הרופאים ב’הלל יפה’ חילצו רסיס עמוק והצילו את ראייתו של לוחם שנפצע בפיגוע בחדרה [וידאו]

יום לאחר שאושפז במחלקה האורתופדית חש ל' הלוחם דקירה בעינו. בדיקה העלתה כי רסיס מהירי בפיגוע חדר לעינו

הרופאים ב’הלל יפה’ חילצו רסיס עמוק והצילו את ראייתו של לוחם שנפצע בפיגוע בחדרה [וידאו]

יום לאחר שאושפז במחלקה האורתופדית חש ל' הלוחם דקירה בעינו. בדיקה העלתה כי רסיס מהירי בפיגוע חדר לעינו

מגדלור-פיד ♋

ל’, לוחם ימ”ס איו”ש של משמר הגבול, שהסתער על המחבל בפיגוע בחדרה שבשבוע החולף, אושפז במחלקה האורתופדית של המרכז הרפואי הלל יפה ומצבו הוגדר קל. ביום השני לאשפוז הוא חש דקירה בעינו. בדיקה במרפאת העיניים של בית החולים העלתה כי נפגע מרסיס בעינו. הוא נותח על ידי ד”ר אורי שייר, רופא בכיר מחלקת העיניים, והרסיס שננעץ עמוק בקרנית העין – הוצא.

ל’, אושפז במחלקה האורתופדית לאחר שנפגע בפגיעות שהוגדרו אורתופדיות. עם זאת, יום לאחר אשפוזו החל להרגיש כאבים באחת מעיניו. “זה התחיל מעקצוץ ודקירה מציקים ובהתחלה ביקשתי מזוגתי שתסתכל אם אולי נכנס לי ריס לעין”, הוא מספר, “אבל היא לא ראתה כלום, ולמרות זאת הדקירות לא חלפו”.

מכיוון של’ היה עדיין מאושפז, הוא פנה לצוות המחלקה האורתופדית והופנה לבדיקה במרפאת העיניים. במרפאה ראו מיד כי בעין נעוץ רסיס, תולדה של נתז מאחד שנורו לעברו בעת הפיגוע בחדרה.

“בהתחלה ניסינו להוציא בדרכים שגרתיות תוך הערכה מקצועית בסיוע מכשיר OCT “, מתאר ד”ר אורי שייר, רופא בכיר במחלקת עיניים של המרכז הרפואי הלל יפה, “מהר מאוד הבנו שהפעולה חייבת להיעשות בניתוח, כי היה ברור שעומק החדירה לקרנית העין גדול ויש חשש לפגיעה מהותית בראיה ואף סכנה לאיבוד הראייה”.

בניתוח, הוצא הרסיס בשלמותו, בצורה זהירה, וללא פגיעה בשלמות העין. השבוע הגיע ל’ לביקור במרפאת עיניים לטובת מעקב, שם פגש אותו ד”ר שייר לבדיקה חוזרת.

“מה שהתחיל במחשבה שמדובר בריס, הפך לרסיס”, מסכם ל’ את הפגיעה בעינו, תוך שהוא מודה לצוות המטפל – במחלקת עיניים ובמחלקה האורתופדית על טיפול מסור ומקצועי.

צילומים: דוברות הלל יפה

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו


ארכיון כתבות
דילוג לתוכן