סיורי 'הליכות ג'יין 2019' מגיעות לרחבי המושבות בנימינה גבעת-עדה וזכרון יעקב [מבזק]

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 15.5.19, 12:36

צילום ארכיון: חוף הכרמל
.

בסוף השבוע הבא, 5 /23-25, יתקיימו סיורים מקוריים והליכות שיתופיות במושבות בנימינה, גבעת עדה וזיכרון יעקב, בתחומי ענין שונים ומנקודות מבט שונות, בהדרכת תושבים מקומיים.
מדובר בפסטיבל בינלאומי המתקיים בו זמנית בכ-150 ערים בעולם, ומתקיים בישראל מאז 2010. 

הסיורים מציעים אפשרויות מבט חדשות על המרחב, על חויות החיים בישוב, באמצעות הליכה משותפת בה המשתתפים מוזמנים לקחת חלק – להתבונן על המרחב קצת אחרת, להאיר את המורכבות שלו ואת הקונפליקטים המתקיימים בו.

בין היתר יתקיים סיור היכרות עם תולדות “קיבוץ בנימינה” ותרומתו בהקמת הישובים בארץ ישראל,  סיור בנושא סוגיות בתוכנית המתאר בגבעת עדה, סיור היסטורי בגבעת עדה של ד”ר אייל טפרברג, סיור צילום יחודי בהובלת ירון שניר בפינות קסומות בבנימינה, סיורים בחוות זרעוניה ובבאר האנטילית, סיור בטבע מגבעת הפועל לחוטם הכרמל .

ג’יין ג’ייקובס (1916-2006) הייתה עיתונאית, סופרת  ואקטיביסטית, שפעלה במחצית המאה העשרים בניו-יורק. ג’יין ביקשה לעודד עירוניות מלמטה, הרבה לפני שזה היה אופנתי. ג’ייקובס נאבקה לקדם רעיונות של הכרת הסביבה העירונית דרך התבוננות ועבודה בשטח, עידוד הולכי רגל ותחבורה אלטרנטיבית, עירוב בין אוכלוסיות שונות ובעיקר – אהבת העיר. ספרה המפורסם “חייהן ומותן של ערים אמריקאיות גדולות” היה לעמוד התווך בעולם התכנון, מאז שנכתב בשנות ה-60 של המאה הקודמת. 

הפרוייקט מובל על ידי תושבים שותפים המועצות המקומית בנימינה גבעת עדה, השותפות לקיימות אזורית,עמותת הגדעונים, העמותה לשימור העבר של בנימינה, עמותת דורות ומתנ”ס בנימינה גבעת עדה

ההשתתפות בהליכות פתוחה לכולם ובחינם כל המידע אודות הסיורים יופיע באתר מתנ”ס בנימינה- גבעת עדה. ההליכות יתקיימו השנה בין התאריכים 23-25/5/2019  במושבות שלנו- בנימינה, גבעת-עדה וזכרון יעקב.