תראפיה באמנות: נפתחה תערוכה חדשה במוזיאון “ראלי” בקיסריה

תראפיה באמנות: נפתחה תערוכה חדשה במוזיאון “ראלי” בקיסריה

-

מגדלור-פיד ♋תערוכה חדשה בשם “ART BRUT” (אמנות גולמית) בשיתוף השירות לבריאות הנפש במרכז הרפואי “הלל יפה” נפתחה אמש (שבת) בשעות הצהריים, באולם התערוכות החדש במוזיאון “ראלי” בקיסריה. 

התערוכה מציגה את עבודותיהם של תשעה יוצרים: יקטרינה גילר, אודליה דנילוב אללי, ארול ישראל הולדנגרבר, יסמין טייכנר, אורי מורג, ליאל מילשטיין, אתי נווה, נפתלי ק’ ושרה. העבודות נוצרו במסגרת פרוייקט של שירות לבריאות הנפש במרכז הרפואי “הלל יפה” בניהולה של ד”ר לידיה לרנר.

 

“יוצרים מוכשרים אלה אינם בעלי השכלה אמנותית פורמלית, הקו המחבר ביניהם הוא העובדה שהינם מטופלים נפשית”, הסבירה ד”ר לרנר בפתיחה.

“ערכן האמנותי של יצירות שיצאו מתחת ידיהם של אוטודידקטים, בעודם מאושפזים בבתי חולים פסיכיאטרים, נדון כבר בשנות ה-40 ע”י הצייר והפסל הצרפתי ג’אן דובופה שהקדיש חייו לגילוי, איסוף ופרסום בינלאומי של יצירות מסוג זה שאותן כינה ART BRUT – אמנות גולמית.

“זרם ה- ART BRUT מרתק ביכולתו לאחד מושגי יסוד כמו אמנות, תרבות ושיגעון המעלה את שאלת היחס בין הפרט לחברה שהוא חי בה. כיום מוצגות יצירות מעין אלה בתערוכות קבועות ומתחלפות ברחבי העולם ונציגיו הבולטים של הזרם זוכים למלוא הערכה.

היא הוסיפה עוד כי “העבודות בתערוכה נוצרו במסגרת קבוצתית של “סטודיו פתוח” במטרה להציגן באופן פומבי, מטרה שהניעה תהליך של התפתחות אמנותית יוצאת דופן עבור כל אחד מהיוצרים. נושאי העבודות והטכניקות הספציפיות שנעשה בהם שימוש, הם פרי בחירתם האישית של היוצרים ונשענים על גישת ה- ART AS THERAPY”. 

אוצר: ד”ר אורי הולנדר. כניסה חופשית.

 

 

 

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן