גם אתם קיבלתם הודעות מסלקום, שופרסל וחברות נוספות? תיזהרו

גם אתם קיבלתם הודעות מסלקום, שופרסל וחברות נוספות? תיזהרו

-

מגדלור-פיד ♋הודעות ה-SMS ממגוון של חברות ממשיכות להגיע למכשירי הטלפון שלנו – והיום זה כבר עולה מדרגה. משעות הבוקר קיבלו אנשים רבים הודעה לטלפון הנייד שלהם המנוסחת כך: “לקוח יקר, חבילת הסלולר/הגלישה שלך מסתיימת היום. לחידוש החבילה בעלות מבצע של 2.5 שקלים לחודש בצורה מאובטחת אונליין (לחצו על הקישור)”.

אמנם, בכותרת ההודעה רשומה חברת “סלקום”, אך הנהלת החברה הודיעה הבוקר כי ההודעות לא יצאו מטעמן ובמידה ופתחתם את הקישור והכנסתם פרטי כרטיס אשראי – עליכם לטלפן לחברת האשראי על מנת לבטל את העסקה.

אלא שעל אף שההודעות האלה נשלחו, לכאורה, ממספרים המקושרים לחברות – מדובר בהונאת פישינג נרחבת.

הודעות שנשלחו למכשירי הסלולר ברחבי הארץ || צילום מסך

בסוף השבוע האחרון דיווחנו על הודעות שרשרת שנשלחו באמצעות אפליקציית וואטסאפ המבטיחה הנחות ענק ברשת “שופרסל”. משתמשים אחרים דיווחו כי קיבלו הודעות על ארוחות חינם ברשת מקדונלד’ס לכל מי שישיב על סקר קצר. גם בהודעות אלה, מדובר בהונאה שהתפשטה במהירות ברחבי הארץ, במגוון של קבוצות ומשתמשים פרטיים.

במידה ולחצתם על הקישורים, ודאי הגעתם לעמוד תשלום מאובטח בו יש להכניס פרטי כרטיסי אשראי, או עמוד להתקנת אפליקציית היכרויות, או אפליקציית אנטי וירוס. כל הנתונים או האפליקציות הללו מתקינות סוס טרויאני על המכשיר – ומטרתם גניבת מידע אישי.

[blog_news title=”קראו גם:” style=”” count=”3″ category=”חדשות-נוספות” category_multi=”” excerpt=”2″ link=”” link_title=””]

“פישינג” (“דיוג” בעברית) הוא ניסיון לגניבת מידע, התחזות וקבלת פרטים רגישים כמו מספרי אשראי, שמות משתמש וסיסמאות. מתקפות פישינג לובשות צורות שונות בכל פעם, והן הולכות ומשתכללות ככל שהמשתמשים לומדים לזהות אותן.

הבוקר הסבירו מתכנתים ברחבי הארץ כי יש להיזהר בפתיחת מסרונים לא מזוהים, כי המסרונים הנשלחים מחברות בארץ, לא נשלחים ממספר טלפון אלא ממערכת ששולחת ללא טלפון – זו הסיבה שאי אפשר לראות את המספר שממנו מגיעים המסרונים, וכן כי חשוב להתייחס לכל SMS שמגיע בחשד.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

[fbcomments]

  


 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”4″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן