ליד חופי חדרה: עולם מופלא מתחת למיםאריק זינגר, תושב צור משה שבשרון, שוחה מדי פעם כתחביב, יחד עם קבוצה של שחייני מים פתוחים באזור חדרה ומכמורת. 

“אנחנו בדרך כלל שוחים למרחקים”, הוא מספר, “ובדרך כלל שאנחנו רואים משהו יפה במים, צוללים אליו, מצלמים וממשיכים לשחות”.

זה מה שקרה בימים האחרונים, כשהקבוצה וזינגר בעצמו קלטו קבוצה של טריגונים.

בצילומים של זינגר (43) ניתן לראות טריגונים מהאזור שצפונית לחוף מכמורת ליד חדרה. “החיבור שלי לים הוא מגיל קטן”, הוא מציין, “את שנות התיכון שלי העברתי במבואות ים. הצילומים באים להראות את היופי שבים ושעדיין יש על מה לשמור”.

צילומים: אריק זינגר

לדבריו, ניתן למצוא את היצורים הימיים האלה גם בחופי קיסריה וחוף הכרמל. “אפשר למצוא פחות או יותר יצורים ימיים לאורך כל חופי ישראל, אבל כאן מדובר בשמורת גדור שליד מכמורת, וכשמורת טבע, מינים של בעלי חיים מגוונים ניתן למצוא כאן”.

הטריגונים הם משפחת יצורים ימיים סחוסיים בעלי גוף שטוח דלתוני או עגול. הטריגוניים חיים קרוב לחוף, גם במים רדודים. הטריגוניים אינם תוקפנים, אך כשהם בסכנה העוקץ הארוך מזדקר ופגיעתו עלולה להיות קטלנית למי שבא עמו במגע, לפעמים על ידי דריכה עליו.

מאחר שעיניהם נמצאות בחלק העליון של גופם, ואילו פיהם נמצא בחלקו התחתון, הטריגוניים אינם מסוגלים לראות את טרפם. במקום זאת, הם משתמשים בחוש הריח שלהם ובקולטנים חשמליים, בדומה לכרישים. תזונתם מתבססת בעיקר על רכיכות וסרטנים ומדי פעם על דגים קטנים אחרים. הפה מכיל שיניים חזקות המסוגלות לפצח את קונכיות טרפם. הטריגוניים משתקעים בקרקע בעת האכילה, כך שלעיתים קרובות רק עיניהם וזנבותיהם נראים לעין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.