אכיפה בזמן קורונה באור עקיבא: מפרת בידוד קיבלה 5,000 שקל קנס, רוכבי הטרקטורונים נוסעים באדום

משטרת ישראל יצאה לרחובות על מנת לאכוף את הסגר והנהלים החדשים של משבר הקורונה. עם זאת - לא כולם מצייתים אבל מעבר לכך - ישנם כאלה שממש עושים עבירות מסוכנות במכוון. תמונת מצב

אכיפה בזמן קורונה באור עקיבא: מפרת בידוד קיבלה 5,000 שקל קנס, רוכבי הטרקטורונים נוסעים באדום

משטרת ישראל יצאה לרחובות על מנת לאכוף את הסגר והנהלים החדשים של משבר הקורונה. עם זאת - לא כולם מצייתים אבל מעבר לכך - ישנם כאלה שממש עושים עבירות מסוכנות במכוון. תמונת מצב

מגדלור-פיד ♋

מלחמת אכיפה: תושבת אור עקיבא שאמורה הייתה להיות בבידוד הפרה את ההוראה ונמצאה מחוץ לביתה. היא נקנסה ב-5,000 ש”ח. כך נמסר ביממה האחרונה מהשיטור העירוני באור עקיבא. בנוסף, נמסר מהשיטור כי 10 תושבים נתפסו כשהם מפרים את הנחיות הסגר וקיבלו קנס בסך 500 ש”ח. “נא לנהוג לפי ההנחיות אכיפה תתבצע 24/7 במרחב הציבור”, נמסר.

ובמקביל, משטרת ישראל אומנם פועלת בכל רחבי הארץ במטרה למנוע התקהלויות ולאכוף את הסגר, אך יש כאלה שמצליחים לנצל את הפרצות. כך למשל ביום שבת, צומת אור עקיבא, שני צעירים רכובים על שני טרקטורונים נוסעים בפראות בכביש ואף עוברים באור אדום בצומת – באין מפריע.

צילום: דוברות המשטרה

 

מאז תחילת המאבק בנגיף ועד כה, המשטרה פתחה ב-135 חקירות נגד מפרי בידוד, וכן ב-40 חקירות נוספות בעקבות חשד להפצת הודעות כזב. עד כה בוצעו כ-47,000 ביקורים למבודדים, נרשמו למעלה מ-2,000 דו”חות, וכן הוצאו צווי סגירה ל-60 בתי עסק שהפרו את ההוראות.

משטרת ישראל ממשיכה בפעילות מוגברת מהאוויר, מהיבשה ומהים, במטרה לסייע למשרד הבריאות במאמצי האכיפה של התקנות לשעת חירום וצו בריאות העם. אלפי שוטרים פועלים במתכונת מתוגברת בכל שעות היממה לביצוע מגוון משימות הפיקוח והאכיפה, שמירת הסדר והביטחון, זאת באמצעות חסימות מדלגות, סיורים רכובים ורגליים ובדיקות יזומות, הכל במטרה למנוע את הפצת והתפשטות נגיף הקורונה בישראל. במסגרת המאבק בנגיף ובמטרה לייעל את מאמצי הפיקוח והאכיפה המשטרתיים נעשה שימוש גם ברחפנים, זאת לצד גיחות מהאוויר ע”י מסוקי המערך האווירי של משטרת ישראל.

עד כה נפתחו 135 תיקים פליליים הקשורים להפרות הבידוד. בנוסף נפתחו 40 חקירות בגין מקרים שונים של הפצת מידע כוזב. כמו כן עד כה, נרשמו ע”י המשטרה 2,039 דו”חות.

מדי יום מבקרים השוטרים אלפי מחויבי בידוד בכדי לוודא כי הם מקיימים את חובת הבידוד, כשעד כה ביקרו השוטרים כ-47,000 מחויבי בידוד בכל רחבי הארץ. בימים האחרונים ביקרו שוטרים בכל רחבי הארץ גם באלפי בתי עסק שונים, בתי כנסת, בשווקים, במרכזי הקניות, פארקים, חופי ים וכיו”ב, כשמרבית בעלי העסקים והאזרחים, קיימו והקפידו על ההנחיות במלואן. נוסף למאמצי הסברה משמעותיים המתבצעים בשטח, המשטרה סגרה עד כה 60 בתי עסק באמצעות צווים בגין הפרת התקנות באופן בוטה.

מהמשטרה נמסר: “נגדיש כי פעילות האכיפה המשטרתית מתבצעת בכל רחבי הארץ, רובה במתכונת של פעילות יזומה יזומה וחלקה בעקבות דיווחים המתקבלים במשטרה, זאת בכל המגזרים והאוכלוסיות ובפרט במוקדים בהם מתקיימות הפרות של ההנחיות. בימים האחרונים נרשמים עומסים חריגים בעקבות ריבוי פניות לבקשת מידע למוקדי החירום של המשטרה, ולכן נחדד: אנחנו קוראים לציבור לשמור את מוקד 100 לשיחות חירום בלבד. כל בקשה למידע יש להפנות למוקד המידע הארצי של המשטרה שמספרו 110”.

253630cookie-checkאכיפה בזמן קורונה באור עקיבא: מפרת בידוד קיבלה 5,000 שקל קנס, רוכבי הטרקטורונים נוסעים באדום

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותךהצטרפו אלינו

ארכיון כתבות