“ממעיטים בערך של אור עקיבא”: למה העיר שוב נעלמת מחלק מפרסומי חברות הנדל”ן?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

“ממעיטים בערך של אור עקיבא”: למה העיר שוב נעלמת מחלק מפרסומי חברות הנדל”ן?

-

מגדלור-פיד ♋האם העיר אור עקיבא שוב נעלמה מחלק מהפרסומים של החברות הבונות בעיר? לאחר שמקרה כזה התרחש בעבר עם פרויקט “מבואות קיסריה”, הפעם מגיעות תלונות על “העלמת העיר” מחלק מהפרסומים לפרויקטים חדשים בשכונת “אור ים” העתידית, שבנייתה החלה בשנה האחרונה.

אחת מהחברות שלגביהן נטען כי העלימה את אור עקיבא מחלק מפרסומיה – היא חברת “אלקטרה”. החברה דיווחה לפני כשבוע כי מכרה 200 יחידות דיור ב-6 בניינים בפרויקט שלה באור ים בתוך פחות מחודש.

מבדיקת “מגדלור ניוז” בפרסומים שונים, נראה היה כי בעוד שם השכונה והפרויקט מקודם על ידי החברה, השם “אור עקיבא” נפקד מהפרסומים, לפחות מחלקם ולזמן מסוים.כך למשל, בשלטי חוצות בבנימינה מתחילת ינואר 2019 לא צוין בפרסום החוצות “אור עקיבא” אלא רק “אלקטרה באור ים” ו- “אור ים, עכשיו זה מתחיל”.

בפרסום באינסטגרם מה-4.1 אליו נחשפנו, נכתב תחת “אלקטרה אור ים”: “אור ים. עיר קטנה ומושלמת למשפחות. דירות עם מרפסות ענק וגינות….בקיסריה למשפחות”.

גם בהפניה לדף הנחיתה של הפרויקט לא צוינה אור עקיבא אלא “אלקטרה באור ים”.


באלקטרה אמרו לנו כי הדבר אינו מדויק וכי בפרסומים אחרים – אור עקיבא דווקא מופיעה (ואף צירפו צילומים של שלטי חוצות עם המילה אור עקיבא).

“ברוב הקמפיין יש אזכור לאור עקיבא”, נאמר מהחברה, שהוסיפה בתגובה רשמית כי “חברת אלקטרה מגורים גאה לבנות פרויקט בשכונת אור ים בעיר אור עקיבא. החברה רכשה את הקרקע תוך שהיא רואה את הפוטנציאל הרב בעיר ובשכונה. החברה לפיתוח קיסריה יחד עם עיריית אור עקיבא בחרו בשם השכונה והוא נחשף לציבור הרחב בקמפיין חסר תקדים במהלך התקופה האחרונה. זו גם הסיבה שהחברה ראתה לנכון להתחבר למסרים של עיריית אור עקיבא והחברה לפיתוח קיסריה וקראה לפרויקט בשם ‘אלקטרה באור ים’ וזאת על מנת שלא ליצור בלבול בקרב הרוכשים הפוטנציאליים”.


אבל לא רק ‘אלקטרה’ היא חברה שאור עקיבא “נעלמה” מחלק מפרסומיהן, לכאורה. איציק נסימי ושיקו חג’ג’ ממחאת הדיור באור עקיבא, שלחו בתחילת החודש מכתב לחברה נוספת בבקשה לשנות את פרסום שלה שהופץ בסוף 2018 ותחילת 2019. לפחות חלק מהפרסום תאר את פרויקט החברה כמשויך ל”אור ים” ופורט בו אף מבצע והגרלה. עוד נכתב בפרסום כי המיזם סמוך, ללא אזכורה של אור עקיבא, העיר בה יבנה הפרויקט.

“בפרסומים שכאלה יש המעטה בערכה של העיר”, נמסר מנסימי וחג’ג’. “לא ניתן שיחזירו אותנו לתקופת המעברות. אנו קוראים לראש העיר וחברי המועצה לא לתת לכך יד”.

יש לציין כי בישיבת המועצה האחרונה באור עקיבא ציין ראש העיר יעקב אדרי כי העביר את המסר לחברות ואף כעס מאוד על השמטת שם העיר מהפרסומים.

 

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

דילוג לתוכן