בדיקת מגדלור ניוז: מתי מכונית באור עקיבא תוגדר כ”גרוטאה” ותיגרר? זה הזמן לעשות סדר

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
צילומים: דוברות מועצת בנימינה ושיטור עירוני או"ע

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בדיקת מגדלור ניוז: מתי מכונית באור עקיבא תוגדר כ”גרוטאה” ותיגרר? זה הזמן לעשות סדר

-

מגדלור-פיד ♋הגרוטאות או רכב נטוש, כינוי למכוניות אשר “שוכבות” ללא תזוזה תקופה ארוכה, הפכו להיות חלק מהמרקם היום יומי, לרוב למורת רוחם של התושבים.

מדובר במכוניות שמסיבה כלשהי לא בשימוש אך “תופסות” חנייה וגורמות למטרד עבור התושבים ברחובות השונים. לעיתים מדובר ברכב מאוד ישן אך לפעמים גם רכבים חדשים יותר יושבים בחנייה באין מפריע, אבל גורמים למחסור בחניות או מטרדים אחרים.

כך למשל בשכונת אורות. בתקופה האחרונה שלח תושב למסר האדום של “מגדלור ניוז” אודות שני רכבים כאלה ש’נחים’ ברחוב התמר בשכונה. ואולם, מבדיקה התברר כי על אף שהמכוניות אכן חונות במקום זמן רב, הן אינן מוגדרות כ”גרוטאות”.

אז מה כן נחשב גרוטאה? על פי החוק, גרוטאה היא רכב אשר נשאר במקומו תקופה ממושכת, בדרך כלל מעל 60 יום ממועד הדבקת מודעה על שמשתו. בנוסף, גרוטאה יכולה להיות מוגדרת מכונית שמהווה סכנה לשלום הציבור ושיש ממנה מפגע.כל רכב החשוד כגרוטאה נבדק במסוף משטרתי על ידי מנהל המחלקה הרלוונטית בעירייה. במידה ונמצא כגרוטאה, נרשמת אזהרה לבעל הרכב ואם הרכב לא מפונה – העירייה גוררת אותו.

יש לציין כי במידה ורכב לא פונה 60 יום מההתרעה הראשונית, הוא עלול להיגרר למגרש הגרוטאות ולהמתין שם לערעור ולא יועבר לגריטה. במידה ולא חלפו 60 יום מההתרעה והרכב חונה בכחול לבן – הוא ימשיך לגרור קנסות עירוניות בגין חנייה.

צילומים: דוברות מועצת בנימינה ושיטור עירוני או”ע

“ישנם מקרים שמכוניות מהוות מפגע אך לא מוגדרות כגרוטאות”, אומר גורם המכיר את הנושא. “לפעמים יש שכנים שמתלוננים על גרוטאות עקב סיבות שונות כמו סכסוכים או חוסר אסתטיקה, אבל העירייה עובדת בצורה חוקית ולא יכולה לעשות מה שבא לה.

“יש עשרות גרירות בכל תקופה בשנה וזה יימשך. העירייה לא מפספסת מכוניות, עושה סיורים ומקבלת דיווחים אבל לחצים כאלו או אחרים לא יעזרו. יש מאמץ כנה לטפל בכל מפגע”, מוסיף הגורם.

וכך גם השבוע (28-29.1), ביצעה עיריית אור עקיבא גרירה של גרוטאות ברחבי העיר ובכך פינתה עוד חניות לרווחת התושבים בשכונה ובכלל.

 


לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

ענו על משאל מגדלור-ניוז: איך תחגגו השנה את ראש השנה?

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

דילוג לתוכן