בשורה תחבורתית: מסוף התחבורה הציבורית החדש לאוטובוסים והגשר המחבר נחנכו בחדרה

מנכ"ל רכבת ישראל וראש עיריית חדרה חנכו את מסוף התחבורה הציבורית החדש לאוטובוסים וגשר המחבר אותו לתחנת הרכבת חדרה מערב
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בשורה תחבורתית: מסוף התחבורה הציבורית החדש לאוטובוסים והגשר המחבר נחנכו בחדרה

מנכ"ל רכבת ישראל וראש עיריית חדרה חנכו את מסוף התחבורה הציבורית החדש לאוטובוסים וגשר המחבר אותו לתחנת הרכבת חדרה מערב

מגדלור-פיד ♋

משרד התחבורה ורכבת ישראל בשיתוף עיריית חדרה משפרים את מערך התחבורה הציבורית המשולב (רכבת ואוטובוס) לתושבי צפון השרון, חדרה ויישובי הסביבה, זאת כחלק מהמאמץ לעודד נהגים לעבור לשימוש בתחבורה הציבורית ולהפחתת גודש התנועה בכביש החוף.

לפני כשנה, עם הפעלת הנתיבים השיתופיים בכביש החוף, הכשיר משרד התחבורה חניון כלי רכב נוסף ממערב לתחנת הרכבת חדרה מערב, הכולל 350 מקומות חנייה (לצד החניון הוותיק ממזרח לתחנה המונה 640 מקומות).

לאחרונה השלים אגף הביצוע ברכבת ישראל את הקמתו של מסוף תחבורה ציבורית חדיש לאוטובוסים, הסמוך לחניון החדש, וגשר המחבר בין מסוף התח”צ החדש והחניון לתחנת הרכבת.

עלות הקמתו של הגשר כ-10 מיליון שקלים המתוקצבים ממשרד התחבורה, אורכו כ- 70 מ’ ורוחבו כ-4.6 מ’. הגשר מחבר את תחנת הרכבת לאיזור התעסוקה המערבי ולמתחם המסחר הסמוך לו. כעת עם השלמתו, מתקצר זמן ההגעה לתחנה ממתחמים אלה מכ-15 דקות לכ-5 דקות בלבד.

זאת בנוסף להאצת עבודות שדרוג סביבת התחנה שבוצעו על ידי אגף הלוגיסטיקה של הרכבת במהלך השנה האחרונה ועל רקע הפחתת שירות הרכבות בשל הקורונה, שכללו הרחבת החניונים בסביבת התחנה וכן הוספת מקומות החניה הנגישים בהם, בניית מסוף תח”צ חדש בצידה המזרחי של התחנה, ושדרוג הסדרי התנועה בסביבתה.

בטקס מצומצם (בשל הגבלות הקורונה) שהתקיים הבוקר (שני), בהשתתפות מנכ”ל רכבת ישראל, מיכאל (מיכה) מייקסנר, ראש עיריית חדרה, צבי גנדלמן, ובכירים נוספים, נחנך מסוף התח”צ והגשר לציבור.

מנכ”ל הרכבת, מיכה מייקסנר בירך ואמר: “לצד שיפור מתמיד של השירות הרכבתי ברחבי הארץ, פועלת רכבת ישראל במרץ לשפר את השילוביות בין הרכבת לאמצעי התחבורה האחרים, ושיפור הנגישות של תחנות הרכבת ולקיצור זמן ההגעה אליהן מאיזורי המגורים, התעסוקה והמסחר הפזורים סביבן. אני מודה לאנשי הרכבת על הביצוע האיכותי והמהיר של הפרויקט, ולמשרד התחבורה ועיריית חדרה על הקידום המואץ של הפרויקט ותקצובו.”

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח”כ תא”ל (מיל’) מירי רגב ציינה: “השקעה בתשתיות התחבורה המתקדמות בחדרה מהווה חלק מחזוני “לחבר את ישראל” ולאפשר נגישות תחבורתית ומוביליות חברתית לכל אזרח שיבקש להגיע למחוז חפצו, באמצעות תחבורה ציבורית מזמינה ומחברת, שמאפשרת את ההגעה מפתח הבית אל תחנות הרכבת והאוטובוסים ומשם לכל יעד נדרש ברחבי הארץ. אני מבקשת להודות לעיריית חדרה ולראש העיר צביקה גנדלמן על שיתוף הפעולה למען תושבי העיר ולאנשי רכבת ישראל שדאגו לביצוע איכותי של הפרוייקט”.

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן: “הגשר להולכי רגל ממתחם “חנה וסע” אל תחנת הרכבת ישפר את דרכי הגישה אליה ויאפשר מעבר בטוח ונוח עבור אלפים מתושבי העיר והסביבה העושים שימוש מידי יום ברכבת ובאמצעי התחבורה הציבורית הפזורים סביבה. זאת לצד תוספת של מאות מקומות חנייה בסביבת התחנה. הרכבת בחדרה מהווה אחד משירותי התחבורה הציבורית העיקריים בעיר, ועל-פי התכנון תשולב במרכז התחבורה החדש העומד להיבנות בקרוב.”

תמונות: שבתאי טל cloudview

258130cookie-checkבשורה תחבורתית: מסוף התחבורה הציבורית החדש לאוטובוסים והגשר המחבר נחנכו בחדרה

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן