אור עקיבא בצל משבר הקורונה: הנחיות חדשות לציבור הדתי; השוק העירוני ופארקים ציבוריים נסגרו

וגם: השוק העירוני בבלפור נסגר בצו, מספר מרכולים יבצעו משלוחים לבתים; הפארקים הציבוריים באור עקיבא נסגרו || בעקבות המצב, די.ג'י בניטה שביום יום עורך חופות וחתונות ברחבי הארץ, יביא לכם מדי ערב את המוסיקה הכי שמחה וטובה לעבור איתה את התקופה המורכבת

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אור עקיבא בצל משבר הקורונה: הנחיות חדשות לציבור הדתי; השוק העירוני ופארקים ציבוריים נסגרו

וגם: השוק העירוני בבלפור נסגר בצו, מספר מרכולים יבצעו משלוחים לבתים; הפארקים הציבוריים באור עקיבא נסגרו || בעקבות המצב, די.ג'י בניטה שביום יום עורך חופות וחתונות ברחבי הארץ, יביא לכם מדי ערב את המוסיקה הכי שמחה וטובה לעבור איתה את התקופה המורכבת

מגדלור-פיד ♋

Ι השוק העירוני נסגר – כחלק מהנחיות משרד הבריאות

השיטור העירוני של אור עקיבא קיבל הנחייה לסגור את השוק העירוני בעיר בעקבות הנחיות החירום של משבר הקורונה. בצהריים (22.3) הגיעו שוטרי השיטור העירוני למקום והחלו להנחות את בעלי העסקים בשוק לסגור את מרכולתם ולמעשה אכפו את הצו בנושא – המיושם בחלקים שונים ברחבי הארץ.

כזכור, ההגבלות החדשות שהוטלו אמש (מוצ”ש) על הציבור נכנסות לתוקף והחל משעות הצהריים החלו שוטרים להסתובב בשווקים בארץ (שוק הכרמל, שוק מחנה יהודה) ולהורות לסוחרים על סגירת הדוכנים. במסמך שפרסם אגף המבצעים של משטרת ישראל נכתב בין השאר כי: “שווקים קמעונאיים – ייסגרו, לדוגמא: שוק הכרמל, שוק מחנה יהודה, שוק לוינסקי, שוק רמלה”. צפו בתמונות מסגירת השוק באור עקיבא >>

Ι הנחיות לציבור הדתי: מקווה הגברים נסגר; יש לפצל מניינים בבתי כנסת; הנחיות טבילה מיוחדות לציבור הנשים

בסוף השבוע פורסמו בקרב הציבור המסורתי והדתי באור עקיבא הנחיות לצמצום התקהלות ומפגש, וצמצום מניינים בבתי כנסת. בהודעה ששלחו רב העיר אליהו אילוז, הממונה על המועצה הדתית הרב אריה דוד אביחצירא וראש העיר יעקב אדרי נכתב כי אין להתפלל במניין הכולל יותר מ-10 אנשים, ומוצע לפצל את המניין למספר חדרים בבית הכנסת. כאשר אפשרות נוספת לפצל את התפילות לכמה מניינים.

“בעת הזו, אין לנשק ספרי תורה, סידורים ומזוזות, יש להימנע  ממגע פיזי ולא ללחוץ ידיים, אנשים מבוגרים כמו כן נשים, ימנעו מהגעה לבית כנסת ובפרט למקומות צפופים, יש להקפיד על היגיינה אישית, שטיפת ידיים בסבון ומים, ושימוש בטישו בכל מקרה של שיעול או התעטשות”, נכתב.

כמו כן, נמסר כי מקווה הגברים סגור עד להודעה חדשה, נשים הנמצאות בבידוד חל עליהן איסור לטבול במקווה, וידחו את הטבילה עד לתום ימי הבידוד, חדר הסעודות וחדר ההספדים בבית העלמין המקומי יהיו סגורים על מנת למנוע התקהלות, ההספדים יתקיימו מחוץ לחדר ההספדים ובהתאם לנוהל לוויות בעת הזו וכי     שירותי הדת בעיר יינתנו במענה טלפוני ובמדיה.

