אור עקיבא: מדורות כובו במהלך כל השבוע על ידי כיבוי אש; החל מהיום: שרב כבד 📹 [מבזק]

מדורות שהודלקו אתמול (שלישי), בשכונת היובל אור עקיבא. בתמונה הקטנה: ניידת כיבוי אש שהגיעה בלילה

המדורות נדלקות – ורבים משאירים אותן מאחור ללא כיבוי: מראשית השבוע, כובו על ידי רשות הכבאות וההצלה באור עקיבא מספר לא קטן של מדורות, בשטח הפתוח שבין בית ספר “רוטשילד” לפארק היובל, בשכונת אורות הירוקה. 

תושבים שחלפו במתחם המדורות בשעות הלילה המאוחרות הבחינו במדורות שנותרו דלוקות, ויצרו קשר עם מוקד כיבוי אש. ניידות הגיעו מדי לילה בשלושת הימים האחרונים לכבות את הלהבות. 

בעקבות פניית “מגדלור ניוז”, נמסר מדוברות כיבוי אש חדרה כי “מספר אירועים של זיהוי עשן בשטח פתוח לאחר השארת מדורה שלא כובתה טופלו על ידינו, המדורות לא היו מסוכנות אך בוצעו פעולות כיבוי. 

• קראו גם >> הבשורה המרה: גיל חזאזי מחדרה נהרג באסון המנוף באתר הבנייה ביבנה

שרב כבד, ל”ג בעומר – והאזהרה החריגה של חזאי מזג האוויר: מזג האוויר מתחיל להתחמם מהיום כאשר עד שישי צפוי לשרור שרב ברחבי הארץ, והוא יגיע לשיאו בימים חמישי ושישי. הטמפרטורות הגבוהות במיוחד והיובש משתלבים עם אירועי ל”ג בעומר, ולפיכך מהווים סכנה משמעותית. 

מחר ומחרתיים ישרור שרב כבד עם טמפרטורה של מעל 40 מעלות ברוב אזורי הארץ, ובהרים ובמישור החוף תגיע הטמפרטורה ל-35 עד 40 מעלות (ביום שישי גם בחלק מאזורים אלה הטמפרטורות יהיו גבוהות מ-40 מעלות). הטמפרטורות הגבוהות ילוו באחוזי לחות נמוכים ובחלק מהזמן ברוחות ערות. 

שבירת השרב תתרחש רק במהלך יום שישי, ולמרות זאת, ביום זה עדיין ישררו תנאי שרב כבד בכל אזורי הארץ. (באדיבות רוטרניק והשירות המאטרולוגי). 

חזאי מזג האוויר מתריעים בימים האחרונים לקראת מזג האוויר הלוהט הצפוי, וסרטון המשלב את החיזוי לימים הקרובים משותף ביממה האחרונה ברשתות החברתיות. צפו: 

במועצה האזורית חוף הכרמל נמסר אמש (שלישי) כי “בשל מזג האוויר השרבי הצפוי החל מהיום, הורה ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסיף איזק על כוננות שריפות במרחב חוף הכרמל, בדגש על גב ההר – יערות הכרמל. בתוך כך, צוותי מתנדבי כיבוי האש של המועצה, הכוללים למעלה מ-70 כבאים מתנדבים, הועמדו החל מהבוקר בכוננות מוגברת. אגף הביטחון ומוקד המועצה יפעלו באופן רציף ורכבי סיור יפעלו לאיתור מוקדי אש.
ציבור החוגגים בל”ג בעומר מתבקש שלא להבעיר אש ביערות הכרמל”.