מה אפשר לעשות עם תחנת הכח בחדרה? ירין צפון מהעיר מציג תכנית מהפכנית || צפו

אתם לא תכירו את תחנת הכח שאתם רגילים אליה: צפון, בוגר לימודי ארכיטקטורה זו השנה החמישית, מציג פרויקט שמבקש ליצור שכונת מגורים בתוך אזור תחנת הכוח || המטרה: להציג רובע מגורים חדש ובר קיימא ושימוש מחדש במבני התחנה אשר יוצאים מכלל שימוש, לקראת הסבתה לגז

ירין צפון, בוגר שנה חמישית לארכיטקטורה במרכז האקדמי ויצו חיפה, מציג בפרויקט הגמר שלו תכנית תכנונית רחבת מימדים לתחנת הכוח חדרה. חלקים מהתחנה צפויים לצאת מכלל שימוש בעתיד הקרוב, עקב המעבר לגז טבעי. בראיה לעתיד הפרויקט מציע מה ניתן לעשות עם אתר שזיהום האוויר שנפלט ממנו לא הוטל בספק מזה שנים והיווה מטרד לשכונות הקרובות.

"הפרויקט הינו ניסוי אדריכלי, באתר תחנת 'אורות רבין' , אשר חלקים ממנה יצאו מכלל שימוש בעתיד, עקב המעבר של ישראל לשימוש בגז להפקת אנרגיה וכן ייצור אנרגיה ממקור מתחדש", הוא מתאר.

קולאז' לפני ואחרי || הדמיות: באדיבות ירין צפון

"הפרויקט מבקש ליצור שכונת מגורים בתוך אזור תחנת הכוח, במטרה להציג רובע מגורים חדש ובר קיימא ושימוש מחדש במבני התחנה אשר יוצאים מכלל שימוש. רובע מגורים זה הינו מאופס אנרגטית בו הליכתיות, קיימות ואקולוגיה הם ערך עליון. במטרה להחזיר את האיזון הטבעי שהופר באזור בו הוקמה התחנה.

"התפקחות והבנת הנזק הגלובלי בשריפת דלק מאובני ליצירת אנרגיה, הביא מדינות רבות לחשוב על דרכים חדשות להפיק אנרגיה ממקור מתחדש. מדינת ישראל קבעה כי החל משנת 2025 יופסק לחלוטין השימוש בפחם בייצור חשמל בכל תחנות הכוח הפחמיות, וייצור החשמל יתבסס על גז טבעי ואנרגיות מתחדשות בלבד. מהלך זה מוציא את יחידות ייצור האנרגיה בתחנת הכוח אורות רבין בחדרה אל מחוץ למשחק".

לפני ואחרי

הפרויקט של צפון מנסה ליצור קורלציה בין שני תהליכים שקוראים במקביל: רצונה של חדרה להכפיל את מספר התושבים פי שתיים בעשור הבא, דבר המצריך הקמת שכונות מגורים חדשות על שטחי טבע בתוליים, וסגירת חלקים מתחת הכוח חדרה ,ומעבר ליצור אנרגיה ירוקה.

"פרויקט הגמר הינו ניסוי אדריכלי המנסה לשלב בין שני התהליכים וליצור שכונת מגורים בתוך כותלי תחנת הכוח, שכונה מאופסת אנרגתית בה קיימות, הליכתיות ואקולוגיה הם ערכים מובילים. בנוסף להקמת השכונה הפרויקט עוסק בשימוש מחדש במבני התחנה אשר יינטשו ונמצאים בקו ראשון לים. מבנים אלו הוסבו למבני ציבור אשר יאפשרו לכלל הציבור להגיע אליהם ולשהות בהם".

קולאג' ערב
כיכר עירונית

מבט ערב מהשכונה

מענקים חדשים מ-3,000 עד 4,000 שקל לכולם: כך תקבלו אותם

לחקלאות דרושים בדחיפות עובדים, לטובת הבטחת הייצור החקלאי ואספקת תוצרת חקלאית טרייה. המענק יינתן לכל עובד חדש בענף, בסך של 3,000 שקל לחודש. המענק ישולם על-ידי הביטוח הלאומי, המענק יינתן על בסיס חודשי, בעבור העסקה של חודשיים (שני חודשים) לפחות

קרא עוד »
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן