הצתת קצביית פריג’ באור עקיבא: הוארך מעצרם של האב והבן החשודים – גם בחשד לסחיטה באיומים

האב והבן החשודים מכחישים כל קשר לאירוע ואף טוענים לאליבי. ואולם בית המשפט בחדרה התרשם כי יש ממש בחשדות והאריך את מעצררם
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצתת קצביית פריג’ באור עקיבא: הוארך מעצרם של האב והבן החשודים – גם בחשד לסחיטה באיומים

האב והבן החשודים מכחישים כל קשר לאירוע ואף טוענים לאליבי. ואולם בית המשפט בחדרה התרשם כי יש ממש בחשדות והאריך את מעצררם

מגדלור-פיד ♋

מעצרם של האב ובנו – ש”פ ו-ו”פ, תושבי אור עקיבא, הוארך בתחילת השבוע בבית המשפט השלום בחדרה בחשד כי השניים מעורבים בהצתת קצביית פריג’ שהתרחשה במוצאי השבת האחרונה. כזכור, כוחות כבאות הוזעקו לעסק הממוקם ברחוב בלפור בעיר, והשתלטו על השריפה לפני שתזלוג למתחמים נוספים בשוק. נזק כבד נגרם למקום.

לאחר מספר פעולות חקירה מהירה, עצרו השוטרים שני חשודים בקשר למעשה כאמור – אב ובנו תושבי העיר בגילאי 39 ו-62 בחשד לביצוע ההצתה. השניים נעצרו ובתום חקירתם נכלאו. החשודים יוצגו על ידי עורכי הדין יהב אופנהיימר ועו”ד דליה רוזנברג. בדיון הארכת מעצרם נודע כי לאב יש עבר פלילי. הוא הכחיש את המיוחס לו וטען לאליבי במסגרתו היה בביתו בזמן ההצתה והשריפה. במשטרה לא הספיקו לבדוק את ההסבר של האב ונציגת המשטרה רס”ר רדה שלום, אמרה כי חלק מפעולות החקירה היא בדיקת גרסת החשודים.

עוד נמסר לבית המשפט דו”ח חסוי הקשור להצתה. “יש חומר הקושר את החשוד להצתה”, מסרה הטוענת המשטרתית לשאלת עורכת הדין של האב. בנוסף, טענה הטוענת כי ישנו חשד לסחיטה באיומים אך לא הרחיבה מעבר לכך. על פי הסניגורית, לא נתפס על בגדיו חומר חשוד שקושר אותו להצתה, וכן בביתו לא התגלה לפי שעה דבר.

ובנוגע לבן, טוענת המשטרה כי הוא חשוד בהצתה וסחיטה באיומים, זאת לאחר שהמתלוננים ציינו את הנושא בחקירה. ואולם, התובעת המשטרתית לא הרחיבה בנושא ואמרה רק כי “הקורבן מסר גרסה ולא ארחיב עליה, יש עדים נוספים בתיק”.

גם הבן הכחיש את המיוחס לו ומסר גרסה לחוקרים ובנוסף מסר אף הוא אליבי שייבדק. כמו כן בודקת המשטרה האם יש תיעוד מצלמות התומכות בגרסת החשוד.

עורך דינו של החשוד יהב אופנהיימר ביקש לצמצם באופן משמעותי את בקשת המשטרה ל-7 ימי מעצר.

עורכת הדין רוזנברג, עורכת דינו של האב החשוד, אמרה בסוף הדיון: “מדובר על בן 62 עם עבר ישן, אבקש שבית המשפט יבדוק מה הראיות שקושרות אותו לעבירת ההצתה והאיומים, כי לגבי החשוד השני הבנתי שיש ראיות שקושרות אותו לאיומים. מרשי כופר במעורבות בהצתה או בסחיטה באיומים, טען שנעצר בבית, טען לאליבי שטרם נבדק. אני סבורה שיש לקצר את ימי העצר שלו”.

לבסוף, הורה שופט בית המשפט השלום בחדרה אהוד קפלן להאריך את מעצרם של האב והבן בשלושה ימים נוספים ועד 8.12.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן