הדיירים החדשים: “אין פארק ב-או.פארק”; העירייה התחמקה בתשובה מעורפלת

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הדיירים החדשים: “אין פארק ב-או.פארק”; העירייה התחמקה בתשובה מעורפלת

-

מגדלור-פיד ♋“משווקים פרוייקט שכל כולו סובב סביב המילה פארק. לגור על הפארק. או פארק. כשבסופו של דבר מה שקיבלנו הוא פארק קטן, טיילת מוזנחת והרבה איזור תעשיה מסביב”. 

שכונת “או פארק” החדשה באור עקיבא, בצמוד לשכונת גני אור הוותיקה, רק החלה להתאכלס וכבר עולים קולות של אכזבה בקרב הדיירים החדשים. משפחות צעירות והורים לילדים מלינים על גודל הפארק שנמצא בלב השכונה ועל ההיצע הנמוך, לטענתם, של מתקני משחקים לילדיהם. 

בפניה של הורים לראש העיר יעקב אדרי כתבו ההורים כי “שכונה שאמורה לאכלס כ-400 משפחות, מתוכן המון צעירות, ראוי שהיה לה גינת משחקים שתוכל להכיל יותר ילדים. בפועל הגינה מחולקת ל-3 חלקים ש-2 מהן יכולות להכיל בבת אחת אולי 4 ילדים ביחד. בעיניי זו אכזבה גדולה, שכן כל השכונה הזו מאופיינת ע”י שכונה שאמורה להיות על וסביב הפארק והיא אינה מתקרבת ולו במעט לרמה ולגודל הפארקים שיש לשאר השכונות החדשות בעיר להציע.

מכבי

עוד כותבים ההורים כי “האיזור מסביב הינו איזור תעשיה ואינו רווי בפארקים נוספים ולכן לא ברור מה עומד מאחורי ההחלטה להביא מתקנים שיכולים להכיל כמות קטנה כל כך של ילדים. אנחנו עברנו ביחד עם עוד מספר משפחות צעירות, גם הן מאורות הירוקה המלאה בפארקים, והאכזבה על כן היא גדולה.

“נשמח אם תוכלו לעשות חשיבה מחודשת בקשר למתקנים ולהביא לכאן מתקנים שיקלו על הצפיפות העתידה להיות בשביל שכונה צעירה של משפחות”.

התושבים אף העלו בפני ראש העיר את האפשרות של שדרוג טיילת שידלובסקי הסמוכה, על מנת להחיב את ההיצע למשפחות. “פיתוח הטיילת עם גני שעשועים פרקטיים ומתקנים מגוונים יקלו על חלק מהעומס ההולך להיות על הפארק שבמרכז השכונה. בשבת הלפני אחרונה, בשעות בבוקר, הפארק היה בשימוש על ידי לפחות 50 משפחות, וזה עוד כשגרות פה בכל השכונה אולי 20 משפחות בלבד”. 


חלק מההורים גם מביעים את אכזבתם מחברת “אפי קפיטל”, חברת הבנייה ומשווקת הפרויקט. “פנינו לחברה לאחר שגילינו להפתעתנו שזהו הפארק המדובר שהולך להיות במרכז השכונה.

“החברה שיווקה פרוייקט שכל כולו סובב סביב המילה פארק. לגור על הפארק. או פארק. כשבסופו של דבר מה שקיבלנו הוא פארק קטן, טיילת מוזנחת והרבה איזור תעשיה מסביב. גם אם ראש העיר אחראי על בחירת המתקנים, החברה אחראית על שיווק המתחם שהובטח כפרוייקט שמסביבו פארק, מבלי שטרחו בכלל לבדוק אם הפארק הזה יכול להכיל 400 יחידות דיור”. 


 ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי, מסר בתגובה: “נשקיע בטיילת”. 

פנינו לחברת “אפי קפיטל” לקבלת תגובה. נפרסם אותה כאשר תתקבל. 


לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

דילוג לתוכן