סיפור חברתי: מתמודדי נפש חוזרים לשוק התעסוקה בחנות שברחוב הנשיא

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

סיפור חברתי: מתמודדי נפש חוזרים לשוק התעסוקה בחנות שברחוב הנשיא

-

מגדלור-פיד ♋“העבודה עם מקבלי שירות מבחנתי היא עבודה מאתגרת מאוד והמטרה היא ליצור מקום שבו יקרה השינוי”, אומר לי יעקב פרדו, אחראי החנות “סיפור חוזר” ברחוב הנשיא בחדרה, סוג של בית נוסף עבורו. 

“סיפור חוזר” ברחוב הנשיא 26 בעיר נפתחה לפני מספר שנים כחנות ספרים יד שניה המהווה מרכז הכשרה לתעסוקה לאנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים, דרך שימוש חוזר בספרים. בחנות ישנם מעל 20,000 ספרים לכל הגילאים ובמגוון קטגוריות וכולם עולים 20 ₪, אותם ניתן לרכוש בחנות או באתר באינטרנט הגדול בישראל למכירת ספרי יד שנייה: rebooks.org.il. באתר ניתן למצוא את כל הספרים בחנויות ולהזמין דרכו את הספרים הביתה או לבית עסק הקרוב לבית הלקוח.

החנות בחדרה הינה חלק מרשת סיפור חוזר, מותג הכשרה בתוך קבוצת “שכולו טוב” העוסקת מאז שנת 2005 בהכשרה תעסוקתית בקהילה עבור אנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים. הקבוצה מספקת שירותי שיקום למשרד הבריאות, ומהווה מסגרת שיקומית עבור כ-3,000 משתקמים בכל הארץ.


לרשת ישנם 15 סניפים – 14 חנויות ספרים הפזורות ברחבי הארץ בערים ב”ש, אשקלון, רחובות, ירושלים, רמלה, ת”א, רמת גן, חדרה, כפר סבא, חיפה, עכו ואשדוד, מרכז לוגיסטי, מרכז מבקרים ומוקד שירות לקוחות. בנוסף, פועלות כ-500 עמדות למכירה והשאלת ספרים בבתי עסק ברחבי הארץ כגון בתי קפה, מתחמי נוחות של חברות הייטק, מרפאות, בנקים ועוד. כמו כן, מקיימת הרשת את פרויקט “ספרייה בתחנה” – ספריות השאלה בתחנות רכבת ברחבי הארץ בשיתוף רכבת ישראל.

פרדו מספר על התהליך אותו חווים העובדים המשתלבים בחנות, אותו חווה באופן אישי. “ישנו שלב ההיכרות ויצירת אמון הדדי ואמון עצמי, קביעת היעדים, התבוננות על הקשיים המעכבים ומציאת דרכי התמודדות או פתרון, ומשם אנו צועדים יחד למציאת הנתיב לחיים טובים, עצמאיים ומספקים יותר. הרבה פעמים עוזרים לי למצוא את הנתיב המיוחל אף בחיי שלי”, הוא מספר בהתרגשות. 

 


 לכל העדכוניםחדשות חדרה

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך

 


דילוג לתוכן