חקלאי פרדס חנה-כרכור של "אורט"; 15 מיליון שקלים יושקעו לקראת שנת הלימודים

"אורט" צפויה להשקיע תקציבים משמעותיים בהקמת כיתות מצוינות נוספות ואקדמיה וכן לקדם מיזמים משותפים עם חברות סטארט-אפ וביצוע פרויקטים פורצי דרך עם מנטורים מובילים מהתעשייה || המועצה תחל בחודש הקרוב בבניית 5 כיתות לימוד חדשות

יוצאים לדרך חדשה: בית הספר החקלאי של פרדס חנה כרכור עבר לניהולה בפועל של רשת אורט ישראל שתשקיע כבר לקראת שנת הלימודים הקרובה כמיליון ₪ זאת לצד השקעה של המועצה המקומית של כ-14 מיליון ₪. 

בפגישה שהתקיימה בין הנהלת מועצת פרדס חנה-כרכור לבין הנהלת רשת אורט ישראל, סוכם המתווה לפיו יעבור בית הספר החקלאי בפרדס חנה-כרכור לניהולה של רשת אורט ישראל.

לצד ההשקעות המתוכננות של רשת אורט המועצה המקומית פרדס חנה כרכור נערכת להשקיע בצורה מסיבית מיליוני שקלים בתשתיות הפיזיות של בית הספר, זאת לצד מאות אלפי שקלים בתכניות פדגוגיות, תגבורים לימודיים, תכניות העשרה ועוד, שאינם כלולים בסל משרד החינוך.

המועצה הקצתה מיליוני שקלים לטובת בינוי ושדרוג בית הספר – בינוי 12 כיתות, מעבדות, ספריה וחדרי ספח, אודיטוריום ועוד. כבר עתה, מושקעים כ- 3.8 מיליון ₪ לטובת בינוי 5 כיתות חדשות שבנייתן תחל בקרוב. 

מבחינתה של "אורט", זו צפויה להשקיע תקציבים משמעותיים בהקמת כיתות מצוינות נוספות ואקדמיה, יוקם מרכז חדשנות ליישום תכנית I-STEAM (Innovation, Science, Engineering, Arts, Mathematics) הזוכה להצלחה גדולה ברחבי הארץ ויוקדם עולם תוכן חדש בתחומי המדע והטכנולוגיה העילית, בתחומי הניהול, הארגון ותהליכי הלמידה.

"בית הספר יהפוך לזרקור חינוכי". פלג

הרשת תבחן את מגמות הלימוד הקיימות ובשיתוף עם המועצה המקומית ועם קהילת ההורים יוחלט על פיתוח והקמת מגמות חדשניות נוספות כמו: הנדסה ביו-רפואית, טכנולוגית חלל, ISTEAM ועוד. בנוסף יקודמו מיזמים משותפים עם חברות סטארט-אפ וביצוע פרויקטים פורצי דרך עם מנטורים מובילים מהתעשייה. כן תקדם הרשת מצוינות אקדמית ובניית תמונת עתיד עם אחת האוניברסיטאות המובילות בישראל להטמעת תכנית למוכנות אקדמית.

ברשת מציינים כי בבית הספר יוטמעו מערכות למידה מרחוק ולמידה היברידית. היא תקים קמפוס וירטואלי ייחודי שיאפשר לבית הספר לפעול בכל תרחיש אפשרי – כבר בתחילת שנת הלימודים.

מנכ"ל רשת אורט ישראל, מר צבי פלג, הביע את מחויבות הרשת להצלחתו של בית הספר: "לקחנו על עצמנו שליחות להפוך את בית הספר לזרקור חינוכי ערכי שיקרין על האזור כולו. בית הספר ייהנה מהיכולות האיכותיות של רשת אורט ישראל בהטמעת תכניות לימוד חדשניות, מהשקעות כספיות ומיצירת שיתופי פעולה עם קהילת בית הספר".
 
ראש המועצה, הגר פרי יגור ציינה: "אני מברכת את רשת "אורט" עם כניסתה לפרדס חנה כרכור. עתה אנחנו יוצאים לדרך חדשה לטובת תלמידי המושבה והצמחת בית הספר לעתיד טוב יותר. אני מאמינה כי לא ירחק היום ובית הספר החקלאי יהיה בית ספר מוביל ומתווה דרך ברמה הארצית".

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן