גם היום: שיבושים בפעילות רכבת ישראל [מבזק]

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 13.3.19, 12:49

לצד ההוראה הארגונית המשביתה את מבצע התשתית, וועד העובדים מפעיל מגוון אמצעים על מנת לפגוע בשירות הניתן לנוסעים, באמצעות יותר מ-30 הוראות ארגוניות שונות


צילום: איתי טטרו


רכבת ישראל ממשיכה לחוות בעיות על אף הניסיונות הקדחתניים להגיע להסדר מול העובדים.

מהרכבת נמסר בצהריים (13.3) כי “למרות הנחיית ההסתדרות, וועד העובדים ממשיך לפגוע בנוסעים, ומשבית את מבצעי התחזוקה המתוכננים, לצד התחלות נהגים באיזור הדרום“בשל כך הפסקת הפעילות שתוכננה למחר בתחנות ירושלים נבון ומודיעין- בוטלה, והרכבות ייסעו כסדרן.

“בשל הוראה ארגונית שאוסרת על הוצאת כלים הנדסיים וביצוע סגירות מקטעי מסילה לצורך עבודות תשתית חיוניות לצורכי בטיחות. מבצע התשתית המתוכנן ליום חמישי באיזור נתב”ג – בוטל. זאת לאחר שמבצע אחר, בתחנת יבנה מזרח, בוטל אף הוא בשבוע שעבר.
“לצד ההוראה הארגונית המשביתה את מבצע התשתית, וועד העובדים מפעיל מגוון אמצעים על מנת לפגוע בשירות הניתן לנוסעים, באמצעות יותר מ-30 הוראות ארגוניות שונות. לדוגמא:

“ביטולים חוזרים של ניסויי רכבות במנהרות גילון– רכבת ישראל מנסה מזה חודש לבצע ניסויים במנהרת הגילון, אשר במידה ויצליחו, יאפשרו להעביר רכבות מסוג סימנס (כחולות) לקו לכרמיאל, והפניית רכבות דו קומתיות (אדומות) חזרה לקווי הצפון, ובכך להחזיר את השירות המלא ליישובי הצפון, כבר בשבועות הקרובים. וועד העובדים מסכל מזה שבועיים את הניסוי, תוך פגיעה חוזרת בנוסעים תושבי הצפון.

“הפסקת ליווי טכנאים לרכבות – צעד שעלול להגדיל את מספר התקלות, וכבר היום מביא להתארכות הטיפול בתקלות שמתגלות.


>> חם במגדלור ניוז“הפסקת שינוע צי נייד ובכלל זה קטרים חשמליים ממרכזי התחזוקה בצפון בחזרה לקו המהיר – המשמעות: כל תקלה בקו ירושלים-נתב”ג עלולה לגרור ביטולי רכבות עד להודעה חדשה.

“חלפים לרכבות התקועים במחסני הנמלים – לפי שעה, וועד העובדים מסרב לשחרר חלקי חילוף הנדרשים למרכזי התחזוקה של רכבת ישראל. צעד אשר עלול להחריף את מצוקת הקרונות והקטרים שכבר קיימת.

“השבתת העובדים האחראיים על סידורי עבודה – באופן המקשה מידי יום על מציאת אנשי צוות להפעלת רכבות הנוסעים והמטען. צעד זה עלול לסכן את הפעלת לו”ז הרכבות החדש, ולדחות את הוספת הרכבות והרחבת שעות הפעילות המתוכננת.

“הנהלת הרכבת קוראת לנציגי העובדים לחדול מהעיצומים הגלויים והסמויים, ולהפסיק לאלתר את הפגיעה האנושה בשירות לנוסעים”.


>>   <<
מ ה   ד ע ת כ ם ?   כ ת ב ו   ל נ ו   כ א ן :

תגובות

———

———