד והסביבה סיפר: “מדובר בתאונה עם מעורבות רכב שטח ורכב חונה. רכב השטח התהפך וצוותי כיבוי פעלו לחילוץ פצוע בינוני כבן 20 שסובל מחבלות ופציעות בגפיים התחתונות. כמו כן הענקנו סיוע ראשוני לצעיר נוסף שהיה ברייזר שהתהפך ונפצע באורח קל”.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>