הבוקר פרסמה המועצה הדתית הנחיות לציבור הנשים בעניין טבילה וסכנת הקורונה, הנחיות לפיהן מי שמפר אותן עשוי להיות מואשם בעבירה פלילית. להלן ההנחיות:
1. חובה להתארגן לטבילה בבית , לא תהיה שום אפשרות להתארגנות במקווה.
2. חובה לחטא ידיים בכניסה.
3. כל טובלת תעדכן את שמה אצל הבלנית על מנת שבמקרה וטבלה באותו ערב נשאית של וירוס הקורונה – נוכל לעדכנה.
4.  עדיף לתאם זמן הגעה (תור מראש) למקווה על מנת שיוכלו לחטא בין טובלת לטובלת בצורה אחראית.
5. במידה ועלייך להיות בבידוד או חלילה את נשאית של וירוס הקורנה חל איסור הלכתי מצד גדולי הרבנים ותלמידי החכמים שבדור להגיע לטבול. עד שיוכח כי האישה בריאה לחלוטין.
6. יש לשמור מרחק של 2 מטר בינך לבין הבלנית/ טובלות נוספות.
7. לא יוכלו להיות יותר מ – 3 נשים בתוך המקווה (כולל בלניות).
שעות הפתיחה בכל המקוואות הינם 18:30 ועד ל-20:45.

נקווה נשים ברחוב בן יהודה שחזר לפעול

Ι שערי פארקים ברחבי אור עקיבא ננעלו

לאור התקנות החדשות לשעת חירום ועל מנת לצמצם עוד יותר את האפשרות להתקהלות, גם אם היא קטנה, עיריית אור עקיבא נעלה בסוף השבוע האחרון (21.3) מספר פארקים וגני משחקים ציבוריים ברחבי העיר.

כך למשל, נסגרו פארק היובל המרכזי בשכונת היובל בעיר, וכן פארקים בין בנייני מגורים ברחוב הכרמל/הר סיני. עם זאת, בשבת האחרונה יצאו מספר משפחות בשכונת היובל לטיול רגלי עם ילדיהם. בממשלה ובמשרד הבריאות קראו בעקבות זאת לאזרחים להישמע הרבה יותר להנחיות החדשות.

שער נעול בפארק משחקים בין בנייני המגורים ברחובות הכרמל והר סיני באור עקיבא || צילום: איתי טטרו

Ι מסיבה בפייסבוק? אפשרית ועוד איך בימים האלה

מתי בפעם האחרונה רקדתם במסיבה רבת משתתפים – בביתכם? בלי למצוא חניה, במרחב הפרטי שלכם, די.ג’יי שי בניטה, שבימים כתיקונם מרקיד את המוני ישראל באירועים וחתונות, מגיע אליכם למסך, לפייסבוק לייב, החל מהערב (חמישי,22:00) במסיבה “רק רוצים לרקוד”. המסיבות הבאות יחלו ב-21:00, אך בעקבות הצהרת ראש הממשלה הצפויה הערב, היא תחל ב-22:00. המצב דינאמי.

בניטה, שדר רדיו מזה שנים, המשדר היום בתחנת הרדיו “חם אש” 99.5FM, החליט ליצור מסיבה ביתית לאור המצב שבו לא מתאפשרים קיומם של אירועים בעקבות מגפת הקורונה. “זו תהיה מסיבה עם המוזיקה הכי טובה, הד״שים והבקשות שלכם”, הוא אומר הערב.

“אני מאמין שזה סימן מבורא עולם בכדי שנוריד קצת את הרגל מהגז וניכנס לפרופורציות”, הוא מוסיף. “בואו ניקח את כל מה שקורה עכשיו לטובה, ואם אני לא עומד עכשיו על הבמות ומעביר חתונות, אביא את החתונות אליי הביתה ומכאן לסלון שלכם. “מהלימון נעשה לימונדה –  תבואו עם הרבה מצב רוח ותזכרו שלמסיבה הזו אין הגבלה! כולם מוזמנים”.

המסיבה תשודר מדי ערב בימים ראשון עד חמישי, בכל תקופת הנחיות משרד הבריאות בעקבות נגיף הקורונה – בעמוד הפייסבוק של שי בניטה – למעבר, ליחצו כאן. 

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך