מבית

מבית

נהג רכבת ליד חיפה ביצע בלימת חירום והציל ממוות נהג קלנועית שנסע על המסילה (וידאו) [רחבי הרשת]

הקלנועית על פסי הרכבת. צילום: דוברות רכבת ישראלנהג הקלנועית פרץ לשטח מפגש הדרך מסילה בקרית מוצקין בניגוד לחוק, נהג הרכבת הספיק לבצע בלימת חירום ועצר את הרכבת כ-10 מטרים מהקלנועית

מוקדם יותר היום (חמישי), מנע נהג רכבת אסון כבד בסמוך לתחנת קרית מוצקין, כאשר נהג קלנועית פרץ לשטח המסילה במפגש דרך- מסילה הסמוך לתחנה, והמיועד להולכי רגל, בניגוד לחוק. זאת, למרות שהופעלו אורות האזהרה והפעמונים, והמחסום החל לרדת.


נהג הרכבת אלי בן סימון, אשר נסע מכיוון כרמיאל לחיפה במהירות של 100 קמ”ש, זיהה את הקלנועית ממרחק של 100 מטרים, ומיד החל בבלימת חירום והפעיל את צופר הרכבת. בדרך נס, הרכבת נעצרה כ-10 מטרים בלבד מהקלנועית. במקביל דיווח הנהג בכל רשתות הקשר לחירום לפיקוד הרכבתי הארצי על האירוע.

בכך הציל נהג הרכבת את נהג הקלנועית ממוות בטוח.

בשל האירוע התעכבה הרכבת מספר דקות, ונרשמו שיבושים קלים בתנועת הרכבות באיזור.


“מדובר על התגשמות הסיוט של כל נהגי הרכבת”, מספר נהג הרכבת אלי בן סימון, נהג ותיק ומוערך הנוהג כ-30 שנים, “האירוע כולו ארך שניות ספורות אך הרגיש כמו נצח. כל הדם ירד לי לרגליים. אני שמח שהצלחתי לבלום בזמן וחייו של נהג הקלנועית ניצלו. אני מנצל את ההזדמנות יקורא לכל משתמשי הדרך לא לפרוץ לשטחי מסילה בניגוד לחוק.”

מרכבת ישראל נמסר כי “אנו מזכירים לכלל משתמשי הדרך להיזהר בקרבת פסי הרכבת, ובייחוד בתנאי מזג האוויר החורפי והראות הלקוייה”.
דילוג לתוכן