שיבושי רכבת קשים הבוקר: כל הרכבות בבנימינה בוטלו, יחזרו רק בצהריים [מבזק]

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 12.4.19, 9:19

בעקבות מחלה של פקדים ברכבת, בוטלו החל מ-8 כלל הרכבות בארץ. בהנהלת הרכבת האשימו את ועד העובדים שטען: זה לא אנחנו. ההסתדרות: הרכבות יחזרו תוך חצי שעה. הרכבת: השיבושים יימשכו עד לצהריים

בוקר עצבני ברכבת ישראל: הנהלת הרכבת הודיעה בשעה 6:55 (12.4) כי שמונה מנהלי תנועה בפיקוד הרכבות הארצי הודיעו על מחלה. עקב כך, נאלצה הנהלת הרכבת לעצור את תנועת הרכבות ברחבי הארץ, בהתאם לנהלי הבטיחות, עד לעצירה מוחלטת בשעה 08:00 – ועד להודעה חדשה. בעקבות כך, חיילים ונוסעים רבים נתקעו בתחנות השונות מבלי יכולת להגיע למעוז חפצם. 

כעבור כשעה וחצי, לאחר הודעות סותרות בין הנהלת הרכבת לועד העובדים, הוציאה דווקא ההסתדרות מסר הרגעה: “בחצי השעה הקרובה הנהלת רכבת ישראל תחל להשיב את כל תנועת הרכבות ברחבי הארץ, לסדרה”, נמסר סמוך לשעה 9:00.

“יו״ר ההסתדרות ארנון בר דוד, הורה הבוקר לוועד העובדים לאתר באופן מידי עובדים שיגיעו למלא את תפקידם. ההסתדרות קוראת להנהלת הרכבת לבטל את שביתת המגן ולפעול ביחד לבניית מערכת יחסי עבודה תקינים. יו״ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, נמצא בקשר רציף עם ועד העובדים והנהלת הרכבת.”

צילום: רכבת ישראל

בשעה 9:15 הוציאה גם הרכבת הודעת עדכון: “בדקות האחרונות נמצאו הפקדים המחליפים לאיוש המשמרת בפיקוד הרכבות. תנועת הרכבות תשוב בדקות הקרובות, אך ייקח כשעתיים עד שתשוב לסדרה. קיים חשש מהמשך השיבושים לקראת שעות הצהריים, גם כן כתוצאה מקושי באיוש משמרת הפקדים. הנהלת הרכבת מתנצלת בפני הנוסעים, רואה בחומרה רבה את הצעד הפראי והבלתי חוקי שננקט הבוקר על ידי נציגות העובדים, ותפעל בכל הדרכים על מנת למנוע מקרים כאלה בעתיד”.

מהרכבת מסרו קודם לכן כי “בשעות האחרונות, בצעד ארגוני פראי ובלתי חוקי, הודיעו 8 פקדים (מנהלי תנועה בפיקוד הרכבות הארצי) על מחלה. נסיקה של מאות אחוזים במספר הודעות המחלה ביחס לימים כתיקונם.

“מדובר על קרוב למחצית ממצבת הפקדים שעומדת על 21. ארבעה פקדים סיימו זה עתה משמרת שהחלה בשעה 22:00 אמש והוארכה בשעתיים נוספות, ואינם יכולים להמשיך בעבודה על פי נוהל הבטיחות. שאר 9 הפקדים מסרבים בשלב זה לענות לטלפונים המבקשים להקפיצם למשמרת.

“בשל כך, ומסיבות בטיחותיות אשר אינן מאפשרות הפעלת תנועת הרכבות עם פחות מ-4 פקדים במשמרת, נאלצת הנהלת הרכבת לעצור את תנועת הרכבות ברחבי הארץ, בהתאם לנהלי הבטיחות, עד לעצירה מוחלטת בשעה 8:00 זאת עד להודעה חדשה.

“מדובר על פגיעה קשה של ועד העובדים בראשות גילה אדרעי בציבור הנוסעים בימי שישי, לצד החיילים הרבים אשר עושים שימוש ברכבות”.


>> חם במגדלור ניוזמ ה   ד ע ת כ ם ?   כ ת ב ו   ל נ ו   כ א ן :

תגובות

———

———