בעקבות ערים רבות בארץ – יוזמה באור עקיבא: הצבת פסנתר אמיתי בפארק ציבורי בעיר

תושבים באור עקיבא העלו רעיון כי העירייה תביא פסנתר שיוצב באחד הפארקים בעיר - כמו שקורה במקומות רבים בארץ. איציק פתיתו הבטיח לבדוק

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בעקבות ערים רבות בארץ – יוזמה באור עקיבא: הצבת פסנתר אמיתי בפארק ציבורי בעיר

תושבים באור עקיבא העלו רעיון כי העירייה תביא פסנתר שיוצב באחד הפארקים בעיר - כמו שקורה במקומות רבים בארץ. איציק פתיתו הבטיח לבדוק

החל מחודש ספטמבר 2019 הציב מפעל הפיס עשרות פסנתרים מבטון ברחבי הארץ כאשר הם עומדים במרחב הציבורי וזמינים לקהל הרחב. כעת מנסים תושבים באור עקיבא ביחד עם עובדי עירייה להביא פסנתר כזה גם לכאן.

בנתניה הוצב פסנתר כזה בכיכר העצמאות המרכזית בעיר (על ידי העירייה) ובפארק השלולית על ידי מפעל הפיס. בחדרה הציבו פסנתר כזה בפיאצה, אולם במקרה הזה מדובר ביוזמה של העירייה ושלוחותיה. בקרוב יוצבו פסנתרים כאלה גם בתל מונד שבעמק חפר ובדליית אל כרמל הסמוכה לאיזורינו.

פסנתר בחדרה. צילום: דוברות עיריית חדרה

על פי מפעל הפיס, הרעיון הוא ליצור מפגש בין אנשים ולאחד אותם יחד. ברחבי הארץ כאמור פזורים עשרות פסנתרים, בטרנד שהחל ככל הנראה מהרכבת, שהציבה גם היא בתחנות שלה פסנתרים שזוכים לעדנה ומשמשים נוסעים רבים בהעברת זמן עם צלילים נעימים בחללי ההמתנה. הנגנים הם כאמור – אתם, אנחנו וכל מי שיודע לנגן ורוצה הפוגה קלה מתלאות היום.

התושב פרנקי בן חמו העלה את הסוגיה השבוע בפורום של שכונת היובל בעיר. “האם יש אפשרות לבקש ממפעל הפיס להתקין פסנתר כזה גם באחד מהפארקים הרחבים או באזור היכל התרבות שלנו”, תהה. הוא עורר דיון שבמהלכו ציין איציק פתיתו, מחזיק תיק התחבורה בעיר, כי יפעל מול ראש העירייה על מנת להשיג אישור להבאת פסנתר כזה, שיוצב באחד מהפארקים העירוניים באור עקיבא.

אגב, באור עקיבא יש כבר משהו דומה – כיכר הפסנתר ע”ש גיל שרון ז”ל, המצויה בכיכר הרחובות הנשיא-עליזה יאנסן בעיר, אך כאן מדובר במייצג – פסל של פסנתר ולא על אחד כזה שאפשר באמת לנגן עליו.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

לא יאומן: נתפס נוהג כשברכבו 10 בלוני גז במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז [רחבי הרשת]

המשטרה גילתה כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו

לידיעה המלאה